Zdraví

Léto bez nepříjemného svědění

Prázdniny, dovolená, slunce, koupání.  Letní lásky a sex. Hodně sexu.  Tak si většina z nás představuje ideální léto.

Letní idylu bohužel může zkazit řada věcí, třeba špatné počasí. Nebo vaginální potíže. Větru dešti neporučíte, ale kondici své „nejlepší kamarádky “ vylepšit můžete.  S řadou drobných i větších nepříjemností pomohou speciální čípky, krémy či gely, které obsahují ochranné a regenerující látky. S většími problémy se raději obraťte na lékaře.

egis

Dobré rady nad zlato

Kromě lásky přeje léto také vaginálním kvasinkovým onemocněním.  Horko, úzké džíny a větší zapocení, případně mokré plavky nebo dlouhá jízda na kole, to vše může přispět k přemnožení kvasinek. Podcenění léčby zvyšuje riziko komplikací a následných vážných gynekologických zánětů. Hodně sexu, případně sex s různými partnery zase nahrává infekcím bakteriálním.  Sperma má totiž relativně vysoké pH (je zásadité) a narušuje tak přirozeně kyselé poševní prostředí. V těchto případech pomáhá rovnováhu obnovit např. kyselina mléčná, která udržuje mikrobiální rovnováhu a zabraňuje šíření bakterií. Kyselinu mléčnou přirozeně vytváří mléčné bakterie – lactobacily, kterými je zdravá vagina dominantně osídlena. Zajišťují její samočisticí mechanismus a chrání ji před škodlivými mikroorganismy, jejichž přemnožení způsobuje pálení, svědění a další potíže, kterými si nikdo nechce kazit dovolenou.

Nepodceňujte výtok

MUDr. Roman Svoboda doporučuje nepříjemné příznaky, jako je neobvyklé krvácení, nepříjemný zápach výtoku, jeho žlutozelené zabarvení, teploty apod. nepodceňovat a navštívit gynekologa. Ten pomocí testů zjistí příčinu a doporučí vhodnou léčbu.“ Více si o gynekologických problémech a jejich diagnostice můžete přečíst na www.laboratornitesty.cz. A pokud na prevenci či doléčení použijete volně prodejné přípravky, sledujte vždy účinné látky a návod k použití, připomíná MUDr. Roman Svoboda. V případě, že se ženy nevyznají ve vaginálních gelech, je dobrou radou sledovat jejich složení. Jednou z nejúčinnějších složek je kyselina hyaluronová a kyselina mléčná. Když si ženy chtějí koupit opravdu super kvalitní vaginální gel, měl by obsahovat složky obě.

Kyselina hyaluronová nejen na pleť

Kyselina hyaluronová je hitem v péči o pleť – používá se do krémů i jako výplň vrásek a svědčit bude nejen vašemu obličeji.  „Stále častěji se s ní lze setkat i v gynekologii při odstraňování nebo prevenci vaginálních potíží, jako jsou suchost sliznice, její podráždění, svědění, postkoitální krvácení, bolestivé pocity při souloži apod.,“ uvádí MUDr. Jiří Slíva z Ústavu farmakologie 3. LF UK, Praha a dodává: „V kombinaci s vlhkým sekretem vaginální sliznice vytvoří ochranný povlak, který sliznici zvlhčí a chrání ji proti růstu patogenní mikroflóry, také urychluje přirozený proces hojení a regenerace a stimuluje protizánětlivé procesy.“  

Poslední rada je vlastně přáním na závěr. Užijte si krásné léto bez nepříjemného svědění a pálení. Teď už víte, jak na to.

Další zajímavosti o zdraví ženy na www.inteligentni-zena.cz

   
28.07.2016 - Intimní zdraví - autor: Redakční materiál

Komentáře:

 1. [3] radusloli [*]

  v lete se preventivne umývám mycím gelem intime od cannadermu. Zanety se mi hodne zmirnily. a doporucilli mi ho používat i normalne při sprchovani kazdy den. Má certifikát přírodnosti a nevyměnila bych ho.

  superkarma: 0 31.10.2016, 16:55:50
 2. [2] Terrri999 [*]

  kačíkpop — #1 já to praktikuji uplně stejně Sml67

  superkarma: 0 29.07.2016, 14:22:49
 3. [1] kačíkpop [*]

  Většinou, když jsem někde u rybníka tak s sebou nosím i Lactacyd ubrousky, takže se vždy utřu a ještě se převléknu do suchých plavek a problémy nemám. Sml16

  1. na komentář reaguje Terrri999 — #2
  superkarma: 0 29.07.2016, 14:17:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme