Styl

Lepší živit nežli šatit ?

Kdo má doma vytáhlé náctileté stvoření, už ví, která bije, o čem bude dnešní téma.

 

Mnohé z vás, zvláště pokud mají doma stvoření mužského pohlaví, zcela jistě vyskočí jak čertík z krabičky. A zavalí mě sprškou nářků, že jejich pubertální ratolest může chodit rok ve

stejných hadrech, jen když bude plná lednice.

A já na to, že moje dcery taky honí mlsná, a navíc se chtějí hezky oblékat. Touha líbit se začíná být silnější než vlčí hlad.

 

Dávno tomu, co jsem si svoje malé roztomilé holčičky oblékala podle vlastního vkusu, aniž bych slyšela nějaké připomínky.Co by také říkaly, když ještě neuměly mluvit.

 

Sotva ale začaly pobírat rozoumek a první verbální zkušenosti, nastal čas vzdoru .

Jejich individualita se projevila i v oblékání. Chtěly se lišit. Žádné šatičky, kalhotky a botičky dvakrát.

Vůbec mi to neusnadňovaly, ale musela jsem to v rámci rozvoje jejich osobnosti respektovat.

 

Ještě donedávna mi „dovolily“, abych jim koupila něco dle vlastního výběru, ale jak šel čas, bylo to stále riskantnější. “To sis koupila pro sebe?“ Zaznělo z jejich úst. V překladu to znamenalo. “Nechceš náhodou, abychom to nosily?!“

 

Vzdala jsem to. Přestala jsem jim kupovat oblečení jako překvápko. Výjimku tvoří kousky, které bych v případě nezájmu mohla sama nosit. Máme výhodu podobných postav.

No výhodu. Někdy se ráno hrnu pro určitou věc a ona není. Záhadně zmizela, vysublimovala, vyšuměla, zkrátka je fuč.

Proběhne kontrolní otázka směrem k dívčímu pokoji, nikdo samozřejmě o ničem neví. Za pár dní se stejně záhadným způsobem určitě objeví . V koši se špinavým prádlem.

Ta skleróza je teda děs.

 

Pokud vyrážíme do obchodů společně , já jako tichý pozorovatel žasnu, co se jim líbí a co je naopak nechává naprosto v klídku.

 

Rozplývám se nad pastelovými barvami, pruhovanými svetříky, skládanými sukýnkami, šáličkami a různými, s prominutím, “pičičandičkami“,  ony obracejí oči v sloup. “Mami, to se ti fakt líbí ?“ Sklopím uši a trochu zahanbeně přiznávám, že mám zvrácený vkus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ony si naopak libují v holých zádech, odhalených pupících a ušoupaných nohavicích.

Marné jsou moje argumenty o nastydlých vaječnících, močových měchýřích a ledvinách.

 

Neshodneme se ani u bot. Mně by se líbily v barevných teniskách a motorkářských kozačkách, dcery dávají přednost překvapivě nudným bagančatům.

 

I vlasy si raději stříhají samy, pochopitelně navzájem.

Nikdo by přece lépe nepochopil jejich záměr.

Samozřejmě, že proběhla i otázka dredů, ale když jsem nadhodila, kolik tato malá výstřednůstka stojí, mám klid. Zatím.

 

Tetování, piercing a podobné destruktivní metody krášlení jsou jim, naštěstí, cizí.

Jsou přece jenom v něčem po mně.

Jak jste na tom se svými pubertálními a postpubertálními potomky vy?

   
19.10.2005 - Krása - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [69] jithule [*]

  je to každého věc

  superkarma: 0 23.12.2012, 22:41:13
 2. [68] EvaH [*]

  Exupery: Vegetariánství mi u syna nevadí, trochu mám obavy, aby jeho tělo mělo všechny živiny, které potřebuje, ale ujišťuje mě, že to má vychytaný. Tetování z kriminálu nemá,má ho ze salonu,i piersingy. Já jsem těchto věcí hodně veliký odpůrce, vím, že to byla jeho volba, vím, že dlouho pečlivě vybíral, co si nechá udělat a vím, že mi nezbývá nic jiného než se s tím smířit.Ale vůbec mi to nejde, můžu ti říct, že mě to přímo trápí...

