Vaření

Letošní výkyvy počasí úrodu českého česneku nepoznamenaly. V obchodech Tesco ho bude dostatek a za stejnou cenu jako vloni

Po celé republice začíná období sklizně zemědělských plodin, a to platí i pro českou odrůdu česneku Dukát z farmy Zdeňka Hrdličky z Dolánek nad Ohří. Podle farmáře bude i letos úroda dobrá, výkyvy počasí v minulých týdnech produkci nijak zásadně neovlivnily. Přes proměnlivé přírodní podmínky tak bude i letos český česnek kvalitní, s vysokým obsahem silic a dalších zdraví prospěšných látek. Čeští spotřebitelé si ho budou moci zakoupit v obchodech Tesco, kam farma Hrdlička dodá exkluzivně celou svou letošní produkci.

Poptávka po ryze českém česneku rok od roku roste. Vyplývá to i ze statistik obchodního řetězce Tesco, který je již třetím rokem exkluzivním odběratelem celé produkce českého Dukátu z farmy Hrdlička. Vloni farma vyprodukovala 90 tun česneku, které našly svůj odbyt prostřednictvím obchodů Tesco právě u českých spotřebitelů.

česnek

česnekPro zajištění letošní produkce farma osadila celkem 25 hektarů půdy a očekává sklizeň zhruba 150 tun českého česneku, který rovněž poputuje v celém svém objemu na pulty obchodů Tesco. Při sklizni poprvé použije také nejmodernější dostupnou technologii pro sklízení česneku. Česnek na farmě sklidí pomocí speciálního kombajnu Broch, který jednotlivé palice ze země vytáhne a zároveň očistí. Pro následné sušení využije farma Hrdlička nově postavenou speciální halu o velikosti 500 m2, která celý proces usnadní a také časově zkrátí. Zároveň zde bude celá produkce uskladněna při teplotě, která česneku nejvíce vyhovuje a při které nedojde k nastartování procesu klíčení.

„Český Dukát naleznou zákazníci Tesco na našich pultech čerstvě sklizený, ve svazcích s oříznutou zelenou natí, a to již od začátku července,“ uvádí Adrián Andrejkovič, nákupčí zeleniny ve společnosti Tesco. „Z hlediska porovnání cen mohou spotřebitelé očekávat cenu za kilogram zhruba ve stejné výši, jako tomu bylo vloni,“ dodává Andrejkovič. Od poloviny července pak bude k dostání česnek sušený. Obě varianty budou pocházet z produkce farmy pana Hrdličky a do obchodů Tesco se dostanou prostřednictvím stálého distributora – firmy P+P.

 česnek

Česká odrůda česneku je do obchodů Tesco dodávána v balení po třech kusech s označením „Jezte čerstvé”. Zákazníci ho naleznou v sekci zeleniny v obchodech samotných, ale je k objednání i prostřednictvím služby Tesco Potraviny on-line na https://nakup.itesco.cz/.

   
22.07.2016 - Vaření - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [5] gerda [*]

  Nekupte to, když je to tak levné a českéSml57

  superkarma: 0 24.07.2016, 06:41:07
 2. [4] Andreadornova [*]

  Česnek používám často Sml67

  superkarma: 0 22.07.2016, 20:56:51
 3. [3] Sofineza [*]

  zrovna dneska jsem viděla na trhu česnek za 190 Kč/kg Sml68

  superkarma: 0 22.07.2016, 17:57:27
 4. avatar
  [2] Ni-ka [*]

  Už máme upletené česnekové věnečky:)))

  superkarma: 0 22.07.2016, 11:52:28
 5. [1] bobani [*]

  už se těším . zásadně preferuji české výrobky

  superkarma: 0 22.07.2016, 09:21:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme