.

Lindex představuje Re:Design – kolekci exkluzivních upcyklovaných produktů

Novinky

Lindex představuje Re:Design – kolekci exkluzivních upcyklovaných produktů

V březnu společnost Lindex uvede na trh Re:Design – kolekci exkluzivních upcyklovaných produktů, které svou novou podobu a využití získaly přímo ve švédském Borås. Toto představení je posledním krokem společnosti Lindex při prozkoumávání nových inovativních a cykličtějších způsobů práce.

outfity

Tato kolekce obsahuje šest kousků spadajících do sortimentu dámského oblečení. Mají svůj původ v oděvech Lindex Better Denim z uplynulých sezón, které ve Švédsku získaly nový vzhled a tvar. Původní oděvy dostaly nové detaily, nebo byly rozloženy a pak zase sešity dohromady, čímž vznikly zcela nové produkty.

resv

Uvést na trh kolekci Re:Design je tak vzrušující! U téhle kolekce jsme prozkoumali možnosti, které nabízel každý původní oděv a zamysleli jsme se nad novými cyklickými způsoby práce, při které bychom spotřebovali méně zdrojů a prodloužili životnost oděvů. Právě prodloužení životnosti skvělého oblečení tím, že jim dáme nový vzhled a vytvoříme z nich nové úžasné kousky, je skutečně dalším krokem k udržitelnějšímu a co do zdrojů efektivnějším způsobu výroby skvělé módy!“ říká Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex.

ff

Kolekce Re:Design je pilotním projektem, do kterého se společnost Lindex pustila ve spolupráci s Re:Textile, a to ve švédské Swedish School of Textiles v Borås. Re:Textile je organizace, která vyvíjí designové a obchodní modely pro redesign a cykličnost v textilním průmyslu.

ff

Naším cílem v Re:textile je prostřednictvím nových procesů designu a obchodních modelů přispět k nižší spotřebě zdrojů. Jsme velmi rádi, že jsme na tomto projektu mohli spolupracovat se společností Lindex. Práce s Lindexem coby partnerem s výtečnou módou a širokou cílovou skupinou nám pomohla proniknout na širší trhy, což může přinést opravdu hodně,“ uvedl Adrian Zethraeus, projektový manažer v organizaci Re:Textile.

jeans

Kolekce Lindex Re:Design je limitovanou edicí, která se začne prodávat 16. března na www.lindex.com a ve dvou prodejnách ve Švédsku: Nordstan Gothenburg a Sergelgatan Stockholm. V České republice bude kolekce představena na módním týdnu v rámci akce Sustainable Fashion Days, kde bude Sara Winroth přednášet o udržitelné módě.

   
14.03.2017 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

  1. avatar
    [6] man-mimo [*]

    Mám si to přečíst ještě jednou, nebo je to fakt přešitý sekáč? Sml80 Sml24

    superkarma: 0 14.03.2017, 20:51:26
  2. avatar
    [5] Eva_CZ [*]

    Taska i kabat senzacni. Sml67

    superkarma: 0 14.03.2017, 17:55:36
  3. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

    Také se mi líbí taška, no i ten kabát není úplně špatný Sml58

    superkarma: 0 14.03.2017, 15:22:22
  4. avatar
    [3] jarka1234 [*]

    Vypadá to jak monterky. Takový divný to je. Ta kabela se mi ale líbí,ostatní neSml58.

    superkarma: 0 14.03.2017, 14:07:22
  5. [2] meme [*]

    Vypadá to divně.

    Jsem pro recyklaci,to ano.Líbí se ta velká taška.

    superkarma: 0 14.03.2017, 13:54:42
  6. avatar
    [1] Myškomedvídek [*]

    Sml80Sml80Sml80

    superkarma: 0 14.03.2017, 12:46:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme