Chystáte se navštívit ostrov Gran Canaria? Hledáte nejlepší místo pro svou dovolenou? Pokud nevyhledáváte naprostý klid a osamění, pak si vyberte některý z hotelů na jihu ostrova. Budete mít v blízkosti vše, po čem toužíte. Nádhernou pláž, spoustu obchodů a nákupy, restaurace a bary, golfová hřiště a vodní park.

Gran Canaria

Mezi hlavní letoviska patří San Augustín, Playa del Ingles a Maspalomas. Vše tři letoviska tvoří obrovský prázdninový komplex, který nabízí vše. Od zábavy po intimní soukromí.

San Augustín leží na východním okraji, je klidnější než Playa del Inglés. Tvoří jej spíše apartmánové komplexy. Playa del Inglés je sdrcem zábavy, v samotném centru se nachází Kasbah, nejznámější nákupní a diskotékové centrum, kam se aspoň jednou za svou dovolenou přijde podívat každý aspoň jednou. Večer je to živý, pulzující organismus s nabídkou široké zábavy až do rána.

Gran Canaria

Pro Maspalomas jsou charakteristické písečné duny. Jsou velmi rozsáhlé, lemují celý jižní cíp ostrova. Pokud půjdete pěšky z Playa del Inglés po pláži až k majáku Maspalomas, je to krásná procházka, která měří 5 kilometrů. Vydejte se tam ale raději až k večeru, kde není takové horko. Duny jsou dokonce chráněnou přírodní rezervací, na pláži s dunami se setkáte s nudisty - je to jedna z nejoblíbenějších pláží, využívají ji také gayové, které si tento ostrov oblíbili.

Gran Canaria

Maják Masapalomas se při západu slunce rozsvěcí, je to krásný, romantický pohled, pokud si sednete jen tak na plážové promenádě nebo do místní restaurace a pozorujete příliv či odliv moře. V jeho blízkosti se v poslední době otevřelo několik luxusních hotelů, které mají překrásné zahrady.

Gran Canaria

Na západ od Maspalomas je pobřeží tvořeno rozeklanými skálami. Mezi mini vnikly přírodní cestou nebo uměle zátoky, u kterých jsou městečka a hotely. Krásný výlet je lodí z Puerta Rica do přístavu Puerto Mogán, kde si skalnaté pobřeží můžou návštěvníci krásně prohlédnout ze strany moře.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234 mobilní operátor 602313049 fax 224946391 nebo 224 948025.

Reklama