Obecním domem zazněly nezaměnitelné skladby žijící legendy - profesora Vadima Petrova. Velkolepý koncert pro něj jeho vnučka Linda Vojtová, společně se svou maminkou Taťjanou Vojtovou, která je ve světě uznávanou a žádanou topmodelkou nejen zorganizovala, ale rovněž byla jeho jedinou sponzorkou. 

Melodie tohoto hudebního velikána zazněly v podání velkého symfonického orchestru FILMharmonic Orchestra Prague pod vedením dirigenta Adama Klemense a Martinů Voices sbormistra Lukáše Vasilka. V rámci koncertu bylo také pokřtěno zcela nové CD s výběrem nejoblíbenějších skladeb Vadima Petrova, které se předem nahrávalo v Praze v Rudolfinu. Koncert měl obrovský úspěch, vyprodala se celá Smetanova síň Obecního domu a Vadim Petrov měl takový ohlas, že celá Smetanová síň mu vzdala úctu potleskem ve stoje.

Na koncert přišli například: Varhan Orchestrovič Bauer, Petra Černocká, Paľo Habera, Václav Hybš, Dalimil Klapka, Mário Klemens, Liliana Malkina, Leoš Mareš, Blanka Matragi, ,doc. Jan Měšťák, atd. Vadim Petrov je však uznávaný, stejně jako jeho vnučka Linda, celosvětově, a proto na koncert přijeli hosté například i z New Yorku.

fd

V elegantních šatech od Liběny Rochové Linda H. Vojtová řekla o koncertu: „Jsem z koncertu nadšená a dojatá z toho, kolik přišlo lidí. Do poslední chvíle jsem se strachovala, aby vše klaplo, ale když jsem vešla do Smetanovy síně a viděla dědu v plné síle, jak si to užívá a vidí, že jeho celoživotní práce se zúročila... ten pocit se prostě nedá nahradit,“ svěřila se dojatá a spokojená Linda Vojtová, vnučka Vadima Petrova. Autor sám byl z koncertu, který mu jako dar věnovala Linda a dcera Taťjána Vojtová, ohromně dojatý. „Je to velká osobní morálka a čest se do něčeho takového pustit. Vážím si i toho, že dcera a vnučka chtějí něco udělat pro tuto republiku, něco pozitivního a přinést něco dobrého,“ uvedl Petrov, kterého navíc potěšilo, že na koncert přišlo velmi mladé publikum.

sad

Všichni přišli především kvůli technicky i emocionálně dokonale sladěné hudbě. Leoše Mareše ale nadchl také jiný rozměr události. „Jsem tu hlavně kvůli tomu příběhu. Většinou se takovéto věci dělají In memoriam. Člověk odejde a najednou si na něj všichni vzpomenou a chtějí mu udělat vzpomínkový koncert, jenže už je pozdě. To, že se toho Vadim Petrov dočkal od své rodiny v plném fyzickém i duševním zdraví, to je naprosto geniální. Od dnešního dne hlásám: chci mít vnučku!“ a uchvácen smekal jak před autorovou hudbou, tak před ochotou a rodinným souzněním rodiny.

Vadim Petrov je žijící legendou. Jeho hudbu zná téměř každý, jelikož je autorem bezmála 1400 titulů – symfonických skladeb, hudby k filmům, televizním inscenacím, pohádkám, rozhlasovým pořadům, divadelním představením, sborů a cyklů písní.

sad

Více se o Vadimu Petrovovi dozvíte na www.petrovmusic.com či na wikipedii.

Foto: archiv Vadima Petrova

Reklama