.

Letní focení s HTC

Cestování

Letní focení s HTC

Letní dny nám každým rokem připraví spoustu nádherných vzpomínek zachycených na fotografiích, které pyšně ukazujeme rodině a známým. Objektem našich fotoaparátů se stávají jak cachtající se ratolesti na pláži či domácí mazlíčci, skvostné přírodní útvary nebo nevyzpytatelné momentky. Jednoduše se snažíme zachytit vše, co lahodí našemu oku, vyvolává radost a zapisuje se nám do paměti. Fotografie z dovolených, výletů, rodinného grilování na zahradě nebo z dalších činností můžete samozřejmě pořizovat svým oblíbeným foťákem. Ale řada z nás už rezignovala, lehce zpohodlněla a vydáváme se vstříc létu pouze s mobilním telefonem v kabelce.

HTC

Nejvíce nás ovšem zamrzí, když pořízená fotka není taková, jakou jsme si ji představovali. Ať už jsou to nepřirozené barvy, špatná ostrost nebo se nám momentka rozmaže k nepoznání. Pokud se jen trochu poznáváte, nepřestávejte číst. Přinášíme vám snadný manuál na pořízení kvalitních fotografií mobilním telefonem HTC One S i s pár extra tipy pro zkrášlení výsledných fotek. Telefon se může pochlubit svou tloušťkou, jelikož ta z něj dělá nejtenčí model z nabídky HTC a nezabere tak moc místa ani v přeplněné tašce. HTC One S má 8 megapixelový fotoaparát, o výsledné zpracování fotek se starají nejnovější technologie HTC a kvalitou se tak může rovnat běžným digitálním fotoaparátům.

1. OSTŘENÍ

HTC

Tip experta: Rozmazané snímky jsou noční můrou každého fotografa, proto je ostrá fotografie první lekcí ve škole. I když jsou fotoaparáty v telefonech HTC One vybaveny funkcí automatického ostření, lze ostřit na konkrétní objekty na displeji.

Jak na to: Při focení se nebojte dotknout displeje tam, kam má fotoaparát ostřit. Pokud fotíte portrét, ostřete na obličej, resp. na oči. Fotíte-li partnera nebo děti s pláží v pozadí, ostřete na obličej, resp. na oči. Je-li kompozice složená z několika objektů v popředí i v pozadí, udělejte ji zajímavější tím, že zaostříte na pozadí. Popředí zůstane lehce rozmazané a fotografie dostane profesionální nádech.

2. PANORAMA

HTC

Tip experta: V některých případech se do klasického rozměru fotografie nevejde tolik informací, kolik je potřeba. Někdy se prostě jen chceme pochlubit nádherným výhledem z vyvýšených prostranství. Pro tyto účely obsahují telefony HTC One funkci Panorama, která umožňuje sloučení pětice samostatných fotografií do jedné panoramatické.

Jak na to: V přednastavených režimech vyberte funkci Panorama. Vyfoťte první snímek. Je potřeba mít na paměti, že první snímek je vždy krajní. Po prvním snímku stačí s telefonem HTC One posouvat vybraným vodorovným směrem. Fotoaparát automaticky vyfotí zbývající čtyři snímky. Jako pomůcku má uživatel na displeji vodováhu, která zaručuje, že výsledné panorama bude bez nepříjemného sklonu.

3. AUTOMATICKÉ ZACHYCENÍ ÚSMĚVU

HTC

Tip experta: Telefony HTC One jsou vybaveny unikátní funkcí automatického zachycení úsměvu. Trik je snadný, jakmile fotoaparát rozpozná lidský obličej a především úsměv, okamžitě pořídí fotografii. S touto funkcí tedy můžete směle vyhlásit konec všem ničitelům rodinných fotografií a věčným ufňukánkům.

Jak na to: V nabídce Možnosti fotoaparátu zapněte funkci Automatické zachycení úsměvu. Fotoaparát okamžitě začne analyzovat lidské obličeje a trpělivě vyčkávat na správný moment, kdy na fotce není jediný smutný výraz.

