Rodina

Lipánek Baby s probiotiky Synbiotec je určený i pro děti už od jednoho roku

MadetaJogurt je sám o sobě potravinou vhodnou pro děti, které už odmítají pít mléko. Obsahuje-li navíc probiotické bakterie jako Lipánek Baby, je naplněn i předpoklad možnosti příznivého ovlivnění imunitního stavu dítěte, říká mimo jiné v rozhovoru MUDr. Pavel Frühauf, primář Kliniky dětského a dorosteneckého lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Na našem trhu se vyskytuje celá řada mléčných výrobků s probiotiky. Různé mléčné výrobky obsahují různý počet a různé druhy probiotik. Podle jakých kritérií bychom je měli vybírat?
Výrobce kvalitního probiotického produktu by měl na jeho etiketě deklarovat přesný název použitých kmenů probiotik, jejich lidský původ a jejich koncentraci na konci expirace. Další velmi důležitou vlastností je přilnavost ke střevní stěně, protože pokud probiotikum tzv. nepřilne, nemůže ve střevě zúročit svůj účinek a pouze projde naším trávicím ústrojím. V neposlední řadě je to samozřejmě kvalitní klinická dokumentace, která potvrzuje účinnost a bezpečnost daného probiotika při jeho dlouhodobém užívání.

Je optimální užívat jeden probiotický produkt denně?
Pokud probiotikum splňuje vlastnosti uvedené v předchozím bodě, pak postačuje pravidelné a dlouhodobé užívání jednoho probiotického produktu denně.

Životnost mléčných produktů se obvykle pohybuje kolem tří až čtyř týdnů. Jsou i po této době obsaženy správné probiotické bakterie a ve správném množství?
Počet probiotických bakterií se samozřejmě může časem snižovat - opět záleží na jejich kvalitě a schopnosti přežívat, kterou by měl výrobce deklarovat. Podstatné je, kolik bakterií se dostane až do střeva, tedy vydrží kyselé prostředí žaludku, a dále jejich schopnost přilnout na stěnu střeva, od které se následně odvíjejí zdravotní přínosy pro lidský organismus.

Na kolik procent může podle vás strava ovlivnit zdraví člověka v porovnání s genetikou?
Genetická dispozice je důležitá, ale i s nevhodnou informací lze bojovat, nebo ji alespoň zlepšovat − mimo jiné i stravou.

lipánek

Je vhodné podávat probiotický jogurt čtrnáctiměsíčnímu dítěti? A nehrozí u tak malého dítěte při pravidelné konzumaci nějaké riziko?
Jogurt je sám o sobě vhodná potravina, a pokud je obohacen o přidaná dobře vyzkoušená probiotika, je to pro dítě velmi vhodná strava. Žádná rizika nehrozí.

V těchto dnech se na český trh uvádí nový probiotický jogurt Lipánek BABY, který je určen dětem již od jednoho roku. Jaký je váš názor na tento produkt?
Tento výrobek splňuje vše, o čem jsme výše hovořili, čili sám o sobě je jogurt vhodná potravina pro děti daného věku. Mnohdy už děti nechtějí v tomto věku pít mléko, takže jogurt je dobrým zdrojem vápníku, obsahuje probiotické bakterie, které naplňují požadavky na efektivní působení ve střevě, to znamená, že jsou zastoupené v dostatečném množství, jedná se o definovaný kmen, který přežije kyselé prostředí v žaludku a má vysokou přilnavost ke stěně tlustého střeva. Je tedy naplněn předpoklad možnosti příznivého ovlivnění imunitního stavu dítěte.

   
20.06.2011 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [1] enka1 [*]

    Já dávala obyčejný Lipánek už od půl roku (před skoro 30ti lety)Sml80

    superkarma: 0 21.06.2011, 08:49:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme