Dnes jsou to čtyři roky, co zemřel disident, dramatik a první polistopadový představitel naší země Václav Havel. Pro většinu Čechů nikdy nepřestal být prezidentem a jeho památku ctí lidé dodnes i v zahraničí. Pokud se i vy chcete připojit k některé ze vzpomínkových akcí, máte jich na výběr celou řadu.

„Srdce na Hrad“ je název setkání, během něhož ponesou lidé dvoumetrové srdce z dílny akademického malíře Ondřeje Krajáka na Hradčanské náměstí. Spolu s ostatními účastníky, kteří budou mít v rukách srdce menší, se v 18 hodin vydají na pochod za Havlovu víru v pravdu, morálku, slušnost a demokracii z pražského Václavského náměstí.

havel

Zdroj foto: Facebook Srdce na Hrad

Jestliže máte zájem zapojit se spíše do čtení z Havlových textů, přijďte do divadla Alfred ve dvoře, a to mezi 16. a 21. hodinou.

Do Knihovny Václava Havla v pražské Ostrovní ulici můžete zajít zavzpomínat na jeho jednoaktovku s názvem Audience v podání studentského souboru OLDstars. Právě sem dorazí i někteří Havlovi spolupracovníci a přátelé.

V kostele svaté Anny v Praze zase odslouží za bývalého prezidenta rekviem pražský arcibiskup a někdejší Havlův spoluvězeň Dominik Duka.

Nejrůznější vzpomínkové akce však plánují Havlovi příznivci také v jiných městech, například v Brně, Opavě, Českých Budějovicích, Litomyšli nebo Chotěboři. Nedostanete se na žádnou z nich? Zvolte alespoň neformální způsob vzpomínky. Symbolicky si povytáhněte kalhoty, nebo jen ohrňte nohavice. Rozhodně nebudete dnes jediní…

Více informací na DenVáclavaHavla.cz.

Reklama