Bulvár

LFNikita nedluží jen pokračování Domu na předměstí...

Postrádáte v posledních týdnech na magazínu Žena-in.cz autorku s nickem LFNikita? Pak vězte, že nejste samy. Dotyčná však mohla mít dost pádný důvod se odmlčet.

Dluží totiž peníze několika čtenářkám serveru Žena-in.cz a lhůta, v níž je měla vrátit, už uplynula. Zatím jsme se dobrali k částce 40 tisíc korun, z níž větší část dluží už více než rok. Na výzvy k vrácení nereagovala, vlastní sliby ohledně splácení neplnila. Naopak, mezi dalšími čtenářkami znovu šířila historky o tom, jak se momentálně ocitla ve finanční tísni a žádala je o peněžní pomoc. Nešlo přitom o pár stovek, většinou neprosila o méně než 10 tisíc korun a jen shodou okolností není napálených více.

Možná se divíte, že někdo půjčil peníze někomu, koho asi dost dobře nezná. Ale není to tak nepochopitelné, jedno je totiž nutné Kláře Němečkové alias LFNikitě přiznat - je zřejmě dobrá herečka. Zprvu při osobním i virtuálním setkání působila jako nesmírně výkonná osoba, která se angažovala v otázce sbírání peněz pro psí útulky, nabízela úklid, pořádání dětských oslav a podobně. Jevila se být nesmírně obětavá, milá, jen z jejího vyprávění začínalo být patrné, že má zřejmě v životě víc smůly než jiný člověk.

Prvotní nadšení vystřídalo líčení akutních finančních potíží podložené vždy nějakou historkou, prosba o výpomoc v tomto směru následovala vzápětí. Jelikož ještě v té době LFNikita vypadala jako člověk, na kterého se dá jinak spolehnout, některé ženy její prosby vyslyšely.

Nejde navíc jen o dluhy. Jak už bylo výše zmíněno, LFNikita na Žena-in.cz nabízela, že pořádá party pro děti s programem. Jedna ze čtenářek se jí ozvala, domluvila se s ní, na místě věc zorganizovala, sehnala mnoho dětí ze sousedství, v určený den na ni čekali. LFNikita však nedorazila, ani o sobě nedala vědět, a od té doby se dotyčné nikdy neozvala. Podobné to ostatně bylo i se zde nabízeným úklidem. Našla několik zájemkyň, které jí za uklízení platily velmi solidně. Proto byly překvapeny, jak nespolehlivý je člověk, který ještě před několika týdny tvrdil, že bude vděčný za každou korunu. Přibývalo vynechaných úklidů, aniž by tomu předcházela včasná omluva.

LF Nikita navíc nebývala i několik dní k zastižení, byť jí byly sms zprávy doručovány. Notebook, který si půjčila, se k majitelce vrátil až po velmi vehementním vymáhání. Některé z klíčů od bytů, kam chodila uklízet, nevrátila dodnes a asi lze po tom všem chápat některé jejich vlastníky, že se rozhodli pro výměnu zámků. I to je koneckonců výdaj, který lze přičíst LFNikitě k tíži.

Možná by se zdálo, že to vše s výše zmíněnými dluhy nesouvisí, ale podle všeho spíše ano: s odstupem času se totiž čím dál více jeví, že úklid, stejně jako rozhazování sítí pro další aktivity, by mohly být pro Kláru Němečkovou jen záminkami, jak se seznámit s co největším počtem lidí. Jejich důvěru by se pak mohla snažit získávat a následně z nich mámit peníze.

Berte proto tento článek jako varování před tím, abyste byli dalšími v řadě napálených. Je dost možné, že by se to celé mohlo po čase opakovat: některé z čtenářek jí totiž půjčily peníze již vloni a jen jejich vrozená slušnost a víra v opravdové potíže LFNikity zabránily tomu, aby vše prasklo již před časem. Výzýváme nicméně případné další věřitelky, aby se ozvaly.  

Jména všech zde zmíněných aktérek jsou nám samozřejmě známa a není problém je zveřejnit. Zatím čekáme na reakci LFNikity, protože v posledních zhruba dvou týdnech opět víceméně nereaguje na vzkazy ani telefonáty, pouze se zmínila, že se zotavuje ze srdečního kolapsu. Vzhledem k tomu, že to nejsou první zdravotní potíže, které mezi výmluvami zaznívají, máme o tomto vysvětlení vážné pochybnosti.  

