Jak patrno v titulku, u čtenářky Lidicky předělávali bytové jádro za zděné. To by člověk nevěřil, kolik to může dát nervů, práce a napjetí. Nebo věřil? Více již v příspěvku.

Milá redakce, dnešní téma mi připomnělo konec srpna a začátek září r. 2011 -
přesně před 2 lety jsme doslova žili na staveništi. Předělávali jsme bytové jádro za zděné.

Mistr - soukromník, co nám to dělal, ve smlouvě uvedl, že bude hotové do 7 max. 10 dnů, bohužel se to protáhlo na cca 3 týdny.  Mistrovi totiž onemocněl kolega, který s ním ze začátku pracoval, takže zůstal na to sám. První dny to docela šlo, staré jádro bylo zbořené a suti odklizeny během jednoho půldne. I základní zdi rostly docela rychle. Pak se to ale „zadrhlo“., a nejen v důsledku onemocnění toho kolegy. Pan „mistr“ totiž měl začínat s prací vždy už kolem 7 hod. ráno, byly však dny, kdy přijel až kolem oběda, prý sháněl materiál. Podle mně však materiál měl mít nakoupený už před začátkem prací (zálohu na materiál totiž dostal).

Cca po 10 dnech bylo jasné, že se to nestihne ani do 15 dnů, a mistr prohlásil, že nemá obkladače, protože obkladač, který s ním dělá má nějakou jinou zakázku, začal manžel hledat na vlastní pěst obkladače, naštěstí měl známého, který  tuto profesi dělal. Samozřejmě „mistrovi“ se to nelíbilo, ale byli jsme neústupní a prosadili si „svého“ obkladače, nechtěli jsme totiž dál čekat už ani den. Když to už bylo neúnosné,  i sami jsme se zapojili do díla, např. jsme malovali, sestavovali kuchyňskou linku apod. (podle smlouvy to měl vše udělat  „pan mistr“). Za nedodržení smlouvy  jsme mu nakonec po vzájemné dohodě neproplatili celou částku, kterou požadoval. Samozřejmě jsme „penále“ měli ošetřené i ve smlouvě. 

Nebýt hezkého počasí, mohla jsem celé dny „bydlet“ na balkoně, tak vůbec nevím jak by jsme to zvládli (v místě bydliště nemáme žádné příbuzné,kde by jsme mohli po dobu rekonstrukce být). Nejhůř byly první dny (cca 1 1/2 dne), kdy nebylo v provozu WC,   voda tekla jen studená asi týden, ale to se dalo přežít, ohřívala jsem ji na plynovém vařiči , sprchovali jsme se manžel i já v práci, vařila  jsem v mikrovlnce.  Dcera po tu dobu bydlela u přítele.

I když to byly napjaté dny, dnes mám radost z hezké koupelny i WC a nové kuchyně.
Lidicka

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

Bodejť by ne, určitě to máte doma krásné – a hlavně podle vašich představ.
Ale stejně, je to potíž s těmi řemeslníky, viďte? Také bych mohla vyprávět.
Děkuji, že jste napsala a mějte krásný víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Ženy na stavbě

  • Napište nám, kde bydlíte, jestli v domku, ve vile, v panelovém domě, a jak a zda jste se společně se zedníky, tesaři, elektrikáři, instalatéry a jinými řemeslníky podílely na jeho stavbě či přestavbě
  • Anebo jste třeba stavěli sami, jen s manželem a kamarády ?
  • Napište, jestli vás pomáhání na stavbě bavilo
  • Jestli jste s výsledným dílem spokojené
  • Napište i nějakou příhodu ze stavby / představby (domu, chaty, bytu), ať už veselou, nebo méně veselou, kdy jste třeba přišly na stavbě k úrazu. (se šťastným koncem))
  • Napište, jestli se fyzické práce na stavbě nebojíte

Já myslím, že ne. Vždyť co si budeme povídat, ženy jsou osobnosti silné, i co se práce týče …
Tak pište a posílejte i fotografie (nejvýš dvě). Těším se.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z šikovných „stavebních dělnic“ odměníme pěkným dárkem, který si může dát spolu s ostatními o pauze: luxusní arabskou kávou a čajem s českým černým rybízem...

kavacaj

Reklama