Možná právě v těchto dnech plánujete zimní dovolenou a myslíte si, že léto je ještě daleko. Pokud jste zvyklí kupovat letní zájezd na poslední chvíli, máte pravdu. Ale stále více lidí preferuje nákup v prvním momentu, kdy zařídí dětem dovolenou zdarma a ušetří rodinnému rozpočtu tisíce korun. Cestovní kanceláře navíc právě nyní představují novinky ve svých katalozích. Pojďme se na některé podívat.

Třeba u CK FISCHER najdete nově v nabídce úchvatný řecký ostrov Samos nebo španělské pobřeží, kde si užijete kulturu i fascinující přírodu.

1

Samos - rodiště matematika Pythagora, ostrov plný zeleně a antických památek 

Ostrov Samos leží v nejvýchodnější části Egejského moře v blízkosti Malé Asie, asi půldruhého kilometru od tureckého pobřeží.

Ostrov je díky své poloze a vápencovému podloží celoročně plný květin a v porovnání s ostatními řeckými ostrovy působí velmi svěže.

Většina písečnooblázkových pláží na ostrově byla objevena teprve nedávno, a tak se jedná o téměř neporušená místa s nádhernými scenériemi.

Nedaleko od města Pythagorion naleznete unikátní komplex antických vykopávek Heraion. Jedná se o chrám bohyně Héry, který byl v minulosti dvakrát větší než Parthenon v Athénách.

Nejslavnějšími rodáky jsou matematik Pythagoras a bajkař Ezop.

2

Costa de la Luz – okouzlující pobřeží, ze kterého se Columbus vydal objevovat svět

 

Název pobřeží Costa de la Luz pochází od záře, kterou vydávají bílé uličky měst a čistoskvoucí písečné pláže. Pobřeží se nachází ve španělské Andalusii. Začíná nejjižnějším městečkem Tarifa a končí u hranic s Portugalskem.

Příroda je mnohem více chráněna a ušetřena výstavby mohutných hotelových Komplexů (než je tomu třeba u Costy del Sol). Hledáte-li ve Španělsku klidnější oblast, je Costa de la Luz tím správným místem. Můžete si zde užít kilometry dlouhých a širokých písečných pláží, které patří k těm nejkrásnějším v Evropě. Celá oblast leží na okraji jednoho z největších národních parků Španělska – Dohana (nejrůznější druhy ptactva a různorodé ekosystémy). Již několik málo kilometrů od pobřeží naleznete mnoho vesniček, kde turista není zdrojem příjmu, ale spíše zpestřením každodenního venkovského života.

Město Huelva je nerozlučně spjato se jménem Kryštofa Kolumba. V srpnu 1492 se z blízkého přístavu palos vydal na svou první objevitelskou cestu. Dnes je klášter již po rekonstrukci a v jeho prostorách naleznete výstavu věnovanou životu Kryštofa Kolumba.

3

Nabídku všech destinací, které cestovní kancelář Fischer nabízí a na jednotlivé hotely najdete na www.fischer.cz

Fischer

Zajímavé stránky, kde najdete více informací:

Čtěte naše uveřejněné články:

Reklama