Štědrý den je za dveřmi a vy už možná přemýšlíte o tom, co si oblečete na sebe, abyste patřičně uctily svátečné chvíle. Nebo to snad neřešíte a chodíte ke štědrovečernímu stolu stejně jako ke každému jinému?

sekáč

Na Štědrý večer se oblékám vždy společensky. Ať si o tom každý myslí, co chce, přijde mi to správné. Vždyť štědrovečerní večeře je jednou z nejslavnostnějších večeří v roce. Mám to tak odmalička a nehodlám na tom nic měnit.

Hezkým oblečením dávám najevo, že mi záleží na všech, kteří se mnou ten večer usednou ke stolu. Ne že by mi na tom jindy nezáleželo, ale Štědrý večer je přece jenom něčím výjimečný.

Tak jako si dávám záležet na výběru prostírání, porcelánu a naleštěných příborech, dávám si záležet i na svém zevnějšku. V hezkém oblečení se jinak chováte. Nikam nespěcháte, jíte pomalu a vychutnáváte si nejen dobré jídlo, ale i krásné okamžiky, které Štědrý večer přináší.

Štědrý večer co do významu řadím ke společenským událostem typu divadelní premiéra, koncert vážné hudby nebo vernisáž uměleckých děl. A podle toho volím i oblečení.

Zrovna nedávno jsem měla premiéru a chtěla jsem jít v něčem jiném než v obligátním černém kalhotovém kostýmu. Obešla jsem pár osvědčených obchodů a odešla s nepořízenou. Nic mě nenadchlo. A protože si poslední dobou kupuji jen věci, které mě osloví, chytnou u srdce, padnou do oka, smířila jsem s tím, že půjdu zase v „kalhoťáku“.

Zbývala poslední možnost (sekáč se značkovým oblečením), kde jsem vždycky našla nějaký super úlovek. Zamířila jsem tam, „prolistovala“ ramínka a žádné nadšení se nedostavilo. Pak jsem si všimla úžasných černých kozaček. Padly mi jako ulité. Co kdybych si k nim vyzkoušela tu širokou taftovou sukni? No, to je bomba. A co k ní? Jen tak cvičně jsem si oblékla temně modrou zavinovací halenku… a vznikl dokonalý model. Cítila jsem se najednou jinak. Žensky, šmrncovně, sexy. Beru všechno. Měla jsem obrovskou radost hlavně ze sukně. Už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy měla sukni ke kolenům.

modelOmlouvám se, že to není vyžehlené, (ráno jsem to „stáhla“ze šňůry), ale pro představu to snad bude stačit

A tak jsem úspěšně absolvovala premiéru v sekáčových hadrech a už se těším, až je obléknu i na Štědrý večer.

  • Co vy a společenské oblečení, milé ženy-in? Co nejsvátečnějšího máte ve své skříni?
  • V čem chodíte na kulturní akce, do divadla, na svatby, promoce...?
  • Máte doma malé černé? Jak často je během roku „provětráte“?
  • Jste spíš kalhotový typ a nosíte kostýmy?
  • Snažíte se společenskou módu obměňovat, nebo nosíte stále totéž?
  • V čem usednete ke štědrovečerní večeři?

Napište nám. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese:

redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Pět nejrychlejších získá 1000 bodů do vánoční věrnostní soutěže a dvě z vás, které budou mít štěstí při losování, dostanou tyto dárky

Jedna hrníček s nápisem „Skvělá ženská“, druhá Hru se slovy

dárky

Reklama