 

   
07.10.2005 - Společnost - autor: Anna Příhodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [229] Libča [*]

  Andula: jsem to asi blbe napsala, ja jen ze ti kteri proste jsou tak vycurani a umi oblbovat druhe tak dokazi vse... vymamit z nich penize atd. atd. ja bych na tohle asi neskocila... jsem v tomhle hodne neduveriva a priznam se ze timto pribehem jeste vic... i kdyz tady si jen tak nekoho za par euro na uklizeni nikdo neveme, prijit na to financak tak mame pruser ze se z toho nevyhrabeme, tady si ty lidi musis se vsim vsudy zamestnat, pres agenturu je to jeste horsi..... takze jsem rada ze i kdyz nestiham, a mam pradla hory.... tak porad mam zdrave ruce, dlouhe noce.. ale musim pracovat sama, a taky na to nemam

  superkarma: 0 17.10.2005, 13:55:46
 2. avatar
  [228] Andula [*]

  Libča: kteri umi co?
  Ja tedy priznavam, ze i po spatne zkuesnoti s LFNikitou shanim novou slecnu/pani na uklid, protoze to spolu s zehlenim tezce nestiham a neminim se kvuli tomu zblaznit, proste ne.

  superkarma: 0 15.10.2005, 00:11:03
 3. avatar
  [227] Libča [*]

  stve me ze se nedovime konec domu na predmesti, ohledne tech penez? duvery?? to je kazdeho vec, jsem rada ze i pres ten stres co mam ted, stiham mou domacnost, ze si nezvu cizi pani domu na uklid a tudiz nemusim takove problemy resit..., lide kteri to umi dokazou i nemozne

  superkarma: 0 12.10.2005, 20:52:23
 4. avatar
  [223] Maldová [*]

  Smekám před všemi, které jste jí půjčili penízky

  superkarma: 0 09.10.2005, 17:27:05
 5. avatar
  [222] Amálie [*]

  prokousala jsem se reakcema a mam pocit, že LFnikita je muj bejvalej
  Menader - máme toho fakt hodně společnýho

  superkarma: 0 09.10.2005, 12:06:14
 6. avatar
  [221] Amálie [*]

  hustý

  příběh jsem nečetla, neměla jsem nikitu moc ráda, ani jsem nevěděla proč
  no, teď už to vim, zase zafungovala má intuice.

  superkarma: 0 09.10.2005, 11:06:46

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [220] Julča [*]

  kemy: mně se zdá,že ten příběh ani konec neměl.Bylo to tak zamotané,že asi nevěděla jak z toho ven

  superkarma: 0 08.10.2005, 19:24:27
 2. avatar
  [219] Julča [*]

  kubikm: Právě proto.Měla toho tolik rozjetého,mohla na tom slušně vydělávat.

  superkarma: 0 08.10.2005, 10:55:40
 3. avatar
  [218] kemy [*]

  mně prostě nic hlava nebere. a hodně mě štve, že ten příběh zůstal nedokončenej. byla sem na něj jak divá.

  superkarma: 0 08.10.2005, 02:09:55
 4. avatar
  [217] Eva_CZ [*]

  kubikm: Byla moc stastna, ze ma praci u holek a ke vsemu ji redakce dala zelenou....

  superkarma: 0 08.10.2005, 01:18:25
 5. avatar
  [216] kubikm [*]

  Julča: no a myslím i redakce ji vyšla vstříc...i tam za to musela dostávat peníze, asi to nejsou závratné sumy, ale zato jisté, pravidelně vyplácené...článek na pokračování se moc líbil, jstě by i v budoucnu mohla pokračovat
  stejně tak byly zajímavé ty kulturní přehledy...

  superkarma: 0 07.10.2005, 23:53:00
 6. avatar
  [215] Julča [*]

  Tak to je síla.Sleduju to tady od rána a nestačím se divit .Proč sakra,když už sehnala nějaký kšeft,se na to vyprdla? Já bych se toho držela a nepustila.To mi hlava nebere

  superkarma: 0 07.10.2005, 22:01:08
 7. avatar
  [214] Andula [*]

  Tanzánie: presnejsi je asi rict, ze je zatim nevratila...

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:58:24
 8. avatar
  [213] Tanzi [*]

  Takže ona si nakonec i ponechala klíče od bytů, kam měla chodit uklízet?

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:48:02
 9. avatar
  [212] Exupery [*]

  Tak to čumím Já ji teda osobně znám, dokonce asi na ni mám i telefon, ale nekontaktovala jsem ji aspoň rok, takže třeba už ani neplatí. Když se tu sháněly pro Nikitu ty prachy, tak jsem tenkrát zrovna neměla (a nemám dodnes, zaměstnavatel mi taky dluží asi 60 tisíc), ale věřím, že prve nekecala, že fakt někomu ručila. I když ten Tunis mě zarazil, to zas jo

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:44:22
 10. avatar
  [211] Eva_CZ [*]

  Ja fakt nevim, jak je na tom Nikita, ale je mi velice lito vsech tech bajecnych holek, ktere ji naletely. Nastesti odmitla mou nabidku....

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:43:13
 11. avatar
  [210] Andula [*]

  Jeremi: taky si myslím, že by jí holky počkaly, ostatně svědčí o tom i fakt, že většina z nich po ní rozhodně nechtěla vracet peníze hned a myslím si, že daleko nejvíc je nakonec rozčarovala ta neochota spolupracovat a komunikovat, plus nepochopitelné chování v tom ohledu, že LFNikita sama přestala třeba chodit uklízet, když právě tím si mohla přivydělat.

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:33:59
 12. avatar
  [209] kubikm [*]

  a tenhle taky
  24.5. 2005 11:06:05 - LFNikita (Odpovědět) (Poslat vzkaz) [!smazat]
  Ahoj holky.
  Hledam praci nebo brigadu jako hospodyne. Zkousim to ted v Nemecku na teze pozici, k tomu hlidam deti a jde mi to fakt dobre Krom toho mam i velke zkusenosti s vedenim domacnosti vlastni i s vlastnim ditetem.
  Praci hledam na Kralovehradecku a Pardubicku, jsem pojizdna. Popripade i Praha v dostupnosti metra ci MHD (kde nezabloudim)na pravidelne tydenni uklidy ci nepopularni velke naklizeni
  Mohu i uvarit a postarat se o deti, seniory ci zviratka a rada
  Uvitam pravidelnou spolupraci, pojistne atd. si platim sama.
  Moc dekuju za vase nabidky, popripade ze me nekomu doporucite

  Jo a jeste delam hudebne-zabavne akce pro deti z MS a tak vas MOC prosim, poslete mi do vzakziku adresu-mejlika MS, kam chodi - chodil vas potomek/potomka, abych tam mohla poslat nabidku.- tedy pokud je to v CR.
  Delam take soukrome party (narozeniny atd.) - postaram se o perogram a zabavu deti.
  Dekuji za nabidky

  superkarma: 0 07.10.2005, 20:13:01
 13. avatar
  [208] kubikm [*]

  tohle bylo na VŠECH audítkách
  8.7. 2003 23:22:18 - LFNikita (Odpovědět) (Poslat vzkaz) [!smazat]
  Milé dámy, omlouvám se, že sem vpadám trošku, jak se říká OT, ale mám návrh či prosbu, jak chcete.

  Chcete, aby o Vás byla napsaná knížka?
  Jestli ano a souhlasíte s tím, že Váš příběh bude použit v mé nové knize, napište mi své příběhy ze života Vás jako maminky - jaké bylo Vaše těhotenství, porod, péče o miminko...Beru příběhy veselé i smutné, jen ať jsou zajímavé a nevšední!Prosím do pěti let Vašeho miláčka, zatím. Ráda si s Vámi popovídám o čemkoliv. A děkuju:-)
  Mám na toto téma i svou diskuzi, takže můžete i tam...Děkuji za Vaši pozornost.


  superkarma: 0 07.10.2005, 20:11:22
 14. avatar
  [207] Dudlajlama [*]

  Baronka#183, to jsem byla ja dole, protoze pro me je neprakticke to posilat z Kanady, davala jsem ji prachy v Praze na slezine, no, tak zavratna castka to zase nebyla a pozdeji jsem se domluvila s mamkou a ta posilala prachy primo na utulek. Mrzi me, ze nekdo, kdo neni vylozene spatny se dokaze takhle chovat. S tou pujckou a rucitelstvim...uz tenkrat mi blesklo hlavou, proc ji neudela sporitelna splatky? Kdy jste kdo videl, ze se musi pujcka zaplatit najednou? No, nevenovala jsem tomu hlubsi pozornost, protoze nebyl duvod a bylo mi ji lito, jakou ma smulu.
  Do Tunisu odletela s kamaradkou a teprve tam se poznala s tim pritelem. Chjoooooo

  superkarma: 0 07.10.2005, 19:55:56
 15. avatar
  [206] kubikm [*]

  evita_ij: no právě ji ty holky znaly osobně...moc sympatická...mělas pocit, že ji znáš už ze základky, jestli víš, co tím ¨chci říct

  pokud nemá na vrácení peněz je jedna věc, ale klíče od cizího bytu?chápeš, jakou důvěru musely k ní mít, když ji daly klíče?

  superkarma: 0 07.10.2005, 19:41:40
 16. avatar
  [205] kubikm [*]

  183 - ona na srazíku vybírala peníze v hotovosti, že je odevzdá....tak to asi byla ta poznámka - já ji dala 1000 a ona mi slíbila, že útulek pošle potvrzení - prostě na odpis daní...a nic mi nepřišlo

  superkarma: 0 07.10.2005, 19:39:17
 17. avatar
  [204] evita_ij [*]

  škoda takové nadané spisovatelky, její příběh byl to nejlepší za dlouhou dobu tady.......... nemůžu jinak....

  Jojo,důvěřuj,ale prověřuj....... Protože je spousta lidí,co jsou hajzlíci.

  superkarma: 0 07.10.2005, 19:25:23
 18. avatar
  [203] Landriel [*]

  Ťapina: to jo...

  superkarma: 0 07.10.2005, 19:23:27
 19. avatar
  [201] Jeremi [*]

  Lhasa: Já jsem si téměř jistá, že kdyby se dokázala k problému postavit čelem, tak holky, o které jde, budou spokojeny i s malými splátkami, přestože by takto vrácení dluhu mohlo trvat i léta.

  106: Ono jedna věc je nepraktičnost a neschopnost dotáhnout do konce explozi nápadů a druhá věc je nepřijít bez omluvy do práce (byť by tou prací byl jenom úklid).

  superkarma: 0 07.10.2005, 18:09:38
 20. avatar
  [200] Motty [*]

  Lhasa: právě, přece tím, že se přestanu ozývat, se nic nespraví, naopak ztratím důvěru a kromě dluhů získám ještě naštvaný bývalý kámošky. Tohle prostě Nikita nedomyslela a už těžko jí tady bude někdo věřit Je toho na ni asi moc, ale je dospělá a takhle se problémy neřeší.

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:33:45
 21. avatar
  [199] Ťapina [*]

  Landriel: Jenže ty dobrovolně

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:29:20
 22. avatar
  [198] Lhasa [*]

  Motty: No, mě tím spíš na ni mrzí, že ty svoje dluhy nechala dojít takhle daleko. A přitom holky, který jí pomáhaly, ať už tím, že jí dávaly práci, nebo přímo, nebo dokonce obojí, jistě nejsou z těch, s kterýma by nebyla v případě potíží domluva

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:16:02
 23. avatar
  [197] Meander [*]

  Nyotaimori: Já pocházím z takové díry po granátu, že tam nejezdí ani pojízdná prodejna. V době největší slávy tam žilo 30 lidí

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:12:46
 24. avatar
  [196] Meander [*]

  sara.l: Jo, to taky! To pytlíkový, modrý.

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:11:33
 25. avatar
  [195] Landriel [*]

  Nyotaimori: hele, já bydlím v ještě menší prdeli...

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:08:08
 26. avatar
  [194] Motty [*]

  106: jo nápady mám taky, ale sama sobě si stříhám křídla
  Lhasa: ať už je to jak chce, vím, že v jádru to Nikita všechno myslela dobře, ale myslím, že "stošestka" ji vystihla fakt přesně. A že by peníze šly někam jinam než zvířátkům mě ani na chvilku nenapadlo. Nakonec p. Šolcový jsem to párkrát poslala i s krmením v hotovosti, prostě jsem obálku strčila do granulí Tohle Nikitě nezapomenu, v tom dobrým slova smyslu , co pro ty chuděry zvířecí rozjela za akci a jak zachraňovala pejska.

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:07:09
 27. avatar
  [193] sara.l [*]

  Meander: a taky mlíko z přepravek

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:05:58
 28. avatar
  [192] Meander [*]

  Na SŠ, když jsme bydlely s kámoškou na privátě a všechny prachy na jídlo jsme propily, tak jsme brzo ráno chodily krást rohlíky z přepravek u obchodů. A pily minerálku z pramenů, páč byla zadarmo.

  superkarma: 0 07.10.2005, 17:01:35
 29. avatar
  [190] Lhasa [*]

  106: Baronka z Kratihájů: Ty útulky jsem oba viděla na vlastní oči, stejně jako majitele. Poté, co se LFN odmlčela, jsem s oběma majiteli útulků mluvila, oni sami se mě ptali, co s ní je a na můj dotaz, dostávají-li příspěvky, odpověděli, že naštěstí ano. Taková zločinkyně zase není, aby dokázala postavit fingovanej útulek

  superkarma: 0 07.10.2005, 16:49:52
 30. avatar
  [189] sara.l [*]

  Nyotaimori: tak to na prd

  superkarma: 0 07.10.2005, 16:46:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme