Sdružení Linka bezpečí uspořádalo úspěšnou internetovou aukci uměleckých děl.

 

 

 „Výnos charitativní aukce nám pomáhá nést nemalé náklady spojené s provozováním služeb krizové intervence, zejména Linky bezpečí, která funguje pro děti a mladistvé již 12. rokem bezplatně, 24 hodin denně, “ zdůraznil ředitel sdružení dr. Tomáš Květák.

           

Aukce probíhala ve dvou kolech. Na Společenském večeru v Paláci Žofín se v předvečer startu internetové aukce (22.11.) dražila umělecká díla, jež darovali sdružení významní čeští umělci ze spolků Hollar, Mánes a Umělecká beseda.

 

Celkem se dražilo 274 položek. Svá díla do aukce věnovali renomovaní výtvarníci, mezi nimi Jiří Anderle, Olbram Zoubek, Jiří Šalamoun, Jiří Sozanský, Michael Rittstein a další. Dětská výtvarná dílka do sekce "Děti dětem" zajistil portál Český rozhlas On-line. Nová alba darovali do aukce také patroni sdružení Richard Krajčo a Pavel Šporcl. 

 

Sdružení Linka bezpečí dohromady získalo z této charitativní akce přes 775 tisíc korun. „Ve srovnání s ročním rozpočtem 17 milionů korun se to může jevit jako nízká částka, ale pro nás jsou veškeré zdroje významné! Výtěžek aukce napovídá, že Linka bezpečí má důvěru veřejnosti, a proto velmi děkujeme všem, kdo nákupem dražených položek pomohli snížit břímě našich finančních nákladů,“ zdůraznil dr. Květák. Zhruba čtvrtinu nákladů SLB kryjí státní dotace a druhou velikou část generální partneři - O2 a Nadace Naše dítě - a další významní sponzoři jako Nadace ČEZ, Ahasware, Unitec, Cisco Systems, Siemens, Anect, Středočeská plynárenská atd.

 

Sdružení Linka bezpečí provozuje projekty krizových linek:

Linka bezpečí 800 155 555 - primárně určena dětem a dospívajícím v těžkých životních situacích (funguje nonstop bezplatně z pevné i mobilní sítě).

Linka vzkaz domů 800 111 113 a 724 727 777 - zaměřena zejména na děti na útěku z domova či ústavních zařízení (bezplatné volání z pevné sítě).

Rodičovská linka 283 852 222 - pomáhá řešit dospělým výchovné problémy.

Internetová linka bezpečí ilb@linkabezpeci.cz - koresponduje s prací Linky bezpečí prostřednictvím e-mailu; nově zaváděný chat pro děti v nouzi na chat.linkabezpeci.cz .

 

Krizové linky přijímají celkem přes 1500 hovorů denně. Mezi hlavní témata volajících patří vztahové a osobnostní problémy, problémy v rodině a ve škole, týrání a zneužívání dětí. SLB zajišťuje při své práci absolutní anonymitu klientů. Od svého vzniku v roce 1994 přijala Linka bezpečí v červnu tohoto roku. již 7-milióntý telefonát.

Reklama