Tanečnice Libuška Vojtková (31) po prázdninách začne cvičit s budoucími maminkami. Připravuje se tak pod vedením Davida Hufa (40) na dráhu trenérky.

tehu1

Mnozí by si asi mohli myslet, že sympatická Libuška čeká miminko. Opak je pravdou, tedy prý prozatím. „S přítelem přemýšlíme v poslední době nad společným bydlením. Miminko určitě přijde na řadu v ten správný čas,“ prozradila tanečnice, která si nový projekt nemůže vynachválit. „S Davidem Hufem nás dala dohromady společná kamarádka Marie Ružičková, ředitelka Kroužku na Vltavě. Jde o skvělé centrum pro děti. Sama sem už delší dobu jezdím se synem Matyášem (5). Tým Davida Hufa 2befit zde organizuje a vede tréninky a kurzy nejen pro maminky. Maruška se zmínila, že plánuje otevřít kurz cvičení pro těhotné, který tu chyběl a hledá lektorku. Moc ráda jsem s její nabídkou souhlasila,“ upřesňuje.

Jelikož David Huf patří mezi nejlepší trenéry, vzal si právě Libušku pod svá křídla. „Snažíme se pro nastávající maminky připravit ten nejlepší kurz, aby se i v těhotenství cítily výborně. Samotnou mne cvičení s těhotnými zajímá od doby, kdy jsem sama byla těhotná, proto jsem s touto myšlenkou koketovala už delší dobu.“ Spojení cvičení pro těhotné s tanečnicí Libuškou Vojtkovou je jistě velmi dobrý nápad. „Náhoda tomu přispěla, s Libuškou se známe poměrně dlouho a vím, že má za sebou nejen úspěšnou kariéru tanečnice, ale také působí jako pedagog na taneční konzervatoři a sama je maminkou, což jsou předpoklady, aby byla také vynikající lektorkou tohoto typu cvičení. Sama projevila zájem takové kurzy vést a po dohodě jsme začali společně pracovat na jejím lektorském doškolení a obsahové přípravě kurzů,“ pochvaluje si David, který přiznává, že Libuška na sobě velmi pracuje a pečlivě se na svou další novou roli připravuje.

Kurzy budou probíhat v areálu Kroužků na Vltavě v uzavřených 4 týdenních blocích.

Cena 1 kurzu je 2 450 Kč a začíná se od 4. září ve dvou skupinách.

1. Skupina MALÉ BŘÍŠKO 1.-5. měsíc (úterý a pátek od 12:10 - do 13:10)

2. Skupina VELKÉ BŘÍŠKO 6.-9. měsíc (úterý a pátek od 13:20 - do 14:20)

Více informací naleznete na www.2befit.cz nebo www.krouzkynavltave.cz

3 otázky v souvislosti s cvičením pro těhotné maminky pro DAVIDA HUFA:

Je při tomto cvičení kladen důraz na přesnost a výběr cviků?
Samozřejmě, základním předpokladem pro zdárný průběh těhotenství je aby každá budoucí maminka měla toto cvičení schváleno od svého lékaře. Jednotlivé cviky se pečlivě vybírají tak aby cvičení bylo příjemné a užitečné ke zdárnému průběhu těhotenství.

Co byste poradil budoucím maminkám, aby si vzali k srdci?
Hlavně aby měly na paměti, že těhotenství není nemoc a že pokud je vše v pořádku, tak aby se nesmyslně nepřejídaly a pravidelně se věnovali jak správnému pohybu tak dostatečně odpočívali. Také pokud před těhotenstvím moc nebo nikdy pravidelně nesportovali, to v jeho průběhu nepřeháněli. Mohly by si spíše v tomto případě uškodit. V tomto případě doporučuji to nechat až po šestinedělí a o to pak s větší vervou.

Kde se kurz bude konat, v jaké pravidelnosti a kolik bude stát?
Máme vynikající zázemí v areálu Kroužky na Vltavě, což je unikátní centrum pro rodiče s dětmi, kde kurzy budou probíhat. První skupina začne již od 4.září. Kurzy budou probíhat v uzavřených 4 týdenních blocích.

huf

3 otázky v souvislosti s cvičením pro těhotné maminky pro LIBUŠKU VOJTKOVOU:

Co je důležité v těhotenství při cvičení dodržovat?
Cvičení musí být pro nastávající maminku hlavně příjemné. Důležité je dodržovat pitný režim a správně dýchat.

Jak se tvé cvičení od ostatního liší?
Snažím se vložit do cvičení i taneční kroky a variace, aby to bylo pestřejší a maminky cvičení bavilo.

Jaký je smysl cvičení pro těhotné? Zde jistě nejde o hubnutí.
Cvičení v těhotenství zmírňuje bolesti zad, snižuje výskyt otoku končetin a křečových žil. Posílí svaly pánevního dna, což je důležité hlavně po porodu. Budoucí maminky se naučí správně dýchat a budou se cítit psychicky mnohem líp. Toto cvičení není na hubnutí, ale pravidelným cvičením se můžete vyvarovat zbytečnému nadměrnému přírůstku tělesného tuku.

David Huf (40)

Narodil se v roce 1972 v Opavě. Celý život se aktivně věnuje sportu. Jeho profil je poradce zdravého životního stylu, osobní trenér a instruktor skupinových forem cvičení. Je mistrem světa a Evropy ve sportovním aerobiku v kategorii páru. V oblasti fitness a zdravého životního stylu se pohybuje přes 20 let. Intenzivně se věnuje rozvoji své společnosti 4fitness consulting s.r.o. Dnes patří mezi nejlepší a nejvyhledávanější odborníky na fitness trénink. V posledních letech se nejvíce soustředí na svůj program Buď Fit Seniore, který je stále více populární a vyhledávaný. Také se věnuje tzv. Funkčnímu tréninku nejen jako osobní trenér, ale současně už dlouho má svůj tým pod názvem 2beFit, o který se stará. Více na www.2befit.cz nebo www.budfitseniore.cz

Sportovní úspěchy ve sportovním aerobiku
* 1995 Mistr České republiky
* 1996 Mistr České republiky
* 1997 Mistr Evropy, Mistr České republiky
* 1998 Mistr Evropy, Mistr České republiky
* 1999 Mistr světa, Mistr Evropy, Mistr České republiky

Libuška Vojtková (31)

Narodila se 26.11.1980 ve Žďáru nad Sázavou. Otec už od školky chtěl, abych hrála ping-pong, který prý nesnášela. Naštěstí přišlo tancování a její matka ji podpořila. Ve 14 letech odešla z domova do Prahy na internát studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor moderní tanec. Známá je především jako muzikálová tanečnice. Začínala s Draculou, Monte Christem, poté přišla Broadway s Rebely, Kleopatrou, Třemi Mušketýry, Angelikou, Adélou, která ještě nevečeřela, Monou Lisou a Katem Mydlářem. V divadle Hybernia si zatancovala v Golemovi, Draculovi a Baronu Prášilovi. Na koncertech tanečně doprovází kolegyni a kamarádku Moniku Absolonovou. Nyní se věnuje také práci pedagožky na taneční konzervatoři. Vedením kurzů pro těhotné maminky, se jí splnil dlouholetý sen. Byla 2x vdaná a má syna Matyáše. Více na www.libuskavojtkova.wz.cz

krouzky

Kroužky na Vltavě

Provozovatelem tohoto centra je společnost Kroužky, která se organizováním zájmové činnosti zabývá už 11 let. Do základních a mateřských škol dodává celou řadu oblíbených i méně tradičních kroužků - tanečky, dětský aerobik, florbal, bojové sporty, divadlo, flétnu, angličtinu, keramiku, vaření a další. Jejich lektoři docházejí přímo do škol a školek, kurzy tedy probíhají v dětem známém a bezpečné prostředí a rodičům odpadá starost s dovozem na kroužek. Ve školním roce 2010/2011 jejich 450 lektorů učilo ve 250 školách a školkách přes 8000 tisíc dětí. Seznam konkrétních škol, školek a jednotlivých kroužků najdete na www.krouzky.cz.

Pravidelně pořádají podzimní a jarní florbalové turnaje a taneční soutěže. Tradiční už je také Vánoční a předprázdninová Kroužkovaná podívaná, kde děti prezentují, co se pod vedením našich lektorů naučily.

Od června 2011 se provozují Kroužky na Vltavě jako centrum pro aktivní a společné prožití volného času. I tady naleznete nabídku kroužků pro děti i dospělé. V areálu je navíc jídelna a kavárna pro rodiny s dětmi s unikátními herními koutky plnými originálních hraček. A také největší dětské hřiště v Česku s naprosto ojedinělou atrakcí - lanovým centrem se třemi tobogány. Více na www.krouzkynavltave.cz

Reklama