  superkarma: 0 20.10.2005, 11:26:26
 3. avatar
  [67] Exupery [*]

  medved: Jinak si myslím, že teda by dcera musela bejt pěkný "bebíčko", kdyby ji nějaký píchání uší mělo odradit od piercingů, který by jinak chtěla, páč teda o bolesti nemůže bejt řeč A nejmíň bolí ten jazyk

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:56:36
 4. avatar
  [66] Exupery [*]

  *Kotě*: Já jedno tetování mám na předloktí už asi 7 let a pořád se mi líbí. ono je důležitý si dobře vybrat. Nějaký konkrétní věci jako draci a orlice nebo vyjádření příslušnosti k nějaký skupině nebo nedejbože jméno partnera, to je špatná volba. mě ten můj motiv tak chytil, že jsem věděla, že to chci mít na vždycky, právě to mi na tom rozhodnutí přišlo zajímavý, bez svý trvalosti by tetování vůbec nemělo ten smysl, kterej má. Ani moc nechápu takový to na pár let, hlavně teda nevím, jak to asi musí vypadat, když to začne mizet V jazyku se mi ten piercing začal líbit, když jsem ho poprvé viděla na slušný, čistý, krásný ženský. Ale myslím, že na zuby nic moc V obočí se mi líbí, ale už asi žádný díry v ksichtě nechci, myslím, že tam by to taky bylo navždy vidět.
  medved: Taky jsem přesvědčená, že o piercingu by si měl každej rozhodnout sám, když mi o něj dítě řekne až začne brát rozum, tak mu ho v pohodě uhradím. Dokonce jsem kvůli tomu začala uvaýžovat i o tom, že svý dítě nenechám obřezat, jak jsem vždycky chtěla, aby si to taky rozhodl sám. I když teda tam je ten rozdíl, že v dospělosti je to asi o dost náročnější operace, když jim to tam tak naroste

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:55:02
 5. avatar
  [65] medved [*]

  proto nase dcera nedostane jako mimino nausnice jen at si tu bolest vyzkousi jako pubertacka, az po tom zatouzi...v koutku duse doufam, ze ji to odradi od jinych (hruznych) piercingu

  superkarma: 0 19.10.2005, 22:03:31
 6. [64] katynkaa [*]

  Jo a daleko víc na močák působí holý nohy než záda, vím o čem mluvím,tohle léto jsem si to vyzkoušela, frajerka jsem večer seděla u ohýnku bosky za to se zakrytejma zádama a jen trochu nastydnu tak se mi to vrací..

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:36:01
 7. [63] katynkaa [*]

  Je fakt že i když se máma hezky obléká, tak mě vždycky vybere něco strašnýho, takže od určitý věci mi radši hadříky nekupuje

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:34:23
 8. avatar
  [62] *Kotě* [*]

  Exupery: souhlasím, že náušnice jsou jenom jedna z forem piercingu. Mně se líbí piercing v obočí a v pupíku, v jazyce a na bradě mi to moc přitažlivé nepřipadá. Tetování, hezky udělané, se mi líbí moc, jeden čas jsem o něm uvažovala, ale znám se, asi by mě brzo omrzelo a pak by mi bylo líto, že to nejde sundat.

  superkarma: 0 19.10.2005, 21:30:03
 9. avatar
  [61] Exupery [*]

  Nyotaimori: Taky jsem se celkem propíchala sama, asi 8 děr do uší a nos. A pupík a jazyk v salónu. Z jazyka už jsem to vyndala, když jsem se naštvala protože jsem do toho kousla u ulomil se mi kus stoličky a z pupíku jsem to vyndala, páč jsem těhotná a začalo mě to bolet, jak se to natahovalo, ale tam teda doufám, že to tam půjde zas dát. Jinak teda na nose mi ta dirka úplně nezmizela a to už to mám vyndané tak 6 let. Prostě momentálně mám jenom 2 x 2 naušnice v uších.
  MMCH: Proč všichni berete naušnice jako něco jinýho než piercing? Jsou taky piercing, není žádnej rozdíl, kromě toho, že na piercing v uších byly zvyklé i naše babičky. Na tom je vidět, jak jde jenom o předsudky.
  EvaH: Myslíš, že syn by byl lepším synem, kdyby začal místo sóji pojídat mrtvoly? Přestože teda nejsem striktní vegetarián, tak beru vegetariánství jako hodně kladnou vlastnost, třeba při výběru chlapa a tak Mužskýho, co každej den požaduje flákotu bych vykopla do tejdne A tetování z dobrýho salónu přece může bejt krásný, tvůj syn si ho asi nenechal dělat v kriminále, ne?

