Nejsme meteorologové, abychom předpovídali bílé Vánoce, ale bílou o letošních Vánocích vidíme častěji, než v jiných letech. Barvou letošních Vánoc je totiž bílá. Proto i vánoční aranžmá jsou v tomto roce laděna převážně do bílé. Připravili jsme pro vás ukázku jednoho zajímavého adventního věnce v trendově bílé.

Co budete potřebovat:

  • Pattexkorpus věnce (korpus buď můžete zakoupit již hotový polepený anebo si jej vytvořit – stačí si nařezat kousky kůry nebo dřívek, ty pak přilepit k sobě a vytvarovat tak věnec. Pro lepší představu si můžete tvar věnce předkreslit, snáze udržíte tvar věnce.)
  • na zahradě nebo na vycházce nasbírejte různé věci, které použijete na ozdobu – my jsme použili větvičky a mech
  • nůžky, malé ozdobičky na stromek – např. kouličky, umělé květy orchidejí (zakoupíte v lepších zahradnictvích nebo květinářstvích), bílé kulaté svíčky s kalíšky
  • tavnou pistoli – vybrali jsme si Pattex

PattexVýběr tavné pistole je důležitý. My jsme zvolili tavnou pistoli Pattex, se kterou máme již dobré zkušenosti. Snadno přilepí různé ozdoby, suché květy, plody, ale i flitry, kamínky nebo mech. Aranžování s ní je jednoduché, stačí vložit tyčinku lepidla, pistoli zapnout do elektřiny a chvilku počkat. Lepidlo se uvnitř pistole během chvilky nahřeje a vy můžete lepit. Lepidlo z pistole samovolně nevytéká a proto zachovává pracovní místo čisté. Navíc je hrot pistole chráněn gumou proti popálení.

Postup:

PattexVezměte věnec a ukotvěte na něj bodla nebo kalíšky s hroty na svíčky. Doporučujeme použít kalíšky, vzhledem k bezpečnosti. Kalíšky můžete buď rozestavět rovnoměrně, nebo naopak vytvoříte shluk všech svíček na jednom místě. My jsme vytvořili klasičtější verzi s rovnoměrně rozestavěnými svíčkami.

PattexJednotlivé hroty nahřejte, v momentě, kdy jsou horké, napíchněte na ně svíčky. Horké hroty roztopí vosk a ten se pak ze svíček neodlamuje.

PattexNyní již můžete věnec zdobit. Začněte od velkých prvků – tj. v naše případě od květů orchidejí.

PattexTavnou pistolí Pattex naneste vždy kapku lepidla na lepený předmět a přitiskněte jej na zvolené místo, takto postupujte i s ostatními věcmi až budete mít zdobení věnce hotové.

PattexA je hotovo. Nyní pouze stačí položit na okno, na stůl nebo jiné hezké místo a zapálit svíčku.

www.pattex.cz

Reklama