Klasické české pohádky a jejich hlavní ženské postavy asi všichni znáte. Pamatujete si ale také naše novější pohádky? I v nich vystupují půvabné české herečky. Pojďte si připomenout alespoň některé z nich.

Rozhodně je toho hodně k vidění. Nabízíme vám několik pohádek, které byly natočené po roce 2000. Herečkám to v nich sluší, co říkáte?

V roce 2010 natočil režisér Milan Cieslar výpravnou pohádku Dešťová víla. Hlavní roli dívky Květušky si zahrála Vica Kerekes. Tato sympatická herečka jde nyní z role do role. A v pohádce jí to také sluší, že?

princ

A tady je Vica Kerekes (vlevo) s naší redaktorkou vaření Elly Foto: archiv magazínu


Obsazovaná je také herečka Táňa Pauhofová. Často hraje Aničky, tady například v pohádce Čert ví proč z roku 2003 (režie Roman Vávra). Roli Aničky si zahrála i v pohádce Láska rohatá z roku 2008 (režie Hynek Bočan).


Režisér Zdeněk Troška natočil v roce 2011 pohádku Čertova nevěsta. Princeznu Štěpánku si zahrála neznámá herečka Eva Josefíková. A co prozradila o natáčení? Podívejte se na video!


Máme tady další princeznu, tentokrát, a hlavně nové jméno - Petra Tenorová. Takhle se představila v pohádce Kouzla králů, kterou v roce 2008 natočil režisér Zdeněk Zelenka.

princ

Petra Tenorová v civilu Foto: archiv magazínu


Pohádka režiséra Karla Janáka, kterou vysílala Česká televize vloni na Štědrý den, se jmenuje Dvanáct měsíčků. Dívku Marušku, která hledala v zimě jahody, hrála neokoukaná herečka Marie Majkusová. Při natáčení jí prý byla často zima, což není divu, protože téměř celá pohádka se odehrává na sněhu.


Pohádku se zvláštním názvem Micimutr z roku 2011 natočil režisér Vít Karas. Hlavní postavu hrála Libuše Šafránková, ovšem už ne princeznu. Princezna se ve filmu jmenovala Karolína a zhostila se jí mladá Marika Šoposká. Tady je jedna ze scén s jejím milým Vítkem.


Další pohádka a další mladá herečka - Veronika Kubařová. V roce 2007 ji obsadil režisér Zdeněk Troška do role princezny Rozmarýnky v pohádce Nejkrásnější hádanka. Také jí to sluší, co myslíte?

pricn

Herečka Veronika Kubařová (uprostřed) hraje také mnoho rolí v divadle Foto: archiv magazínu


Herečka Klára Issová není novou tváří, hraje už od svých šestnácti let. Zahrála si také v několika pohádkách, například v Královském slibu (2001, režie Kryštof Hanzlík) nebo v pohádce O svatební krajce (2003, režie Jiří Chlumský).

princ

Takhle krásně vypadá Klára Issová Foto: archiv magazínu


Další princezna a tak trochu rošťačka Tereza Voříšková. V pohádce Peklo s princeznou (2009, režie Miloslav Šmídmajer) si zahrála princeznu Anetu, která se nechce vdávat.

princ

Hereckým partnerem byl Jiří Mádl Foto: archiv magazínu


A ještě tu máme novou pohádku s názvem Tajemství staré bambitky z roku 2011. Režisér Ivo Macharáček si vybral do role venkovské dívky Aničky Kamilu Janovičovou. Partnerem jí byl zpěvák Tomáš Klus.

princ

Kamila Janovičová v civilu Foto: isifa.com

Tak co říkáte, že máme i dnes v pohádkách hezké princezny a dívky? Která se vám líbí?

Čtěte i o dalších princeznách:

Reklama