a já obdivuji Liběnu Rochovou, proto si určitě nenechám ujít unikátní výstavu, se kterou vás chci na stránkách Ženy-in seznámit.


Od 12. září 2006 můžete být svědky „Dialogu“ mezi 29 oděvními objekty Liběny Rochové a vystavenými exponáty v Muzeu Kampa v Sovových Mlýnech. Unikátní performance na vodě slavnostně otevře vernisáž a bude neopakovatelným zážitkem pro všechny návštěvníky.


Liběnu Rochovou není třeba asi dvakrát představovat, přinejmenším si její jméno každý spojí s originálními koncertními modely Lucie Bílé. Její práce a autorské přehlídky však daleko překročily hranice naší zemičky a sklízejí nejen v Evropě, ale i v USA obrovské úspěchy.


Ale zpět k výstavě. Co o projektu, jehož autorkou je zakladatelka Musea Kampa paní Meda Mládková říká sama Liběna. ,,Miluji výzvy… loni taková přišla od paní Medy Mládkové. Navštívila otevření studia LR, kde jsem vystavovala své papírové objekty, a nabídla mi prostor k vystavení mé tvorby. Úkol nelehký, zvláště když jsem chtěla udělat úplně novou kolekci, ale ne kolekci běžnou pro přehlídku. Chtěla jsem vést dialog mezi vystavenými obrazy a sochami, pokusit se vystihnout svým rukopisem reflexy z děl. Díky této výzvě jsem se ponořila do práce mně bytostně nejbližší: volné tvorby.“Krásně řečeno a věřím, že se bude na co těšit, což je zřejmé i z našich ukázek. Ale nejlepší bude, když se přijdete do Sovových Mlýnů podívat a necháte na sebe krásu děl působit.

A nejen to, tím že se přijdete podívat, uděláte i dobrý skutek, protože výtěžek ze vstupného bude věnován na programy nadace UNICEF, se kterou Liběna Rochová léta spolupracuje.

 

soutěž:
Kapky rosy –
čím lépe smýt
prach světa?

Reklama