.

Letní shakespearovské slavnosti dnes slavnostně zahájí komedie VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE

Novinky

Letní shakespearovské slavnosti dnes slavnostně zahájí komedie VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE

Dnes začínají Letní shakespearovské slavnosti. Pražským divákům přinesou celkem osm her Williama Shakespeara a dva speciální komponované večery připravené u příležitosti 400. výročí od úmrtí tohoto anglického dramatika. 

vecer 3

V Praze se bude opět hrát na dvou letních scénách. Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude od dnešního večera patřit zmiňované novince v režii Jany Kališové VEČER TŘÍKRÁLOVÝ ANEB COKOLI CHCETE, která se podobně jako další uváděné hry může pochlubit mimořádně atraktivním hereckým obsazením v čele s Marií Doležalovou, Nelou Boudovou, Václavem Koptou, Milanem Šteindlerem nebo Petrem Stachem. 

vecer tri

Letní scéna Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí přivítá první diváky 2. srpna. V kulisách evokujících italskou Veronu se až do 20. srpna bude odehrávat tragický příběh mladých milenců ROMEO A JULIE. Loňská velmi úspěšná premiéra vznikla pod taktovkou renomované režisérské dvojice SKUTR a pyšní se nejen výtečnými hereckými výkony Terezy Voříškové, Jana Sklenáře, Nadi Konvalinkové, Saši Rašilova, Lenky Krobotové či Jiřího Vyorálka, ale také skvělou hudbou, prostorově nápaditou scénou a nadšenými diváckými ohlasy. „Romeo a Julie se ideálně hodí pro Shakespearovské slavnosti. Ta hra přináší výjimečné herecké příležitosti pro celou skupinu herců a také je to text, který si přímo říká o zpracování pomocí pohybu, hudby a obrazu. A to je trochu naše parketa,“ říká o hře polovina režisérské dvojice Lukáš Trpišovský.

trikralova

trikral

zdroj foto: © AGENTURA SCHOK, foto: Viktor Kronbauer

I letos se mohou diváci těšit na zajímavé hosty, kteří v průběhu léta navštíví obě pražské scény.  23. července vysekne poklonu britskému dramatikovi v jeho rodném jazyce soubor Prague Shakespeare Company inscenací RICHARD III., kde se v roli královny Alžběty představí velvyslankyně Britského království paní Jan Thompson. Na tři večery (25. – 27. července) pak na Nejvyšší purkrabství zavítá letošní premiéra ostravské produkce Slavností tragédie HAMLET s Tomášem Savkou či Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích.  Na dva srpnové večery (30. – 31. 8.) se z Bratislavy do Prahy podívá inscenace Michala Vajdičky OTHELLO, v níž se mimo jiných představuje i oblíbená česká herečka Veronika Kubařová v roli Desdemony. Představení zaujme i unikátním umístěním dekorace doprostřed hlediště mezi diváky, což umožňuje pouze jedinečná scéna v Lichtenštejnském paláci. 

www.shakespeare.cz

   
28.06.2016 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [3] Jitka Turková [*]

  Sml67

  superkarma: 0 28.06.2016, 14:05:25
 2. [2] bobani [*]

  to by se mi líbilo

  superkarma: 0 28.06.2016, 13:17:03
 3. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16á máme tu zase léto - snad tentokrát vyrazímeSml22

  superkarma: 0 28.06.2016, 11:53:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme