Třemi představeními pro děti a ohnivým punkovým cirkusem skandinávských Burnt Out Punks, který bude přístupný zdarma, začne ve středu 18. srpna sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná 2010.

Představení Burnt Out Punks, které začne v 21 hodin v Letenských sadech v prostoru mezi Hanavským pavilónem a Kramářovou vilou, kombinuje akrobacii a živý hudební nářez se svérázným klaunstvím, divokou fire show, tancem, energií sršícím pohybem a brutální komedií. Před tím ve 14 hodin uvede herec Tonda Novotný interaktivní pohádku Když jde pusa na špacír a od 15.30 pak Vlastimil Viktora Pinocchiova dobrodružství. V 17.00 mim Václav Strasser ukáže všem dětem i dospělým magickou krásu mýdlových bublin. Zároveň se ve středu rozběhnou dětské dílny a první návštěvníky obslouží bar a kavárna.

Již od začátku týdne na tomto tradičním festivalovém místě funguje pokladna a stojí zde několik dalších divadelních stanů. Středou se tak naplno rozběhne čtrnáctidenní maratón více než osmdesáti dětských a večerních představení, který skončí 31. srpna.

Tradičně bohatý dětský program (pohádky a dětská představení po celou dobu festivalu až 4x či 5x denně) letos poprvé doplní Letní Letňák - škola, kde si budou moci děti ve věku od 6 do 15 let v době konání festivalu pod vedením zkušených a kvalitních lektorů vyzkoušet například výrobu loutek a masek, malování, zpívání, či žonglování.  

V rámci letní festivalové školy Letní Letňák povedou dílnu pro děti například herečka a divadelnice Bela Schenková a divadlo ANPU na téma Noemova archa. Cirqueon, asociace pro současný cirkus, výuku cirkusových dovedností, hudební dílnu Hlasohled dětem povede Blanka Laurychová. Program zpestří procházky pořádané Národní galerií a návštěvy dětských představení na Letní Letné. „Co se děti naučí, využijí pak v závěrečném divadelním představení, které společně nacvičí,“ doplňuje Jiří Turek, ředitel a dramaturg Letní Letné.. Škola bude fungovat každý den festivalu od 8 do 17 hodin. Děti je možné přihlásit na celou dobu, popř. i na méně dní. Přednost budou mít ale přihlášení na celou dobu či více dnů. Maximální kapacita je 30 dětí.

Podrobný program a další informace o vstupenkách je možné nalézt na www.letniletna.cz

lupa

Reklama