Čtenářka Pálivka pracovala na obchodním oddělení a nejvíce ji těšila chvála za to, že dokázala zajistit i nemožné.

Dobré poledne,

teď jsem si otevřela počítač a hle, lichotky. Zrovna dnes jsem potkala kamarádku, která mi pochválila můj kožený kabát a účes, prý jak mně to sluší, Pravda, byla jsem včera u kadeřníka na barvě, sice dnes už to nebylo to, co včera, ale snad to bylo od srdce.

Jinak lichotky v práci byly časté, ale většinou od starších mužů, kteří se chtěli zavděčit a to jsem hrozně nesnášela.

Pracovala jsem v obchodním oddělení a měla jsem nastarost krom jiného, také kooperaci, tedy jsem zajišťovala opravu některých náhradních dílů v jiných podnicích. Kolikrát termín hodně hořel, ráno jsem si úkol odnesla z porady u výrobního náměstka, ještě se to tam ten den vezlo a ráno to muselo být hotové. A to mě kolikrát polichotilo, když jsem šibeniční termín vyjednávala s pracovníky, které jsem prosila, zda by to mohli opravit. Kolikrát šli i na noční směnu, jen aby bylo vše ráno hotovo. A to mně vždý říkali, že to nedělají pro náš závod, ale dělají to pro mě. To jsem opravdu byla hodně potěšena a polichocena.

Vždy se vyplatilo,někdy zajet na pracovištěš, kde nám opravy prováděli a vždy po osobním kontktu byla lepší spolupráce. Na poradách jsem vždycky slyšela od náměstka, když jsem ho upozornila, že je termín krátký na opravu a že nevím, jestli se mi to podaří zajistit:“To mě nezajímá, zítra to tu chci mít!“ A celkem vždy se podařilo a já jsem měla radost, že vše dobře dopadlo. Jóó mládí dělá divy.

Dnes už mám čtyři vnoučátka, a  když mi někdo řekne mladá paní, tak se jen šibalsky pousměji. Přeji všem krásný den.

Pálivka
Text nebyl redakčně upraven


Díky, Pálivko, za vnoření do problematiky obchodního oddělení. Takové pracovnice potřebuje každý podnik. A jistě tento přístup k životu praktikujete i v soukromém životě. Takže jste určitě tím krkem, co otáčí hlavou, nebo se mýlím?

A jak to máte s lichotkami vy ostatní?

  • Vzpomínáte na nějakou?
  • Jste ráda polichocena?
  • Nebo se lichotek bojíte?

Můžete to sdělit mně a našim čtenářkám v rámci dnešního tématu dne.

Pošlete mi své příběhy a vzpomínky na redakční mail:

redakce@zena-in.cz

a získejte poukázku do zlatnictví ve vašem městě za 1 000,-

Tou odměním tu z vás, která mne nejvíce zaujme, pobaví, rozesmutní, či rozesměje. Prostě zaujme.

Reklama