4. OBRAZOVÉ FILTRY

HTC

Tip experta: V současné době stoupá obliba digitálních obrazových filtrů, které dodávají fotografiím zcela nový nádech. Je libo některý z dobových filtrů imitujících filmové kolorovací procesy ze 70. nebo 80. let? Zaujměte přátele netradičními, ale jinak zcela obyčejnými fotkami z dovolené. Vyzkoušejte je, experimentování je přeci klíčem k dobré fotografii.

Jak na to: Telefony řady HTC One nabízejí několik obrazových filtrů. V nabídce s ikonou polarizačního filtru najdete filtry Mono (tónování do určité barvy), Venkov, Starobylý, Černobílý, Sépie, a další, které propůjčí vašim fotkám zcela nový rozměr. Schválně se zkuste pochlubit přátelům dvěmi stejnými fotografiemi v automatickém režimu a s obrazovým filtrem. Uvidíte, že obrazový filtr zaujme mnohem více.

5. FOTOGRAFICKÉ EFEKTY    

HTC     

Tip experta: Telefony řady HTC One obsahují také přednastavené efekty. Vyzkoušejte populární hrátky s hloubkou ostrosti, která zaostří vybraný objekt a zbytek fotografie rozmaže. Nikdo vám neuvěří, že fotka pochází z mobilního telefonu, nikoli z profesionální zrcadlovky. Nebo je libo medailonek na rodinné tablo?

Jak na to: V nabídce s ikonou polarizačního filtru najdete funkce Hloubka pole, která simuluje hloubku ostrosti, Medailonek nebo Tečky. Ta zvětší jednotlivé pixely fotografie a vytvoří zajímavý efekt tečkované fotografie.

6. HDR (HIGH DYNAMIC RANGE) ANEB HRAJEME SI SE SVĚTLEM

 

Tip experta: Definice říká, že HDR je technologie umožňující větší dynamický rozsah expozice. Zjednodušeně řečeno, tato funkce skládá několik fotografií do jedné a porovnává nejsvětlejší a nejtmavší bod. Stíny na fotce jsou světlejší a detailnější a lidské tváře se sluníčkem v pozadí jasnější.

Jak na to: V přednastavených režimech fotografie tentokrát vyberte funkci HDR a jednoduše vyfoťte snímek. To je celé. Zkuste si stejnou fotografii v automatickém režimu a porovnejte rozdíl.

7. FUNKCE PRO POKROČILÉ

HTC

Tip experta: Pokročilí uživatelé, kterým chybí manuální režim ze své zrcadlovky, ocení další možnosti nastavení fotoaparátu v telefonech řady HTC One.

Jak na to: V nastavení hledejte nabídky Úpravy obrázku, ISO, Vyvážení bílé nebo Rozhraní fotoaparátu. Otevřou se vám další možnosti expozice, hodnoty citlivosti ISO, teplota chromatičnosti bílé barvy nebo zapnutí mřížky pro dodržení zlatého řezu.

8. VIDEA VE VYSOKÉM ROZLIŠENÍ

HTC

Tip experta: V HTC jsme si vědomi, že rodinná alba z letních dovolených netvoří zdaleka pouze fotografie. Někdy je potřeba sáhnout po videokameře, a to nejlépe opět ve stejném zařízení. Proto telefony řady HTC One umožňují natáčet až v nejvyšším HD rozlišení.

Jak na to: V nabídce Kvalita videa vyberte požadovanou velikost videa, které se chystáte natáčet. Telefony HTC One umožňují natáčet až v nejvyšším rozlišení Full HD (1920 x 1080 px), což je dokonalá kvalita pro domácí televizi. Chcete-li se pochlubit přátelům krátkým pozdravem v MMS, vyberte kvalitu přesně pro MMS, ať vám operátor účtuje co nejméně za datový přenos. Mějte také na paměti, že čím kvalitnější rozlišení, tím větší bude náročnost na úložný prostor.

