Čtenářka s nickem Verča27 se dočetla v časopise, že je letní typ, v jiném zas, že je zimní. Sama si nakonec vybrala léto, nejen proto, že ho má raději, a podle popisu myslím, že udělala dobře.

Dneska máme u nás za oknem den skoro letní. To mi vyhovuje. Jsem totiž letní typ. Léto miluji. Nejvíce moře, slunce, dovolenou a cesty do dálek. Kdysi jsem si v ženském časopise přečetla, že jsem i letní barevný typ. Tmavé, jakoby přepudrované vlasy a pleť dorůžova.

Slušet mi mají bílé kovy, barvy moře, ale i červená a růžová. Nemám nosit černou, bílou, žlutou a oranžovou ( to by mě ani nenapadlo, tyhle barvy nesnáším). Vyjímečně by mi měly sedět perly... a taky diamanty... dobře, k těm jsem se ještě nedostala, ale třeba jednou.

Později mi zase v jiném časopise oznámili, že jsem typ zimní, já se ale pořád držím toho léta. Nejraději mám modrou, jako letní obloha, tyrkysovou jako moře a červenou jako jahody. Žlutý kov taky zrovna nevyhledávám, zato stříbro a bílé zlato mě vyloženě přitahuje. V pískové, nebo kaki se ztrácím. Nejhorší je ovšem, když na sebe obleču oranžovou. Tuhle barvu opravdu nemám ráda. Asi za to může můj vrozený sklon k červenání. Prostě obličej jako rajče a k tomu oranžové triko - to je až moc signální.

Je zvláštní, že moje maminka, které se jinak moc podobám, je barevně úplně jiná. Té právě sluší všechny teplé tóny a zlato. Asi na té typologii něco bude. Když jdeme spolu nakupovat, ona vždy sahá po barvách podzimu, já léta. Jednou jsem se ovšem shodly dokonale.Když jsem si byla vybírat oblečení k maturitě, zahlédly jsme za výkladem jeden nádherný, skvěle střižený, vínově červený a šíleně předražený kostým. Jen jsem na sebe mrkly a už se šlo zkoušet. Tento kostýmek mám ve skříni dodnes. Provázel mě nejen při maturitě, ale nosil mi štěstí i při zkouškách na vysoké. A jestli nepřiberu. Budu tu vínovou nádheru nosit i nadále.

Verča27

Milá Verčo, podle popisu na vás opravdu sedí dobře léto. Jen s barvou pleti se trochu „sekli“. Letní typ má chladný tón pleti spíš do olivova. Neděste se, ale je to tak. Růžovou pleť mají typy podzimní. Ale jinak to na vás sedí dobře, včetně obliby barev. A schvaluji i vínovou. Ta by měla vedle námořnické modré patřit ke „stavebním kamenům“ šatníku místo černé.

Reklama