  superkarma: 0 19.10.2005, 20:16:53
 10. avatar
  [60] medved [*]

  taky nemame s mamou stejny vkus a pokud ma pamet saha (nejake tri roky ) tak nikdy stejny nebyl...maminka me chtela mit za holcicku a ja to hrube nesnasela nakonec to skoncilo tak, ze ja (i pres stale omilana proroctvi) nikdy sukne nosit nezacala, ale mama prisla na to, ze kalhoty jsou bezva

  superkarma: 0 19.10.2005, 19:41:28
 11. avatar
  [58] Vivian [*]

  SANSA: já nosím "holá záda" dodnes a s močákem jsem v životě nic neměla. Jsi naočkovaná od matky

  superkarma: 0 19.10.2005, 17:54:57
 12. avatar
  [54] Gabi [*]

  závislá na čokoládě: teď máme ve školce také pár "úžasných" rodičů - já bych řekla "pavlačová honorace" nebo "taxikáři" , penež dost, ale když mají přinést taoleťák nebo platit divadýlka - to je keců. Ale pokud mi děti budou řešit nějaké "fangle" , tak jim vysvětlí, že tyhle obrázky mají nejvíc na oblečení od "stánkařů" a to my nekupujem. Já myslím, že mé děti mají poměrně silné sebevědomí a že kvůli "značkám" u nás hysterie nebude.

  superkarma: 0 19.10.2005, 15:02:31
 13. avatar
  [52] Amálie [*]

  Taky jsem vzdorovala, když máti chtěla, abych nosila něco dle jejího vkusu Na hadry si potrpim, ale nejsem ochotna si kvůli nim uběhat nohy, musí to být šup do krámu a už jsem pryč.

  Tetování mam na kostrči, mělo být na 3-5let, ale nějak se mě nechce pustit, no nevadí, stejně se mi pořád líbí a ad piercing - mam pupík a nevim, jestli se počítaj dvě dirky navíc v uchu .

  Nyotaimori: jsi ďábel, já bych se sama nepíchla ani smykem

  Jinak - špajz přede mnou musí být zamčený do dnes

  prima článek

  superkarma: 0 19.10.2005, 13:48:14
 14. avatar
  [51] Vivian [*]

  mě teda hadry nikdy moc nebraly, ale spíž přede mnou museli na noc zamykat

  superkarma: 0 19.10.2005, 13:31:31
 15. avatar
  [50] sharonka [*]

  Reneta: no, asi už se to pomalu blíží k té pubertě, ta moje má 10 a už začala důležitě používat pleťovou vodu - na nos, protože se jí tam dělají pupínky, ženské tvary taky začíná mít a móresy jako 15-tiletá.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:51:35
 16. [48] Pidulina [*]

  jejej nějak mi z textu utekly "ů" takže oprava - rodičů a baráků

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:50:04
 17. [47] Pidulina [*]

  závislá na čokoládě: týjo tak tohle jsem ve školce nezažila ani s jednou a to k nám do školky chodí povětšinou děti movitých rodič, protože bydlíme na okraji Prahy a všude kolem houfy nových luxus barák. A ani starší dcera na "prestižní" jazykovce nic takového nezažívá. Spíš naopak jí pochválí, jaký má hezký oblečení a to "hezký" máme z výprodejů, slev a velkoskladů

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:48:51
 18. avatar
  [46] závislá na čokoládě [*]

  gabi:značkové děti chodí každý den "po o", protože maminky nepracují, tak to se neřeší. Po svačině chodí jen děti normálních(pracujících) rodičů.Jak jsem psala, bude hůř.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:37:00
 19. avatar
  [45] Mylady [*]

  Já mám dva kluky, 14 a 16 let. A oba dva chodí, jak manekýni. A plný žaludek chtějí taky. Tak nevím, jestli by ta holka nebyla lepší.

