Nalezla jste zalíbení v kámošce? Tak si dejte bacha! Podle britských sexuologů z Liverpool Hope University, kteří se inspirovali australskou vědeckou studií, mají lesbické ženy horší zdraví než heterosexuální. Více kouří, často pijí alkohol a míň se o sebe starají. Méně také dbají o své zdraví.

Podle studie porovnávající ženský zdravotní stav podle jejich sexuální orientace jsou na tom lesbičky a bisexuální ženy zdravotně hůř než ženy heterosexuální.

Výzkum se přitom zaměřil na propojení s danou komunitou, legální a ilegální užívání drog, na stravu a jídelníček, na fyzické aktivity, výzkum rakoviny, mentalitu, na sexuální praktiky, na rodinné poměry a na pravidelné návštěvy lékaře.

Výzkum ukázal, že lesbičky kouří až dvakrát více než heterosexuálky. Také o 30 % více konzumují alkoholu a popíjejí mnohem častěji. Lesbické ženy lze tedy označit za zcela odlišnou skupinu, která se socializuje jiným způsobem v restauracích a klubech.

Podle vědců je největším problémem lesbických žen to, že jsou společností opomíjené. A to je také důvodem, proč tyto ženy řeší své problémy nadměrným kouřením a pitím alkoholu.

Třicet procent lesbiček a bisexuálních žen trpí depresemi. Nejčastěji proto, že nejsou smířené se svou orientací. Dvacet procent z nich se léčí s psychickými potížemi a dalších dvacet procent má nadváhu, třiadvacet procent je dokonce obézních.

Jak byste postupovala, kdyby bylo vaše dítě sexuálně orientované na stejné pohlaví? Vadilo by vám to? Proč? Máte výhrady k lesbickým ženám a homosexuálům? Co vám na nich nejvíc vadí? Myslíte si, že se v případě jejich orientace jedná o genetickou vadu? Máte vy sama sexuální zkušenost se ženou?

Reklama