Pokud se zrovna chystáte na posezení s přáteli a vymýšlíte už po stopadesáté, co originálního uvaříte, a nemáte už hlavu na to kombinovat vše ještě s vhodným vínem, pak se můžete inspirovat tipy, které jsme pro vás připravili. Stačí si vybrat, na co zrovna máte chuť.


Snažili jsme se připravit takové pochoutky, aby si přišli na své jak ti, co mají rádi pořádnou flákotu masa, tak ti, kteří se naopak spokojí v horkých letních dnech s mořskými plody nebo kuřetem. Tak ať vám chutná!


CABERNET SAUVIGNON / MERLOT

Červené odrůdové suché víno

 

Jehněčí jehla s olivami

Suroviny: 700 g jehněčího masa, 4 střední cibule, 150 g černých vypeckovaných oliv, 150 g anglické slaniny, mletý černý pepř, sůl.

 

Postup: Maso nakrájíme na přibližně stejně velké kostky, slaninu na silnější plátky. Cibuli rozčtvrtíme a rozebereme na menší kousky. Připravíme si jehly na grilování, na které napichujeme střídavě maso, cibuli, slaninu a olivy. Jehly osolíme, opepříme a dáme grilovat. Během grilování obracíme.

 

 

SAUVIGNON BLANC / CHARDONNAY
Bílé odrůdové suché víno

 

Krevetové špízy

Suroviny: 500 g tygřích krevet (vyloupaných), 1 hlavička česneku, čerstvé bylinky (oregano, bazalka, majoránka…), 150 g másla, pepř a sůl, svazek mladé zelené cibulky.

 

Postup: Očištěné a připravené krevety napichujeme na špíz střídavě s kousky zelené cibulky. Marinádu si připravíme z másla, které jsme rozpustili a smíchali s rozdrceným česnekem, čerstvě namletým pepřem a solí. Připravenou marinádou potíráme špízy a necháme asi 5 hodin marinovat. Grilujeme asi 3–4 minuty z každé strany.

 

 

RESERVA CHARDONNAY
Bílé odrůdové suché víno

 

Kuřecí jehla se švestkami

Suroviny: 600 g kuřecích prsíček nebo vykostěných kuřecích stehen, 20 sušených švestek (vypeckovaných), 120 g anglické slaniny, 300 g bílého jogurtu, trocha povidel, sůl a pepř.

 

Postup: Sušené švestky zalijeme horkou vodou a necháme asi deset minut stát, než změknou. Kuřecí maso si nakrájíme na kostky, které osolíme a opepříme. Potom napichujeme na jehlu střídavě se švestkami, které jsme zabalili do anglické slaniny. Grilujeme 10–15 minut, přitom několikrát obrátíme. K tomuto pokrmu podáváme omáčkou, kterou jsme připravili smícháním bílého jogurtu a povidel.

 

 

RESERVA CABERNET SAUVIGNON
Červené odrůdové suché víno

 

Hovězí na červeném vínu

Suroviny: 600–700 g kvalitního hovězího masa (výborná je třeba falešná svíčková), sůl. Na marinádu: 150 ml červeného vína, 3 lžíce olivového oleje, 3 stroužky česneku, 1 lžíce cukru, 1 lžíce tymiánu, černý pepř.

 

Postup: Připravíme si marinádu. Smícháme všechny ingredience. Osolíme připravené maso a necháme marinovat alespoň 24 hodin. Čím déle bude maso v marinádě, tím bude křehčí a tmavší. 

 

Užijte si pohodové léto ve společnosti skvělých vín ze srdce Chile! Vín Viňa Maipo!

 

Vína značky Viña Maipo do České republiky dováží Jan Becher – Karlovarská becherovka, a. s., součást skupiny Pernod Ricard. Adresa: Luxembourg Plaza, Přemyslovská 2845/43, Praha 3, 130 00. Tel.: (+420) 255 732 111; e-mail: info@jan-becher.com, www.vinamaipo.com.

 

Tato vína si můžete zakoupit v řetězcích Interspar http://www.interspar.cz/ a Makro http://www.makro.cz/ za doporučenou cenu 149,- Kč. Řadu vín Reservy za cenu 215,- Kč.

 

 

Reklama