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:33:19
 20. avatar
  [44] Gabi [*]

  závislá na čokoládě: neblbni fakt , u nás ve školce se řeší spíš, kdo jde "po o" a kdo "po spinkání" a oblečení se nosí pohodlné a to nejstarší

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:30:31
 21. avatar
  [43] Gabi [*]

  zrza: , no jo na přezutí jsme nosili místo zdravotních pantoflí ty kostkované bačkory se zámečkem

  superkarma: 0 19.10.2005, 12:28:37
 22. avatar
  [42] zrza [*]

  závislá na čokoládě: to asi bude ... Držím si palce, ať to ve zdraví přežijeme.

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:47:07
 23. avatar
  [41] závislá na čokoládě [*]

  pro zrzu: děti nosí do školky značkové tepláky,trička,budny...
  A jestli je tam "fajfka nebo pruhy" poznají naprosto bezpečně. Ani normální kšiltovka neprojde, ale jak to sleduju,bude hůř.

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:38:47
 24. avatar
  [40] catcat [*]

  moje dcera mi jednou vysekla pochvalu, že jsem jediná matka ve třídě, která může kupovat oblečení jen tak, protože mám vkus To znamená, že věci velké, volné, široké, beztvaré, batikované a tak podobně se vždy uchytí. Pokud zatouží děvče po věcech více sexy, kupuje si je sama (tím myslím trička a tak). A co nosí na hlavě je mi šumafuk, jen když to bude čisté. Naštěstí nosí rovné dlouhé vlasy... A ve svých 18 už taky přestává být kombajnem na stravu v jakémkoliv množství, takže pohodička
  Jo - Žábino - taky by mě kleplo, kdyby si půjčovala mé věci bez dovolení, ale my se dovolujeme vzájemně - u mikin všech tvarů a velikostí, u mého koženého kabátu a mé džínové bundy. Ostatní nelze vzhledem k tomu, že dcerenka mě o hlavu přerostla

  superkarma: 0 19.10.2005, 11:29:15
 25. avatar
  [38] Žábina [*]

  tak tohle by mě u dcery vadilo - myslím to braní věcí ze šatníku - to bych asi neustála
  ale na druhou stranu - co se jí líbí - by mě nechával klidnou, lepší když to bude nosit než koupit podle svého vkusu a aby to leželo ve skříni
  naštěstí mám kluky - ti s oblečením nedělají žádné štráfy

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:58:13
 26. avatar
  [37] LP [*]

  Mám sice tři kluky a plný žaludek je pro ně důležitější, než to co si oblečou. Zatím si vezmou to co jim nachystám, ale před zrcadlem už se nakrucují a ve velkém mi ubývá gel na vlasy. Co jim, ale častěji kupuji - jsou boty. Nevydrží jim déle než dva měsíce. Netužím jak je dokáží tak brzy zničit, ale připadá mi, že vydělávám pouze na jejich obutí.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:51:08
 27. avatar
  [36] zrza [*]

  závislá na čokoládě: to si děti ve vaší školce srovnávají značkové a neznačkové tepláky a zástěrky?!

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:48:30

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [35] závislá na čokoládě [*]

  Já tohle znám, ale se synem-5let. V tomhle opravdu přece do školky nemůžu, mami. Udělali to ale rodiče, kteří naučili se posmívat dětem,které nosí jen "normálním" oblečení.Ale kupovat dítěti tak drahé oblečení na chvíli se mi fakt nechce a je zbytečné(podle mého nazoru). Takže každé ráno bojuju, ale nevím, jak dlouho budu ještě vyhrávat. Jak to tady čtu, mám se na co těšit.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:45:42
 2. avatar
  [34] Odemětobě [*]

  zrza: jasně,znám,ale nikdy jsem je nenosila,to by moje matka nepřežila.Ale časem na ně taky dojde ,určitě se budou vyrábět i za 25 let.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:38:55
 3. avatar
  [33] zrza [*]

