Přesně takový pocit zažijete ve chvíli, kdy usednete do pohodlného křesla v letadlové části business class, a to ať už u Swiss Air neo Brussles Airlines. Protože samotný let je takovou malou dovolenou a chystáte-li se někam skutečně daleko, na svatební cestu nebo třeba na životní dámskou jízdu, dopřejte si tento skvělý a nezapomenutelný zážitek. Postaráno o vás bude jako o královnu a garantuji vám, že se vám nebude chtít opustit palubu letadla.

letadlo

Business Class jsem si vyzkoušela díky společnostem Bruselss Airlines a Swiss Air, které mi skutečně doslova změnily pojem o létání. Až dosud jsem si vždy dlouhé lety spíše přetrpěla a po výstupu z letadla další dva dny trpěla křečemi v nohou. Tentokrát jsem si ale při letu do USA a posléze i na zpáteční cestě říkala, proč ten let sakra netrvá déle. Přečetla jsem asi 80 stran knížky (kdy naposledy?), shlédla oblíbenou pohádku Doba ledová (děti do ní soustavně nemluvily), vyspala se na pohodlně dlouhém lůžku (manžel mi nekradl peřinu), a když byl čas jakéhokoli jídla, nemohla jsem se dočkat, protože jestliže něco patří k mým oblíbeným činnostem, jeto dobré jídlo a pití (hlavně, když to někdo uvaří za mě)! A když mi k tomu ještě teče proudem šampaňské, kam bych se hnala zpátky na zem.

menu

Business třída vás uchvátí nejen dokonalým pohodlím v rámci letu, ale nese s sebou také další výhody, které moc oceníte i na letišti. Samotný prioritní vstup přes bezpečnostní kontrolu, takzvaný fast lane, je k nezaplacení. Žádné fronty, a že dokážou být dost nepříjemné. Hned po fast lane vás ovšem dostane vstup do salonku, kde klidně přečkáte i deset hodin do odletu a ani o tom nebudete vědět. V Curychu si dokonce můžete s předstihem zamluvit pokojíček s postelí a privátní sprchou, takže máte-li před sebou skutečně více jak pět hodin čekání, můžete se v klidu vyspat jako v hotelu. Samozřejmě nechybí nejrůznější dobroty uzpůsobené době, kdy se do salonku dostavíte. I když ať už je snídaně či večeře, vždy najdete dostatek všeho a zaručuji vám, že nebudete vědět, co dřív ochutnat. Vyzkoušela a jsem jak snídaně, tak obědy a moje chuťové buňky jásaly. Výběr z vín mě překvapil stejně jako neskutečně milý personál a dokonalý servis v saloncích, kde nechybí zásuvky pro dobití mobilu či PC, denní tisk a další služby, jako např. žehlení košil.

letadlo

Zpátky ale do letadla. Když letíte přes den, čekají na vás ve vašem křesílku deka, polštář a erární ponožky, abyste mohli po letadle chodit v pohodlí bez bot a kdykoli si sklopit křesílko do polohy lehátka a posléze postele. Na noční lety dostanete také zubní kartáček, pastu na zuby, špunty do uší a masku na obličej, abyste se skutečně v pohodlí vyspali. Vězte, že z křesílka uděláte během pár vteřin pohodlné lůžko, kam se natáhnete, i když zrovna neměříte 160 cm. Připadala jsem si zkrátka jako v hotelu. Personál letadla se o nás staral tak, že jsem měla až divný pocit, kdo z nás obyčejných smrtelníků je zvyklý na takový servis Pro noční lety si zaškrtnete, jestli chcete vzbudit na snídani a jakoupak byste si dali. Je libo jogurt bílý či ovocný, džus z grepu nebo pomerančů, croissant nebo jen ovoce? Vyberte si, co hrdlo ráčí, a nezapomeňte si vychutnat skvělou kávu. K té odpolední bude také švýcarská čokoláda nebo belgické pralinky, záleží na tom, která ze dvou leteckých společností vás právě hostí a rozmazluje. Také obědy či večeře jsou na úrovni, kterou si většina z nás dopřává spíše u nějaké příležitosti. Už jen proto, že nezbytným doplňkem je vždy nepřeberné množství dobrého pití včetně milovaného šampaňského. Vybrat si můžete ze tří jídel a vždy myslí i na dietáře a vegetariány. Pokud např. nejíte maso a nahlaste to ještě pro jistotu dopředu, zaručeně vám bude připraveno jídlo přesně tak, jak si vyžádáte. S jídlem si můžete dosyta užít také vlastní TV, kde najdete velký výběr hudby, filmů nejrůznějších žánrů, zprávy či informace o letu. U každého sedadla jsou připraveny sluchátka, ovládání a také nechybí vaše osobní zásuvka pro PC či mobil. K těm příjemným faktům bezesporu patří i wc jen pro pár pasažérů v business classu.

letadlo

Už si hledáte letenky na dámskou jízdu? Pak ještě závěrem několik praktických předností business classu – rezervaci letenky můžete kdykoli bezplatně změnit stejně jako zamluvit místa, kde chcete sedět. Můžete si ale nechat i jednoduše vrátit peníze, když se cokoli přihodí a vy nebudete moci odcestovat. Ale to by byla skutečně škoda, aspoň jednou za život si dopřejte tento neskutečný komfort a cestuje jako princezna ze Sáby.

letadlo

TIP

SWISS Birthday & Honeymoon Surprise na palubě letadla

Chcete-li udělat překvapení svému milému nebo třeba kamarádce k narozeninám, stačí se spojit s personálem Swiss Air 48 hodin před odletem a dle potřeby vám bude zajištěno překvapení – třeba láhev šampaňského nebo kvalitního červeného vína, k narozeninám to může být Honeymoon cake (čokoládový dort), samozřejmostí je osobní přání.

JEDNOU ZA ŽIVOT LETĚT JAKO PRINCEZNA:

Jana Valesová, Brussels Airlines:

  • prioritní vstup přes bezpečnostní kontrolu „fast lane“

  • možnost vstupu do salonku v tranzitním prostoru

  • možnost kdykoliv změny rezervace zdarma

  • plná refundace letenky

  • volba místa v jakémkoliv předstihu

  • nadstandardní servis na palubě

Reklama