Díky Evaspiel za váš příspěvek. Máte pravdu, každý z nás je jedinečný. Ale nechat tomu zcela volný průběh mi přijde špatné. Je třeba děti postrkovat, protože samy se o spoustě možností nedovědí, a tak by jim mohlo utéct to, co by je mohlo bavit.

Dobrý den ženy-in,
no, já osobně jsem nikdy moc sportovní typ nebyla. Už od malička jsem se vyhýbala sportu. Jak se hrála ve škole vybíjená, schovávala jsem se na záchodě nebo se vymlouvala, že mě něco bolí, abych nemusela hrát. Měla jsem respekt z míče. 

 Maximálně ze sportů, co jsem hrála, byl volejbal, to jsem se i kvůli kámošce, na základce a na střední, přihlásila do kroužku. To mě i bavilo, když zrovna někdo nesmečoval :D

Ale spíš mě bavily ruční práce, kromě háčkování a pletení. Vždycky jsem dělala takové ty náramky z bavlnek, z perliček, zvířátka z perliček, různé záložky a stromy z perliček. Také jsem kreslila obrazy, jak vodovými barvami, temperami, tak pastelami nebo tužkou. Také jsem se přihlásila do kroužku, kde jsme kreslili na hedvábí, sávovali, atd.…. Hrozně mě to bavilo.

Když bylo krásně, sedla jsem si na zahradu a kreslila. Jenom mi nikdy nešli portréty a to jsem je chtěla vždycky umět.

Teď už na kreslení nemám čas, jak chodím do práce :( Ráda bych se k tomu vrátila, ale nejsou k tomu ani prostory.

Myslím, že by se mělo počkat, k čemu dítě víc přilne, dát mu možnosti a jen ať si vybere, co ho víc baví. Protože můj strejda má dva syny. Ten jeden je starší a ho už od malička dal na hokej. Naštěstí ho to bavilo a teď hraje v lize. A toho druhého mladšího taky chtěl dát na hokej. Ale on byl vždycky takový jelimánek :) Nikdy ho nic nebavilo, ani hraní s dětmi. Už od dvou let jeho nejoblíbenější hračkou byla kalkulačka, pak přesídlil na počítač, a jak vyrostl, tak teď je z něho počítačový maniak. Prostě lidi to mají v sobě a nikdo jim neporučí :)

Posílám Vám pár mých výtvorů, pro zpestření :)

1

2

3

4


A přeji krásný den!

Evaspiel
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama