kid

Před nedávnem Policie České republiky odložila vyšetřování případu „létajících miminek“. Ačkoli odborný posudek potvrdili, že cviky, které hlavní aktérka případu Blanka Kolářová-Sudíková rodiče dětí ve svých kurzech učí, jsou pro malé ratolesti potenciálně nebezpečné, neprokázalo se, že by se takové nebezpečí stalo přímo v jejím kurzu.

Létání miminek

O co vlastně jde? Létající miminka je technika cvičení, která pochází z Ruska. Údajně pomáhá dětem od problémů s hybností a kolikou, dále pak hyperaktivním dětem zvládat své tělo. Naši lékaři tvrdí, že o této technice dříve neslyšeli. Cvičení vypadá tak, že vezmete dítě za spodní končetiny a točíte jím prudce okolo osy svého těla (například nad hlavou, nebo ve výkrutu).

Videorozhovor o Létajících miminkách s Blankou Kolářovou-Sudíkovou si můžete pustit zde...

Ve článku u tohoto videorozhovoru také najdete další podrobnosti. Zajímá mě váš názor, milé čtenářky!

Můj názor

Když jsem si metodu prohlédl, přišlo mi, že jsem s malou dcerkou svého bratra prováděl daleko horší vylomeniny a že jsou jistě mnohem nebezpečnější věci, které na ně, ať už v domácnosti, nebo venku číhají. Samozřejmě nejsem lékař, ale nemyslím si, že by odstředivá síla, která se při cvičení vyvine, mohla mít nějaké fatální následky na orgány dítěte. Tedy jediné nebezpečí, které zde spatřuji, je upuštění miminka a ublížení následným pádem.

Rozveďte svůj názor v diskuzi pod tímto článkem!

Reklama