Úvahu na téma milenka nám poslala marienka-m1. Podle ní se má jednoznačně lépe milenka. Tedy... Pokud si od takového vztahu nic extra neslibuje a naopak si z toho dokáže chytře „vyzobat“ jen to nejlepší a užívat si to!

Láska si nevybírá. Neptá se nás, jestli je muž, co nám padl do oka volný nebo se jen tak tváří. Neříká nám, jestli se o milovanou osobu budeme dělit s další osobou či dokonce osobami. Nikoho nesoudím, ať si každý dělá, co chce, jen doufám, že se tento černý Petr vyhne mému svazku manželskému. Podváděné manželce/přítelkyni nezávidím. Některá pláče, cítí vztek, jiná přemýšlí, co asi udělala ve vztahu špatně, svaluje vinu hříšníka na sebe.

Podle mě je na tom ve vztahu líp milenka než podváděná manželka. Vemte si, že si takového manžela vypůjčíte jen občas, když se vám to hodí. Můžete ho bez řečí vrátit, nic po vás nechce. Servis mu doma plní nic netušící manželka. Takový chlap přijde na rande vždy ve vyžehlené košili, s plným žaludkem, vám tyto práce odpadají. Nikde se vám neválí použité smradlavé ponožky, když se vám nechce poslouchat jeho řeči, jednoduše ho vrátíte. Nehodí-li se vám zrovna rande, prostě nejdete. Kdežto manžela/přítele jen tak do skříně neodklidíte (leda že by jste si spletla role a schovávala do skříně místo milence mužíčka :) ). Manželovi řeknete, že by jste zašla do kina a on má tisíce výmluv, aby nemusel jít, protože mu v telce dávají zrovinka důležitý zápas ve fotbale. Milenec by se přetrhl, zve vás do divadla, kina, na večeři, ještě s sebou táhne kytici růži, protože se to takhle dělá v těch romantickejch filmech nebo v kapse schovává drobný šperk či jinou maličkost za jediným účelem: ,“dostat vás na lopatky“ nebo taky ,“do sedla“ a vy šťastná mu ráda podlehnete, pokud zrovna netrpíte premenstruačním syndromem.

Ale na to taky musí být povaha. Naivní dívenka čekající tři roky na to, kdy její milovaný konečně opustí ,,ztroskotané“ manželství (choť zrovna vážně onemocněla, po nečekaném uzdravení je zase něco s dětmi, nemůže je přeci opustit-on, vzorný otec). Neustále čekat na telefonu, až se ozve pan božský nebo v nově zakoupených šatech, čerstvě od kadeřnice, opouštějíc byt, natěšená na novou divadelní hru přijmout sms, že se mu to dnes nehodí... Následuje slzavé údolí nad sklenkou vína (nebo spíš nad lahvinkou či dvěma)...

Ať je to jak chce, všem ženám-milenkám/manželkám/přítelkyním přeji krásný zimní den!

marienka-m1

Pozn. redakce: text neprošel redakční korekturou.

hhhhDnešní téma nenechá v klidu téměř jedinou ženu. Jsem zvědavá, co mi k tomu napíšete, jaké příspěvky mi od vás přijdou. Posílejte mi je na redakční e-mail redakce@zena-in.cz do 15 hodin. Pokusím se všechny vydat a jednu z vás určitě odměním! Tentokrát se můžete těšit na knihu Záhady astrologie a na úžasný barevný diář pro rok 2014 s názvem Sdílení.

Potřebujete inspiraci, abyste věděly, o čem se na dnešní téma rozepsat?

Možná vám pomůže některá z následujících otázek:

  • Myslíte si, že je na tom hůř milenka, nebo podváděná manželka?
  • Co byste udělala, kdybyste přišla na to, že vás manžel podvádí?
  • Jak dlouho byste vydržela čekat, než se muž rozvede?
  • Začala byste si s ženatým mužem, který má děti, nebo byste dala od začátku ruce pryč?
  • Napište cokoliv jiného, co vás k tématu napadne!

 

Reklama