Tak tuto hořkou větu pronesl otec naší čtenářky Lilky. V závěrečném, velmi hezky napsaném příspěvku se také dozvíte, zda do té továrny opravdu šla.

Nádherné téma – džíska! !
Kdo by ji alespoň jednou za život neměl na sobě. Mně život doslova obrátila.
Jako většina dnešních pisatelek, i já jsem prožívala své mládí v dobách socialismu, kdy byla džíska nedostatkovým zbožím.

Na střední škole jsem začala chodit s klukem, který měl dlouhé vlasy a samozřejmě měl i starou džísku a rifle, krásně vyšisované, a já jsem chtěla být jako on a tento stejnokroj jsem si navzdory rodičům dobrovolně vybrala. Škoda, že nemám z té doby žádnou fotografii, ale tehdy každý foťák neměl a kdo měl, tak rozhodně jsme nebyli středem objektivu zrovna já s Milanem , tak se ten můj kluk jmenoval.

Rodiče z mé známosti byli na prášky, do té doby slušná holka, sedící jen doma u učebnic, a najednou se chytne takového hippíka. Odmaturovala jsem sice s odřenýma ušima, ale to nebylo kvůli tomu, že bych byla hloupá, ale že jsem se nelíbila profesorům a když ještě viděli kdo na mě čekává před školou, byla jsem ráda, že jsem vůbec byla k maturitě připuštěna.
Chtěla jsem ale studovat dál, na pajdáku. Chtěla jsem moc vyučovat angličtinu, kterou jsem měla i na gymplu a ze které jediné jsem odmaturovala za 1 !
Můj otec však už nevěděl jak na mě. Milana a svého džínového stejnokroje jsem se mínit nevzdala a tak mi před přihláškou na vysokou řekl: „Na žádnou vysokou, my Tě živit nebudem, když nosíš montérky, jdi do továrny.“
Těmi montérkami myslel samozřejmě rifle a džísku.

Nakonec byl velice překvapený, že jsem se na školu dostala a zařídila mi to právě Milanova maminka, ke které jsem se hned po maturitě nastěhovala. A byl to Milan, ten dlouhovlasý hippík v džísce, který mě po dobu celého studia živil.

Milana jsem si také vzala, ale bohužel jsme se po několika letech rozvedli. Chtěl děti a já je mít nemůžu. Nikdy mi ale nevyčetl, že mě živil na studiích a dodnes jsou z nás dobří kamarádi, i s jeho maminkou, které je moc líto, že jsme se rozvedli.

Dnes mám kolem sebe plno dětí, tedy spíš mladých studentů. Ve škole, kde vyučuji angličtinu a španělštinu. Do třídy chodím bez problému v riflích i v džísce, kterou zejména v létě ráda kombinuji se šaty.
S rodiči jsem se smířila, ale otec si nikdy neodpustí poznámku, že zase chodím v montérkách.
Taky mě mrzí, že nikdy neocenil, že jsem vystudovala a nikdy neocenil, že mě můj bývalý manžel z toho malého platu co měl, ještě i živil na studiu. Plácali jsme to, jak se dalo. Ale to už je jiná kapitola.

Kdybych byla rodič, určitě bych svému dítěti oblečení, které se mu líbí, nezakazovala!!!

Lilka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Zajímavý příběh. Zajímalo by mě, jestli Váš bývalý manžel nosí džísku ještě i dnes. :)
A co se týče vašeho otce, znám to sama. Je to prostě jiná generace, ale že by mi kvůli džísce zakázal studia, tak to je silné kafe.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásné prázdniny i celý dnešní den.
Saša

Téma dnešního dne: Džíska

  • Nosíte, nebo nosila jste džísku?
  • Nosí, nebo nosil džísku váš partner?
  • Vzpomenete si ještě na tu svoji první?
  • Co pro vás džíska znamená?
  • Líbí se vám?
  • Pokud ne, proč ne?
  • A pokud ji nenosíte, z jakého důvodu?

Příznivkyně i odpůrkyně tohoto specifického oděvu:
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme opravdu pěkným dárkem, a to jak pro vás samotné, tak i pro partnera.
Pánskou toaletní vodou: Infinite Seduction a dámským luxusním tělovým krémem: Planet Spa se svěží vůní květů plumérie a citronu.

darekdziska

Reklama