Čtenářka Tepito sepsala litanii proti lidstvu a jeho současnému chování. Poukázala na spoustu nesmyslů. Děkuji Vám Tepito, mluvíte mi z duše…

Konec světa neočekávám,ale popravdě-ani bych se mu nedivila.

Svět se zbláznil-opravdu. Kupujeme si drahé elektronické pomocníky na vše-el.kráječ ,el.otvírák,el.otvírání dveří,používáme výtahy eskalátory,auta...Prostě se bojíme fyzické aktivity, ale na druhou stranu se potíme v posilovně na el. běžícím pásu.

Dětem kupujeme hrající kolotoče nad postýlky, místo toho,abychom je uspali písničkou či pohádkou.Koupíme jim raději chlupatého miláčka z umělé kožešiny na baterky,ten přeci nelíná a může se kdykoliv odložit. Zaplatíme jim pohádkový kanál v TV,aby daly pokoj nebo je posadíme k počítačovým hrám. Vodíme je po doktorech, kde se bere ta jejich agrese?

Stavíme další a další domovy důchodců a zoufáme si,že nemáme nikoho,kdo by nám pohlídal dítě o prázdninách. Okládáme naše staroušky a bojíme se smrti,protože ji neznáme.  Zachraňujeme děti např.v Africe, ale už nemáme žádný plán jak jim zajistit živobytí, pak pláčeme u TV nad záběry mizící přírody...Chodíme do ZOO, ale nevíme jak vypadá jezevec či datel. Sekáme trávu na zahradě a měníme ji v mrtvou zelenou plochu,protože tak je to modní.A kde jsou motýli? No přece  je uvidíme v motýlariu dovezené z jižní Ameriky. Kácíme stromy,protože nám stíní naše posezení na terase ,ale honem si běžíme koupit velký slunečník, abychom se nespálili od sluníčka. Ládujeme se sojou a nechápeme, kde se berou alergie na obyčejné věci.Stavíme obrovské betonové plochy na místě polí a potraviny vozíme z druhého konce světa.

O ekonomice a politice světa se snad ani nebudu zmiňovat,to je kapitola hodná Kocourkova. Co jsme si vytvořili,to máme. Můj muž tvrdí, že lidi jsou chybou ve vývoji přírody.Něco na tom bude...

Osobně se konce světa nebojím,co má být -bude.Hlavně, prosím, rychle,žádné dlouhé trápení, musíme tam všichni,tak proč ne zítra. Určitě bude krásný den a slovy Vikingů se loučím:Je krásný den na smrt!

 Ale protože mě jako hostitelku čeká v neděli velká rodinná sešlost,z které mám už nyní nervy na pochodu, tak by se mi konec světa docela hodil.

Tepito
Text nebyl redakčně upraven


Končí téma dne: Věříte na konec světa?

Za chvíli jednu z vás za příspěvek odměním krásnou květinou. Která z vás to bude?

Reklama