Na svého kamaráda - mistra ve směně - vzpomíná v příspěvku čtenářka Kytinkak. Ale přes to, že o ni zájem měl, jejich přátelství nikdy nepřerostlo ve víc, než pusu k narozeninám...

V příběhu čtenářky Kytinkak k dnešnímu tématu si můžete přečíst o přátelství mezi ní a jedním kolegou, které (ač z jeho strany nejspíš úplně čisté nebylo) nikdy nepřešlo hranici vztahu...


Krásný den všem žen-inkam i tobě Jakube.

Tohle téma ve mně vyvolaly vzpomínky na dřívější zaměstnání, kde jsem poznala jednoho mistra ve směně. Lhala bych, kdybych psala, že neměl o mě zájem, ale za tolik let co jsme se znali a známe, nikdy naše přátelství nepřešlo ve víc než opravdové přátelství a pusu na nejvýš k nějaké gratulaci. Dokonce si vzal jednu mou kamarádku, která trošilinku asi žárlila, ale zjistila, že v našem případě nic nehrozí. Nikdy jsem si nedokázala s nikým o všem možným popovídat jako s ním. Třeba knihy znal líp než já a dokonce mi je na své doporučení půjčoval a já usoudila, že má opravdu cit pro četbu. Proč o tom ale píšu, jednou má kolegyně přišla za mnou, že se po podniku vykládá, že chodíme na dámské záchodky a že si to tam užíváme. Nejdříve mi překvapením spadla brada, ale pak jsem se musela začít smát. Když jsem to potom vyprávěla tomu kamarádovi, také se smál. Hold nám někdo asi záviděl, že si máme stále o čem v práci povídat. Samozřejmě o noční, to byl klid. O denní to nikdy nešlo. Ale když dotyčný zjistil-la, že naše kamarádství trvá dál, přešlo to na anonymy domů. Ale stejně naše přátelství trvá dodnes, i když už jsem 5 let jinde. Nikdy nezapomene na moje narozeniny, svátek či přání k Vánocům ani já na jeho i jeho paní.

A jeho paní mi píše tak krásné mailíky o jejich vzájemném životě, pocitech, názorech, že kdyby se dala na psaní, tiše bych jí její talent záviděla.

Takže, já na přátelství bez sexuálního podtextu věřím.

Vaše,
Kytinkak

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. 8. 2012: Muž a žena (ne)mohou být přátelé

  • Může podle vás existovat opravdové přátelství mezi mužem a ženou?
  • Měla jste někdy v životě hluboký přátelský vztah s mužem? A jak dopadl? Poznamenala ho lidská sexualita?

Téma dne je zařazené do rubriky Vztahy, ale jeho esence je nevztahová. Ptám se totiž na čisté přátelství mezi mužem a ženou, bez stínu sexuální touhy, bez jediné myšlenky na to, jaký by asi byl tenhle kamarád v posteli. Může, podle vás, mít žena blízkým „jen“ přítelem muži? Může ho „jen“ přátelsky vyslechnout, obejmout, pochopit, porozumět mu? A může totéž cítit vůči ženě muž? Své příspěvky dlouhé alespoň jako tento odstavec textu mi zasílejte do redakční e-mailové schránky (viz níže), a to nejpozději 7. 8. 2012 v 15.00 hodin, zvýšíte tak svoji šanci na uveřejnění a tím i získání odměny. A jaká že to bude odměna? Pro jednu ze čtenářek tu mám přichystanou hru Laškování od firmy Albi, další tři přispěvatelky odměním 2.000 body do srpnové části naší Věrnostní soutěže.

laškování

Reklama