Píše čtenářka eli.emanuela. „Včera jsem si s překvapením uvědomila, že už je první adventní neděle. Loni jsme měli na stole věnec se svíčkami, letos jsme procházku do lesa pro větvičky kvůli nemoci nestihli“.

Dobrý den, už od konce září jsme se těšili na Vánoce, na advent, na to, jak si byt svátečně vyzdobíme, zapálíme první svíčku na adventním věnci a byt provoní upečené cukroví. Nakonec je to ale jinak.

Již několikrát jsem si zde posteskla, že dcera bývá často nemocná. V průběhu září onemocněla a od té doby byla zdravá jen dva týdny a teď už je skoro prosinec. Dcera se těšila na spoustu akcí, které se u nás konají - nejrůznější tvoření, čtení pohádek, divadlo, ... Nic z toho není. Doma se občas snažíme spolu něco vyrobit, i do pečení cukroví jsme se pustily (a někdo se pak pustil do konzumace hotového...:) ). Ale je to celé jiné, než jsem si představovala.

Kvůli dceřině nemoci nezvládám plnit své pracovní závazky, takže to doháním po večerech. Jak už to tak bývá, i v manželově práci se toho musí do konce roku stihnout co nejvíc, což si žádá mnoho přesčasů a víkendových směn. Oba jsme unavení a těšení na Vánoce se nějak vytratilo.

Včera jsem si s překvapením uvědomila, že už je první adventní neděle. Loni jsme měli na stole věnec se svíčkami, letos jsme procházku do lesa pro větvičky kvůli nemoci nestihli.

Je to takové hloupé a únavné období, ale věříme, že nebude trvat věčně. Advent si možná neužijeme, ale Vánoce si rozhodně pokazit nenecháme. Co na tom, že teď to doma nemáme vyzdobené a provoněné. Důležitější je, jak strávíme svátky - jestli s rodinou, v klidu a pohodě, a třeba i v nevyzdobeném bytě. Konec roku prostě bude povedený, a ne že ne! :)

S přáním pěkného dne eli.emanuela

Milá eli.emanuelo. není přece všem dnům konec, i bez adventního věnce můžete prožívat hezký předvánoční čas, hlavně, aby byla vaše dcerka zdravá. Moc jí přeju, ať se do Vánoc dá do kupy a všechno si vynahradíte

 

 

Reklama