Podle odborníků z Pantone Color Institutu budou letošním podzimním outfitům dominovat odstíny červené, zelené, oranžové a hořčicově žluté. K výrazným barvám si můžete dovolit i výraznější líčení. Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida vám poradí, jak zvládnout dokonalý look v tradičních podzimních tónech.

Hořčicové barvě svědčí nahý make-up a výrazné rty

líčeníPleť

Oblečení v odstínech medové až hořčicové barvy je vhodné zejména na den. Výborně ho doplníte tzv. nude líčením s výraznými rty. Jeho základem je bezchybná a zářivá pleť. Pomůže rozjasňující fluid aplikovaný na ty části tváře, které chcete zvýraznit - lícní kosti, hranu nosu a nad horní ret. Nezapomeňte zafixovat transparentním pudrem. Minimalistický vzhled líčení podtrhněte výraznou barvou rtů. Na podzim rozhodně nešlápnete vedle s tlumenými odstíny oranžovočervené.

 

Obočí a oči

Při nahém líčení nezapomeňte na precizní úpravu obočí pudrovým stínem. Dosáhnete tak rovnováhy mezi výraznými rty a nenápadným líčením očí, které pouze jemně zvýrazníte očním stínem v broskvové barvě a hnědou řasenkou. Do vnitřní linie oka použijte bílou kajalovou tužku, která oko opticky zvětší.

 

Použité produkty:

Rozjasňující fluid Dermacol Sheer Face Illuminator - Day Light, 269,- Kč

Transparentní fixační pudr Dermacol - Light, 229,- Kč

Oční stín Dermacol Bonbon Eyeshadow č. 2, 79,- Kč

Bílá kajalová tužka Dermacol White Kohl Pencil, 99,- Kč

Pudrový stín na obočí Dermacol Powder Eyebrow Shadow č. 1, 199,- Kč

Rtěnka Dermacol Longlasting Lipstick č. 14, 159,- Kč

 

Odstíny vína nejen pro femme fatale

Očilíčení

Vínovočervená až bordó barva doslova svádí k dramatickému looku. Oči zvýrazněte několika tahy černé kajalové tužky. Stačí vykreslit linii a jemně rozetřít přechody aplikátorem. Oční víčko můžete zlehka zvýraznit hnědým očním stínem. Nevynechejte černou řasenku.

 

Pleť

Čeká vás po náročném pracovním dni večer v divadle nebo důležité setkání a nestíháte se jít domů připravit? Prvním pomocníkem bude minerální pudr, který pleť krásně zmatní. V kompaktním provedení je skvělou volbou do každé kabelky.

 

Rty

Bojíte se výrazného líčení rtů? Vyzkoušejte tzv. ombré efekt, který vznikne použitím dvou rtěnek v různých odstínech červené. Jako základ použijte dlouhotrvající barvu na rty, na ni naneste do středu rtů světlejší hydratační rtěnku. Aby byla aplikace preciznější, použijte i konturovací tužku.

 

Použité produkty:

Minerální kompaktní pudr Dermacol č. 1, 159,- Kč

Oční stíny Dermacol Bonbon Eyeshadow č. 72, 79,- Kč

Tužka na oči Dermacol Waterproof Eyeliner č. 1, 99,- Kč

Řasenka Dermacol UltraTech, 199, - Kč

Dlouhotrvající barva na rty Dermacol 16H Lip Colour č. 4, 229,- Kč

Hydratační rtěnka s vůní šťavnatého lichi Dermacol Lip Seduction č. 8, 149,- Kč

Dlouhotrvající tužka na rty Longlasting Lipliner č. 4, 99,- Kč

 

Zelená je „nová černá“

líčeníOči

Kouřové líčení očí nemusí být jen o šedé a černé. Zelenou kajalovou tužkou vykreslíte záhyb oka a linii u kořínků řas. Na docílení kouřového efektu rozmažte vytvořenou linku do ztracena pomocí pěnového aplikátoru a zafixujte očním stínem stejné barvy. Pro jednotný a rozzářený vzhled očí naneste světlý oční stín do středu pohyblivého víčka, vnitřního koutku a nezapomeňte ani na spodní víčko. Výsledný vzhled podtrhněte vytvořením precizní oční linky v barvách líčení. Na závěr použijte černou řasenku.

 

Pleť

Na optické potlačení nedostatků, zvýraznění rysů tváře a celkové rozjasnění pleti použijte jednoduchou konturovací techniku. Začněte tmavším odstínem make-upu, který nanášejte v linii pod lícní kostí, na strany nosu a na horní část čela. Tvářenkou s rozjasňovačem zase zvýrazněte části tváře, na které chcete upřít pozornost. Dbejte při tom na plynulé přechody. Make-up zafixujte pudrem. Výrazný vzhled očí stačí už jen doplnit tónovacím balzámem na rty.

 

Použité produkty:

Make-up Dermacol Make-up Cover č. 222, 249,- Kč

Tvářenka Dermacol Blush & Illuminator č. 1, 249,- Kč

Kajalová tužka a oční stíny 2v1 Dermacol Eyeliner & Eyeshadow green, 99,-Kč

Oční stín Dermacol Bonbon Eyeshadow č. 64, 79,- Kč

Oční stín Dermacol Bonbon Eyeshadow č. 67, 79,- Kč

Fixka na oči Dermacol Colour Eyeliner - Deep green, 149,- Kč

Řasenka Dermacol UltraTech, 199 ,- Kč

Tónovací balzám na rty Dermacol Love Lips - Peach, 79,- Kč

 

Tipy vizážisty Dermacol Tomáše Vidy:

  • Pokud chcete svoje líčení ještě víc ozvláštnit, vyzkoušejte dvoubarevné ombré líčení rtů. Naneste souvislou vrstvu barvy na rty a po jejím zaschnutí aplikujte po okrajích štětcem tmavším odstín. Docílíte nejen zajímavého výsledného efektu, ale i optického zvětšení rtů.
  • Pokud při líčení očí rády používáte nude odstíny, vyzkoušejte broskvovou, která dodá očím, hlavně modrým, větší důraz.
  • Nezapomínejte, že i úprava obočí je důležitá, hlavně pokud máte výrazně nalíčené rty. Na jeho úpravu doporučuji zvolit pudrový odstín. Výsledný efekt bude přirozenější a vaše oči budou působit opticky větší.

www.dermacol.cz

Reklama