Čtenářka Tina5 nám poslala svou úvahu na téma, proč letos ještě nepeče, a hlásí se do klubu redakčních ochutnávačů

Milá redakce, pečení a ne ledajaké pečení, ale vánoční pečení.. cítíte tu vůni? Tu atmosféru očekávání? Rozsvícená světýlka v oknech i dětských očích.. ta radost, že rodina bude pohromadě.. uštvaná žena stále za
něčím se honící, která usne po rozbalení předposledního dárečku.. stop stop, dalo by se říci při natáčení nějaké reklamy, v životě se těžko říká stop 24. 12. v půl osmé večer, kdy se žena z posledních sil doplazí do křesla a ať si děti užijí Vánoc a upadne do snu..
Peču moc ráda celoročně, i domácí pečivo, ale letos nepřeskočila nějaká jiskra nebo co, nevím, možná jsem letos moc vadná, dřív jak jindy, možná je to i tím počasím, vůbec není zimní a zimně neladí. Nevím. Něco upeču,
plán ještě nemám, nějaká klasika.. nemám ráda dostihy, že já mám 25 druhů, sousedka 26, tak ještě dva druhy přidělám.. vždyť je to stejně jen cukr, mouka tuk, občas se někam přidá kakao a někam zase ořechy..
Miluju sladké a snažím se hubnout, cítíte ten rozpor? Chtěla bych být v zimě medvědem, probudit se na jaře s přírodou a neřešit zimní problémy, zimní deprese, zimní náladu na bodu mrazu.
Tak doufám, že mě vaše-naše dnešní téma nakopne a večer bude v lednici připravených několik těst. Pokud ne, hlásím se do řad ochutnávajících, i když nemám tu čest být v redakci.
Pěkný den aspoň vám přeje Tina5
Text nebyl redakčně upraven

Díky Tino5 za vaši úvahu. Rozumím vám, mně se taky nezdá, že by se blížily Vánoce, a je mi z toho smutno. Já chci zimu, já chci sníh, já chci mráz, já chci lyžovat, já chci spát na sněhu, já chci a chci a chci! A je mi to prd platný!

Dnešní téma je:

  • Budete letos péct na Vánoce cukroví?
  • Nebo na to kašlete a vše koupíte?
  • Jak vzpomínáte na dětství a vůni pečeného cukroví?
  • Máte nejlepší recept na vanilkové rohlíčky, pusinky, rumové kuličky, pracny nebo jiné vánoční cukroví?

Sem s nimi. Pokud bude přetlak příspěvků, přednost dostanou nejvtipnější příspěvky, příspěvky s recepty a návody a příspěvky slibující vzorky donesené do redakce.

A kam máte tyto sladké příspěvky posílat?

redakce@zena-in.cz

A ani tentokrát nezůstane jeden příspěvek bez odměny.

Mám pro vás dvě knihy.

První je: Vánoční pečení - Sladkosti pro nejkrásnější svátky v roce

vanocnoi peceni

A druhou na povánoční období je:  Hubněte ve spánku - Využijte svůj biorytmus k hubnutí

hubnete ve spanku

Těším se na vaše příspěvky a příběhy!

Reklama