Milý příspěvek poslala do redakce naše čtenářka Libuše. Vzpomíná v něm na dárky, které dostala v dětství. Koupila jí je babička..., tatínek, a samozřejmě Ježíšek.

Vážená redakce, milé ženy-IN,
patřím již mezi pamětnice, je mi více než padesát let. Pro mě jsou nezapomenutelné doby, kdy „tenkrát nebylo nic“. Ale to nechci vzpomínat. Pašovalo se za Německa, pašovalo se za socialismu. To snad nesouvisí s výše uvedeným tématem.
Ale Vánoce. Pro mě, bylo mi tenkrát 6 let. Dostala jsem panenku pod vánoční stromek. Chtěla jsem ji ukázat babičce. Nevím, zda byla od ní, ale jak jsem ji nesla v té malé ruce, zavadila jsem o dopisní schránku. Padla hlava, já tenkrát brečela. K babičce jsem ji tenkrát nedonesla.
Pak si pamatuji, že jsem dostala ještě jednou panenku, byla poslední. Moje mladší sestra tenkrát dostala „chodičku“. To mi bylo moc a moc líto. Já ji nikdy nedostala, nicméně na to nezapomenu. Samozřejmě, sestra byla o 3 roky mladší. Ale dodnes to beru tak,že to tak bylo.

Posléze vzpomínám, když mi bylo 15 let, je to dnes téměř 40 let, dostala jsem k Vánocům psací stroj značky Consul (kufříkový). Ten musel stát moc a moc peněz. Přesto přese všecko se dovede člověk posunout, ne pro dárky, ale pro ty, kteří na to tenkrát celý rok šetřili. Psací stroj mám na půdě, ale nemám tu ty, kteří se podíleli na nákupu. Tatínek i moje milovaná babička jsou „na pravdě boží“.
Nicméně, nikdy nezapomenu na tyto lidi, kteří mě formovali, kteří dovedli, ač neměli tenkrát tolik peněz, udělat nám všem radost o Vánocích.

Přeji všem krásné a pohodové Vánoce.

P:S, Vánoce nejsou o dárcích, jsou o vztazích.
Libuše

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Milá Libuše. Musím se trochu pousmát nad vaším sebeoslovením - pamětnice :) Něco přes 50, to jste ještě mladá ženská, v nejlepších letech :)
Děkuji, že jste napsala a příště prosím ještě nezapomeňte napsat i o nakupování vašich dárků.
Přeji pěkný předvánoční čas
Saša

Téma dnešního dne: Vánoční nákupy

Jak jste na tom milé Ženy-in?

  • Nakupujete vánoční dárky s předstihem, nebo na poslední chvíli?
  • A upřednostňujete nákup po internetu nebo v kamenných obchodech (případně na tržnici :)?

pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jedné z vás menší nákup ušetříme, dostane „pro každého něco“.
Knižní novinku od Rudy z Ostravy pro teenagera, dárkové balení kolekce čajů Pigi pro babičku a vlasové tonikum Gliss Kur (to si zabalte pro sebe :)

darekvanoce

Reklama