Líbí se vám kamarádka víc než pohledný kolega či soused? Tak si dejte pozor! Podle australských odborníků totiž mají lesbické ženy horší zdraví než heterosexuální. Více kouří, častěji pijí alkohol a méně dbají o své zdraví (zanedbávají preventivní lékařské prohlídky).

Jak uvedl server idnes.cz, podle australské studie, porovnávající zdravotní stav Australanek podle jejich sexuální orientace, jsou na tom lesbičky a bisexuální ženy hůř se zdravím. Výzkumný tým se přitom zaměřil na propojení s danou komunitou, legální a ilegální užívání drog, na výživu a jídelníček, na fyzické aktivity, screening rakoviny, mentální zdraví, na zneužívání a obtěžování, na sexuální praktiky a na pravidelné návštěvy lékaře.

Rozbor prokázal, že lesbičky kouří až dvakrát více než heterosexuální ženy. Konzumují také o 30 % více alkoholu a popíjejí mnohem častěji. Lesbické ženy lze tedy označit za zcela odlišnou skupinu, která se socializuje jiným způsobem v restauracích a klubech. Podle vědců je jejich největším problémem to, že jsou společností opomíjené. A to je také důvodem, proč tyto ženy více kouří a pijí alkohol.

Třicet procent lesbiček a bisexuálních žen trpí depresemi. Nejčastěji proto, že nejsou se svou orientací smířeny. Dvacet procent z nich se léčí s psychickými potížemi a dalších dvacet procent má nadváhu, třiadvacet procent je dokonce obézních.

Máte výhrady k lesbickým ženám a homosexuálům? Co vám na nich nejvíc vadí? Myslíte si, že se v případě jejich orientace jedná o genetickou vadu? Máte vy sama sexuální zkušenost se ženou? Jak byste postupovala, kdyby bylo vaše dítě sexuálně orientované na stejné pohlaví? Vadilo by vám to? Proč?

Reklama