Koncem týdne už má jít do tuhého a podzim ukáže své drápky. Už i na mrazík má dojít. Letos se už asi nezahřejeme. Leda, že bychom si pořídily pořádný vlněný svetr. Jaké vzory letí, se dozvíte v následujícím článku.

Tenkým, éterickým pleteninám léta už pomalu odzvání a na řadu přichází pořádné svetry jako od babičky. Hřejí už na pohled. Honosí se mohutnými plastickými vzory, nebo jsou inspirované severskou kulturou a zdobí je vzory, kterým se obecně říká norské. Podlehnete pokušení?

svetry

 

svetry

Já asi ne. Loni jsem si koupila úžasný béžový kardigan z hrubé pleteniny (něco podobného jako na obr. dole), ale abych se přiznala, moc jsem ho neužila. Měl módní netopýří rukávy, končící v polovině lokte, což bylo velice efektní, ale naprosto nepraktické. Byla v něm zima. Kdybych pod něj oblékla další „tlustý“ svetr, vypadala bych při své výšce jako koule, a v tenkém svetříku táhlo na ruce.

svetr

Nakonec jsem to vyřešila pletenými návleky, ale stejně. Když klesla teplota pod deset stupňů, moc jsme se nezahřála. Takže letos už si dám na podobné výstřelky pozor a vlezu rovnou do kabátu.

svetry

Ale vy se nenechte ovlivnit a buďte klidně in.

Foto: s.Oliver

Reklama