Reklama

Trefil se letos Ježíšek do vašeho vkusu, nebo jste museli nasadit nucený úsměv a povinně se nad nechtěnými dárky rozplývat? Věřte, že vánoční nadílka může dopadnout i hůř. Jen se přesvědčte v následujících příbězích z rodin, kde Štědrý večer nevyšel zcela podle jejich představ.

Karolína, 39 let: Děti ostrouhaly

Abych se letos vyhnula tlačenicím v obchodě, všechny dárky jsem letos objednala přes internetový obchod. Jenže zbýval týden do Vánoc a slibovaný balíček pořád nikde! Už jsem se viděla, jak balím dárky ve spěchu až na Štědrý den, ale realita byla mnohem horší. Nebylo co balit! Na uvedené číslo se nedalo dovolat a na emaily nereagovali. Zřejmě jich tam měli pěknou záplavu. A tak jsem musela dětem pod vánočním stromečkem vysvětlovat, že Ježíšek na ně nezapomněl, jen dorazí o pár dní později, protože letos bylo až moc hodných dětí… No, pochopení pro to neměly a obrečely to. A já s nimi.

darky

Zdroj foto: Shutterstock

Zdena, 27 let: Přítel mě podvedl

Před Vánoci jsme měli s přítelem šílené výdaje za porouchané auto, a tak jsme se dohodli, že budeme letos kupovat dárky jen dětem. Já to vzala vážně, ne tak on. Dovedete si představit, jak jsem se cítila při rozbalování drahého parfému, zatímco on nenašel pod stromečkem jediný dárek? I když to pokazil přítel, ne já, připadala jsem si jako ta nejhorší ženská na světě. A nějaká ta slzička samozřejmě ukápla. Hájil se sice tím, že ho měl koupený už dávno předtím, ale ani tak mi ten podraz nepřišel menší.

Markéta, 36 let: Připadala jsem si jako tlusťoška

Po odnošení dvou dětí jsem nějaké to kilo přibrala, ale vůbec mi to nevadilo. A zdálo se, že ani manžel si nestěžuje na můj větší zadek a nějaký ten faldík na břiše. Alespoň nikdy nic neřekl. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem od něho rozbalila vánočně opentlenou obálku, ve které byl poukaz na odtučňovací kúru s trenérem! Byla to pro mě rána pod pás. Místo abych za dárek pěkně poděkovala, rozbrečela jsem se a utekla do koupelny. Až když už bylo bušení dětí na dveře nesnesitelné, rezignovala jsem a odemkla. Nemusím vám ale vysvětlovat, že pro mě už byly celé Vánoce zkažené. Proč mi nic neřekl, neprobral to se mnou? V následné hádce, když šli kluci spát, jsem ten poukaz roztrhala.

Čtěte také: