Čtenářka Maryene má sádru a navíc úmrtí v rodině. Letošní Vánoce tedy budou smutnější než obvykle.

Milé ženy in,
už to u vás doma voní vanilkou a Vánocemi? Mně zatím Vánoce nic nepřipomíná. Ruku mám v sádře a včera jsme dostali smutnou zprávu o úmrtí manželovy maminky. Vánoce tedy u nás budou letos jiné než jsme si představovali.

Nejraději vzpomínám na předvánoční čas našeho dětství. Když jsme se vrátily domů se sestrou promrzlé a s mokrými rukavicemi ze sáňkování nebo bruslení, doma to kouzelně vonělo vanilkou, kořením a všemi vánočními vůněmi.

 Maminka nám rozehřívala zmrzlé palce na nohou u otevřené rozehřáté trouby, ještě teď cítím tu bolest, když přicházely zmrzlé končetiny „ k sobě“. K tomu nám uvařila čaj výjimečně předvánočně s kapkou rumu a k tomu jsme uzobávaly ještě teplé cukroví. Maminka už také není mezi námi, ale vůni jejího cukroví si ještě stále umím přestavit a nikdy jsem lepší nejedla.

Ráda vzpomínám i na vánoční pečení se svými dětmi, ty u toho nikdy nemohly chybět. Bylo sice více práce a nepořádku než kdybych to dělala sama, ale nemohla jsem jim tu radost odepřít. Přitáhly si židli, vyhrnuly rukávy a s těstem si doslova vyhrály. Nejraději vykrajovaly formičkami, a když je to omrzelo, dělaly z těsta sněhuláky a zvířátka, ale hlavně všechno co vyrobily jsem jim musela upéct.

Toto cukroví bylo u nich nejvíce ceněno.

Pekla jsem každý rok, nejraději podle tradičních rodinných receptů, ale také jsem si je sháněla v různých časopisech nebo od kamarádek. Když jsem se párkrát rozhodla, že tento „rok už určitě péct nebudu“, stejně jsem nakonec podlehla tomu, že domácí je přece nejlepší..

.Mnohé z toho se ani Vánoc nedočkalo, šlo na odbyt ihned, ale na vánoční stůl jsem vždy něco schovala.
Letos jsem zatím nezačala, ale už mám připravené ořechy, možná, že něco nakonec ještě alespoň něco upeču, pokud mi sádru sundají. Alespoň přijdu na lepší myšlenky a ta vůně pečení k tomuto času přece patří.

Pro inspiraci posílám alepoň loňské foto.

1

 

2


Maryene
Text nebyl redakčně upraven 


 

Zítra si budeme posílat PFka s Danou Svobodovou

  • Napište ji, kde čerpáte inspiraci, kam chodíte na nápady, kdo vám pomáhá s realizací.
  • Proč vám péefky připadají lepší než esemesky a maily?
  • Která péefka a od koho vás nejvíc potěšila?
  • Nebo posíláte raději pohlednice a přáníčka?
  • Kde je nakupujete?
  • Kolik jich rozesíláte?

Na vaše příspěvky textové, ale i obrazové se bude Dana Svobodová moc těšit na adrese:

redakce@zena-in.cz

A na jaký dárek za příspěvek se můžete pro změnu těšit vy? Jak by se vám zamlouval tento kosmetiký balíček vlasové péče značky Alterra? Najdete v něm šampon, vlasovou kůru a hydratační masku

cena

Reklama