9. FOTOGRAFICKÉ SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Tip experta: Fotografie z dovolené, prázdnin a léta nejsou zkrátka určené k tomu, aby zůstaly zaheslovány v počítači. Pochlubte se svým blízkým nebo rodině s tím nejzajímavějším, co jste na svých cestách zachytili a využijte k tomu některou z nejpopulárnějších sociálních sítí.

Jak na to:

Instagram: Aktuálně nejpopulárnější fotografickou sociální sítí je služba Instagram. Její obsah tvoří výhradně fotografie z fotoaparátů mobilních telefonů s operačním systémem Android (tedy i telefonů HTC One) a iOS. O jejím potenciálu svědčí fakt, že ji Facebook v dubnu 2012 koupil za 1 miliardu dolarů. Její síla kromě sdílení vlastních fotografií a prohlížení uměleckých fotografií přátel spočívá především v nabídce daleko více obrazových filtrů a efektů, než čítá základní nabídka vestavěného fotoaparátu HTC One. K dispozici bezplatně ke stažení z obchodu Google Play v telefonech HTC One.

Facebook: Facebook netřeba detailně představovat. Pořízené fotografie lze okamžitě sdílet do vybraného alba na Facebooku tlačítkem Sdílet v Galerii. Nejzajímavější na Facebooku jsou ovšem jeho čísla. Věděli jste, že na svých serverech má více než 140 miliard fotografií, která tam od roku 2006 nahráli samotní uživatelé? Nebo že toto číslo je více než 4 % všech fotografií, které lidstvo ve své historii pořídilo?

10.  WEBOVÉ ÚLOŽIŠTĚ DROPBOX

Tip experta: Digitální věk má tu nevýhodu, že jakmile člověk přijde o svůj telefon, ve většině případů jsou všechny fotografie ztraceny. Kdo nezálohuje, zadělává si na průšvih. Majitelé HTC One však mají tu výhodu, že své fotografie z cest mohou okamžitě archivovat ve webovém úložišti služby Dropbox. Že nemáte v zahraničí datový tarif? Dropbox automaticky sám odloží zálohování na hotelovou wi-fi síť. Jako poděkování za registraci navíc získáte 25 gigabajtů prostoru zdarma po dobu dvou let. To je pomalu dovolená v každém týdnu. Standardně jsou k dispozici pouze 2 GB. Fotografie lze následně prohlížet jak ve svém počítači, tak v internetovém prohlížeči v kavárně. Aplikace je standardně předinstalovaná ve všech telefonech HTC One.

Jak na to: Ve výpisu nainstalovaných aplikací spusťte předinstalovanou aplikaci Dropbox. Zaregistrujte se do služby (bezplatně) a začněte využívat všech výhod, které webové úložiště nabízí.

   
23.07.2012 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [26] jithule [*]

  potřebovala bych nový

  superkarma: 0 26.12.2012, 12:28:04
 2. avatar
  [24] RosaGloriaDei [*]

  jerenika — #23 tak to jsme na tom stejně, můj už se rozpadá na několik částí, jednu jsem právě dnes ztratila...jenže s malou je mi nového telefonu líto, asi dáme do provozu manželův starý (i tak je lepší než ten můj)

  superkarma: 0 01.08.2012, 18:24:59
 3. [23] jerenika [*]

  Brala bych nový mobil, můj dosluhuje Sml15

  1. na komentář reaguje RosaGloriaDei — #24
  superkarma: 0 29.07.2012, 14:03:02
 4. [22] Jasmína [*]

  Vyměnila jsem nedávno starý telefon za dotykáč a teď, když už ho mám vychytaný bych neměnila. Poslat fotku jako zprávu, fotky hned do emailu...prostě paráda...

  superkarma: 0 24.07.2012, 20:13:00
 5. avatar
  [21] saruz [*]

  Zatím mi ještě můj stařičký mobil dobře slouží, tak žádné HTC nebude. Sml16

  superkarma: 0 23.07.2012, 23:15:59
 6. avatar
  [20] Krupová [*]

  foťák má být k focení a telefon k volání. Když se to příliš nakombinuje, vždy je oboje hodně ošizené. Takže nebratSml23

  superkarma: 0 23.07.2012, 22:22:20
 7. avatar
  [19] arminka [*]

  nemám ráda dotykáč a každý rok si pořizovat novinku nemusím Sml23

  superkarma: 0 23.07.2012, 22:18:14
 8. [18] Trefa [*]

  Trefa:je to dva roky co jsem vyhrala fotoaparat.jsem snim velice spokojena.

  superkarma: 0 23.07.2012, 22:05:18
 9. avatar
  [17] hubajda [*]

  me staci stara dobra nokia na foceni je taky dobra a jinak mam fotak a hodne velke nouzi kdyz potrebuji fotky od profika tak zajdu za bratrem

  superkarma: 0 23.07.2012, 21:39:23
 10. avatar
  [16] blesksoft [*]

  to abych měnila mobil každý rok stále jsou lepší a lepší

  superkarma: 0 23.07.2012, 19:09:23
 11. avatar
  [15] tajnostii [*]

  Jo,vypadá to hezkySml22

  superkarma: 0 23.07.2012, 17:07:32
 12. avatar
  [14] ekleinovka [*]

  HTC má kluk,fotí dobře a hlavně má super video

  superkarma: 0 23.07.2012, 16:52:01
 13. [13] diplopeta [*]

  Zajímavé....telefón s foťáčkem mám...ale chtělo by to už něco lepšího

  superkarma: 0 23.07.2012, 14:54:08
 14. avatar
  [12] rusalka2008 [*]

  Já četla letní focení s THC Sml30

  superkarma: 0 23.07.2012, 14:45:07
 15. avatar
  [11] Hanula [*]

  Kytinkak — #10 Sml15 já sev té technice také ztrácím, ale vždy někdo pomůžeSml67

  superkarma: 0 23.07.2012, 14:28:09
 16. avatar
  [10] Kytinkak [*]

  já jsem v modernosti ztracená, vždy potřebuji kluci na podrobný výklad

  1. na komentář reaguje Hanula — #11
  superkarma: 0 23.07.2012, 12:46:21
 17. [9] Saritka [*]

  Tak mám foťák a telefonem také lze něco vyhotit.Sml30

  superkarma: 0 23.07.2012, 12:27:11
 18. avatar
  [8] Mischelle3 [*]

  htc máme doma dva a když si člověk trochu projde nastavení fotky jsou povedené... Jen zamrzí, když bych chtěla vytisknout zvětšenou fotku

  superkarma: 0 23.07.2012, 12:21:15
 19. avatar
  [7] ladouch [*]

  Mám klasický foťák, tyhle moderní vymoženosti nejsou pro mě nekamarádím se moc s technikou.Sml58

  superkarma: 0 23.07.2012, 11:47:06
 20. avatar
  [6] danap [*]

  no jo moderna...

  superkarma: 0 23.07.2012, 10:20:04
 21. [5] jukl [*]

  syn má velmi dobrý telefon a fotky s ním pořízené jsou skutečně skvělé...

  superkarma: 0 23.07.2012, 10:19:18
 22. [4] magic11 [*]

  foťák v telefonu je super, protože je vždy po ruce, ale když chci pořádné fotky,není nad klasický foťák

  superkarma: 0 23.07.2012, 08:57:22
 23. [3] step1 [*]

  Telefon mám na telefonování. Fotím foťákem. Sml16

  superkarma: 0 23.07.2012, 08:38:11
 24. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  Fotím ráda a všechno,nejraději digitálním fotoaparátem.Sml22

  superkarma: 0 23.07.2012, 07:58:59
 25. [1] lidicka [*]

  Hezké fotky pořídím i mým starým telefonemSml30

  superkarma: 0 23.07.2012, 06:22:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme