Vztahy

Lila do vnuka rum!

Má dcera se asi před pěti roky rozvedla a zůstala sama se svými dvěma synky. Blížila se doba Vánoc, a tak jsme je pozvali na Štědrý den k nám. Chtěla jsem jim udělat pěknou nadílku, a aby si všechno pořádně užili, připravila jsem krásný nazdobený stůl, spoustu cukroví. Aby nebyli chlapci šizení ani na pití, nalila jsem každému do skleničky trošku vína, které jsem jim samozřejmě pořádně dolila sodovkou. Moc jim to nechutnalo, ale cítili se strašně dospělí.
 
Večer se vyvedl a byli jsme všichni šťastní a spokojení. Starší vnouček chodil v té době do druhé třídy, a protože se u nich doma nikdy žádný alkohol nepil, byl pro něj jakýkoliv alkohol rum.
 
Po pár dnech mi dcera volala, byla pořádně vytočená, neboť si ji paní učitelka pozvala do školy, aby jí dala přečíst práci na téma: Můj  největší zážitek z Vánoc, kterou měl náš Radeček napsat. V sešitě našeho milovaného vnoučka bylo napsáno přesně toto: Mým největším zážitkem z Vánoc bylo, že nám babička dala k večeři RUM!!!
Dcera musela paní učitelce vysvětlit, jak se celá věc měla a že opravdu nejsme žádná rodina závislá na alkoholu a že dětem bychom nic takového opravdu nedávali. Dodnes ale když k dceři přijedu a náhodou paní učitelku potkáme, úkosem se dívá, jestli se třeba náhodou nemotám, nebo mi nekouká láhev s kapsy. To, a ještě spoustu takových zážitků máme s našimi miláčky. No co naděláte .
 
Krásný slunečný den přeje Majdalena
 
----------------------------
 
:o))) Díky, Majdaleno...a ruku na srdce, jak je to tedy u vás s tím alkoholem? :o)) Krásný den přeje
   
26.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [17] vlcice [*]

  No ve školce je to asi brzo, ale já jsem chodila na základku a naši nám dali vždy, trochu opravdického šampusu. Tehdy ale detský šampus nebyl. To už mi ale bylo 10 let. Musím říct, že jsem za to rodičům velmi vděčná. Oni mně totiž naučili pít s mírou, tak abych se nikdy neopila. A taky, že jsem se nikdy neopila.
  Ono se říká, že zakázané ovoce nejvíc chutná.
  Nám rodiče dávali pomalu ochutnávat (nejdřív jen na Silvestra, později i když se něco slavilo) a řádně nás o nebezpečí alkoholu poučili. Alkohol mi chutná, ale nikdy jsem neměla potřebu se opít. Vlastně přesně tak je na tom i má sestra. Brácha ten je maniak na pivo, ale taky se neopíjí. I on ví, kdy má dost.
  Samozřejmě, že každé dítě reaguje a chová se jinak. U jiného by to tedy nemuselo takhle dopadnou.

  superkarma: 0 27.05.2005, 11:22:37
 2. avatar
  [16] Julča [*]

  Taky se mi to s tím vínem nelíbí.Moje děti,když chodili do školky,tak učitelky od nich vyzvídaly tak šíleným způsobem.Věděly úplně všechno,co se v jaké rodině děje.Já dětem na vánoce nalévám dětský šampus a taky mně uč.říkala,že bych jim to neměla dávat.
  Co dostaly děti pod stromeček,věděly dopodrobna.Jelikož jsem měla předškoláka,tak se hóóódně divily,proč můj syn nedostal pod stromeček aktovku (ostatní jo).Já jsem si říkala,že než aby mu aktovka ležela 3/4roku ve skříni,tak dostane něco jiného.Koupili jsme ji o prázdninách a vybral si ji sám.

  superkarma: 0 27.05.2005, 09:04:35
 3. avatar
  [15] Markýza [*]

  bookcase:děda si dával po ránu malou štamprlku slivovice a vždycky se otřásl a říkal - není to dobré, ale je to zdravé. Já jsem uměla dopíjet zbytky, co zůstali ve skleničkách, když byla nějaká oslava, a vždycky jsem říkala to co děda. Naše mamka mě tak potom "přečůrávala" a nechávala mi v koštovačce na kraji stoulu k¨trochu čaje s kapkama odkašle, nebo rozpuštěným práškem, normálně by to do mě nedostala a takhle jsem to do sebe odborně "kopla" a ani jsem nemrkla.

  superkarma: 0 26.05.2005, 20:36:46
 4. avatar
  [14] sara.l [*]

  já asi budu hodně protivná,ale nesouhlasím s nalíváním alkoholu ...i když je ředěný vodou,nezlob se na mě,ale tohle mě vždycky nadzvedne,navíc děti tak malé,proč by se měly cítit dospěle,alkohol není nic co nás dělá dospělejšíma,ale spíš naopak.Je spousta věcí,které děti můžou považovat za dospělejší,ale alkohol k nim rozhodně nepatří.Promin,to je můj názor

  superkarma: 0 26.05.2005, 19:05:34
 5. avatar
  [13] Laliari [*]

  bookcase: Připomnělo mi to příhodu, jak jsem dětem ukazovala, jak se práská bičem. Šlo mi to moc pěkně, ale v tu chvíli vyšel ven na dvorek manžel a začal kvílet. Au, au, nebij mě!
  Za zdí to muselo znít moc zajímavě...

  superkarma: 0 26.05.2005, 17:11:38
 6. avatar
  [12] bookcase [*]

  Kaca: tyhlety "alkoholické příhody" asi zažili skoro všichni a děti opravdu zveličují. Můj tříletý syn mi včera říkal, že si musí k babičce vzít papučky, protože má na koberci veliké mravence. Sousedům tvrdí, že bydlí v psí boudě, když jsem mu stříhala vlásky tak na celou ulici vyřvával - maminko, neubližuj mi, to hrozně moc bolí, nech mě být. Jak píšeš - tohle jsou normálně vychovávané děti,které mají fantazii a splácají spoustu věcí dohromady. týrané děti se chovají úplně jinak. A správný pedagog by měl pomoct.

  superkarma: 0 26.05.2005, 16:16:57
 7. [11] Rikina [*]

  MotýliceEmma: bookcase: no nevím, jak je to s učitelkama teď, ale když byli mí kluci ve školním věku, jednou mi přišel jeden domů ( v páté třídě ) s docela slušným hlubokým škrábancem na ruce - prý mu to udělal spolužák nožem. Tázala jsem se paní učitelky, jak je to možné, a ona pravila, že to možné není, neboť by si bývala všimla, kdyby měl některý chlapeček nůž a ohrožoval jím spolužáky. Za několik dnů musel být jiný kluk ošetřen u lékaře, a museli mu ruku sešít. Paní učitelka byla opravdu moc překvapená... takže ono to tenkrát s všímavostí učitelek bylo spíš slabší.

  superkarma: 0 26.05.2005, 16:05:01
 8. avatar
  [8] bookcase [*]

  MotýliceEmma: ale když dochází k opravdovému násilí a šikaně,tak přivírají oči, že nic neví. Tak jako byl nedávno případ, kdy vlastní otec týral malého synka a dával mu jíst jenom jablka. Kluk chodil do školy, ale nikdo nic, až zakročila dětská lékařka. Chlapeček byl přitom vyhladovělý a slabý

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:57:03
 9. avatar
  [6] bookcase [*]

  Ivana.: ´já taky. Když jsem byla malá, tak jsem vždycky mohla dopít kapičku piva, co zbyla. Jednou mě naši přechcali, do flašky nalili mlíko, které jsem nesnášela, a tajně mě pozorovali. Já to do sebe lupla, že je to pivo a pak se šklebila a vymývala pusu

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:48:11
 10. avatar
  [5] Laliari [*]

  Jednou jsme byli na jakési svatbě. Pozdě večer chtěl manžel odjet s dětmi domů, ale nejstarší syn, kterému bylo tehdy šest, naříkal, že má hroznou žízeň. Manžel popadl nejbližší láhev s limonádou a podal mu ji řka, ať se napije, ale rychle. Syn však kňoural, že mu to nechutná. Tatínek už byl rozčilený, tak mu řekl, že nic jiného nedostane, tak ať se kouká napít. Když syn stále natahoval, že je to nedobrý, tak to manžel ochutnal a zjistil, že je to domácí hruškovice!

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:44:54
 11. avatar
  [4] Léňa [*]

  Já si zas spletla čaj s rumem od rozinek. A když se mě prý ptali jak mi to chutnalo tak jsem řekla že to bylo dobrý. Bylo mi pět

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:42:05
 12. avatar
  [3] Ivana. [*]

  já jsem chodila dědovi do lednice pro pivo a vždycky sem mu ho upíjela, byly mi dva roky a pivo mi te´d taky moc chutná, bohužel děda už se mnou nikdy na pivo nezajde.

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:39:20
 13. [2] jatunka [*]

  Jako malá jsem si jednou v lednici spletla láhev jablečného moštu s lahví rumu ( teda ty lahve byly stejné, barvy moku podobné, jen ten obsah se lišil). Brrr...
  A dneska je rum jediný alkohol, který příležitostně piju...

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:33:00
 14. avatar
  [1] Klarchen [*]


  To já s babičkou opravdu popíjela rum (ale to už jsem byla skoro dospělá) - vždycky večer v létě na chatě lžičku do čaje - tak krásně to vonělo
  I když už babička nežije, tenhle rituál mi zůstal - vždycky u toho na ní vzpomínám

  superkarma: 0 26.05.2005, 15:22:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme