Pokusím se to napsat co nejstručněji. Nejsem ani bohatá, ani chudá ale pracovitá. Leč osm let do důchodu, tedy ve věku, kdy musíte pracovat, nikdo už vás nebere, protože mladý manažeři starý a zkušený nechtěj.

Celé léto jsem byla doma nemocná. Protože mne bývalý zaměstnavatel vyhodil hned po té z práce jakmile jsem onemocněla, protože jsem se jim nehodila do společnosti ikdyž jsem vše plnila a tvrdili mi, že jsem vynikající pracovnice. Pak mi zadržovali devět týdnů doklady pro výpočet nemocenské a já se zatím zadlužila. No a ikdyž ještě zdravá nejsem, proměním letošní zimu v naprosto jiný režim.

Musím pracovat, abych se uživila a hledám intenzivně práci a snad ji už konečně dostanu.Takže huráááá do práce za desítku na měsíííííííc , ale s radostí, protože jsem si uvědomila, jak se snadno dneska člověk dostane ne vlastní vinou do dluhů.Takže žádné moře, ani rybníky..na dovolené jsem nebyla deset let.Taktak přežíváme.Ale tohle nikoho asi dnes nepobaví, co?Ne, že bych byla nějakej škarohlíd,ale čím dál míň mne baví poslouchat klientky, že byla dnes na kosmetice a vrátila se z Šejšil, nebo Dominika a Mauritia.Prostě mne neberou.

Já radši zajdi do lesa na vodu k potoku...nemusím ji kupovat v petkách v supermarketu. Natrhám si šípků a domu ještě tahnu větev, abych si ten čaj mohla uvařit na kamnech a neplatila zbytečně peníze za el.konvici.Takhle nás je dost. Jen někdo to neumí a někdo to nechápe a jde si radši pro podporu.Každá dovolená je o tom, že musíme relaxovat. kdo ale relaxuje? Ten, kdo pracuje. A kdo pracuje? No ten se dneska moc nemá, ale má.Kdo práci má nadává, že se v tom teroru nedá pracovat a kdo ji nemá, nadává, že se není schopen práce dopídit.Práci nabízejí jen ti, co chtějí sezonní pracovníky a nebo tam, kde dřou lidi a je tam ten správnej pohyb. nelíbí...tak šup nanáborujujeme jiné lidi, tyhle vyhodíme, protože chtěli přidat.Ale to vás taky nezajímá.

Znám příklady, kdy ženy musí svým manažerům podržet, aby je nevyhodili.No to už jsme jako v Mexiku.To jsou praxe dnešní doby. Já mám podobné zážitky tři z poslední doby. Pokud manažer chce, dostane vás tam kam chce.Je to spratek s VŠ, ale chovat se neumí.Mobbing a jedete.Nutí vás dělat špatně vaši práci a jak slizcí hadi využijí každou vaši nepozornost, pokud se neohýbáte jak prut tak letíte bez udání důvodů.Pracovala jsem i v zahraničí několik let a tohle tu nemá obdobu. Kapitalistický stát , tam aspoň fungují psychologové na pracovištích. Tady není nikdo, kdo by se vás zastal. ten samej člověk co vás přijímal vás vykopne a majitel se o tom dozví jen to, co mu řekne on sám.

Text nebyl redakcí upraven.

Držíme palce, at se poštěstí dobrá práce a časem i zasloužená dovolená.

Kde chcete přečkat letošní zimu? To je téma na dnešek. Posílejte nám své názory na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama