Dříve si na dovolené vozila fén a kulmu, aby měla vlasy upravené, až půjde na večeři do hotelu. Ale spotřebiče a zásuvky nespolupracovaly, takže to vzdala a užívá si volno v podobě přírodní. Naše čtenářka s nickem renicek

Že vlasy dostanou přes léto pořádně zabrat, na tom se určitě shodneme. A že chceme, aby nám to u večeře v pěkném hotelu slušelo, nejspíš také. Je to ale fuška. První cesty k moři jsem absolvovala s fénem a kulmou. To je ale už pěkných pár let a tak se nám dvakrát stalo, že zásuvky v hotelu tak nějak nespolupracovaly s koncovkami našich spotřebičů. A tak jsem je s sebou vozit přestala.

Vozím si šampon a ošetřující masku na vlasy a užíváme si s manželem pěkně „na přírodno“. Oba pracujeme v úřadě, kde máme předepsáno, že máme vypadat decentně upraveně, tak to „slunce a vítr ve vlasech „ jednou do roka určitě sneseme a snad i vítáme.

Manžel si užívá týdenní strniště na bradě (na hlavě si už nemá moc co užívat) a já si nechám vlasy vysušit sluncem a vánkem od moře. Těch pár dní nezanechá trvalé stopy a mořská sůl a horké slunce tak krásně voní. Tak trochu to patří k té dovolené… rozpuštěné, vlhké střapaté vlasy místo utaženého elegantního drdolu nebo hladce vyžehlených vlasů.

Je ale fakt, že se už několik let před dovolenou objednávám ke kadeřnici, abych, až se vrátím z dovolené, mohla dopřát vlasům, co potřebují. Ošetřit, zastřihnout a oživit barvu. Zase se včlenit do všedních dní, zaběhlých návyků. Docela se mi ale líbí být deset dní v roce za „divoženku“ s vlajícími přírodními vlasy bez dlouhých úprav. Doufám jen pokaždé, že náhodou nepotkám některého ze svých šéfů.

A vlastně i kdyby… nejspíš by mě vůbec nepoznali. Renicek

Milá Renicek, tak to jsme na tom úplně stejně. Včetně manželů. Ten můj se také neholí a můžu říct, že mu to strniště moc sluší

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a vlasy o (po) dovolené, milé ženy-in?

  • Jste spokojená s barvou a kvalitou svých vlasů po dovolené?
  • Jak se o ně staráte před a během dovolené? Stejně jako kdykoliv jindy v roce, nebo je necháváte odpočívat?
  • Vozíte s sebou barvu na vlasy, kondicionéry, fény a žehličky? Používáte přípravky proti vysoušení a vyšisování?
  • Máte nějaké speciální prázdninové účesy?
  • Chráníte si vlasy klobouky, šátky, nebo kšiltovkami?
  • Svěřujete své vlasy před dovolenou a po dovolené kadeřnici? Jaké „procedury“si necháváte dělat?
  • Dáváte si vlasy do kupy sama? Máte nějaký recept na domácí zábaly?
  • Už vás někdy prázdninový „účes“inspiroval ke změně image?

Napište mi, pošlete třeba prázdninovou fotku

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Na balíček úžasné vlasové kosmetiky značky SYOSS

cena

Reklama