  Odemětobě: kominíčky byly (a znovu jsem je někde viděla) tzv. důchodky - černé flaušové zimní botky vepředu na zip, který jsme si povinně kreativně zdobily různými přívěsky . Já osobně naštěstí ještě problémy s oblékáním dětí neznám, zatím oblečou, co se jim dá.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:23:23
 4. avatar
  [31] Odemětobě [*]

  zrza: co jsou,prosím,kominíčky.V C&A jsem se nedávno dívala,že se zase vrací baby druky.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:08:04
 5. avatar
  [30] peguša [*]

  Zatím tyhle problémy nemáme. Ale jak říkám ZATÍM. Dcerám je sedm a 10 a půl. Hůř je na tom kámoška. Její dceři je šestnáct a je to fakticky peklo. nejraději by vzala jedno oblečení pouze jednou a vyhodila ho. A její argument...? Přece nemůže jít do školy v něčem, v čem už jí spolužáci viděli. Máma je z ní na nervy, ale samosebou jí neustupuje (nejen proto, že je samoživitelka bez zaměstnání, ale z principu), za což se jí dcerunka odvděčuje hysterickými záchvaty. Nemá to lehký, je s holkou sama a občas si s ní neví rady. Malý dítě může plácnout, ale co s takovou velkou holkou. Mám dojem, že by se mámě klidně postavila a vrátila jí to. Už jsem jí sama zkoušela domluvit, ale je to jako když hážu na stěnu hrách. Tak si jen říkám, že jestli mě tohle taky čeká, tak už bych si měla zajistit flek v Bohnicích. S puberťákama to holt není jednoduchý a já si pořád říkám, že moje děti takový nesnesitelný potvory nebudou, ale kdo ví......? Říkáme si to asi všichni a pak stejně zíráme, co z těch našich poupátek vyrostlo, že mám pravdu?

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:06:12
 6. avatar
  [29] Odemětobě [*]

  Tak já si troufnu sama koupit už jen nějaké to tričko.Oba vyznávají sportovně elegantní styl,kluk ulítává na sportovních botách,ale na ty si přivydělá.Piersing u kluka nehrozí vůbec,holka to vzdala,když viděla zarostlé jizvy co vničily obličej.Ale má v 1 uchu 3 náušnice.Minulý týden jsem si donesla černé tričko s 3 myškami tancujícími hip hop-krásně ulítlý obrázek.Bylo mi od obou taktně naznačeno,že toto teda nee,že k mému věku už to není.Tak ho nosí dceřina spolužačka a je spokojená.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:05:54
 7. avatar
  [28] zrza [*]

  Gabi 17: díky za návrat do telecích let ... Já ještě přidám trika s odklapovačkou a zapínání na druky, síťovaná sedla, do školy místo aktovky igelitka, v zimě kominíčky a obrovské vytahané svetry.
  P.S. Dano, tvoje články se čtou fakt dobře.

  superkarma: 0 19.10.2005, 10:01:56
 8. avatar
  [26] Beruška1 [*]

  Jo právě tím procházím. Moje 16letá dcerunka má také zcela jiný názor na to, co se líbí mně. Zrovna včera jsme kupovali rifle,no děs, ale nakonec, co si vybrala, to má, ona v tom bude chodit. Já určuji jediné a to maximální cenu. Do té se musí vejít, pokud chce něco dražšího, tak ať si připlatí ze svého. A také jsem hned při obcházení obchodů zjišťovala, co se jí líbí, to budou případné dárky k vánocům. Dělám to tak už pár let a vychází mi to. Vždycky je nadšená, co za oblečení dostala pod stromeček.

  superkarma: 0 19.10.2005, 09:53:49
 9. [24] Evalota [*]

  Ten článek je snad od nás z domu.Oblečení jako překvápko,nebo dárek svým dcerám už dávno zásadně nekupuji

  superkarma: 0 19.10.2005, 09:35:33
 10. avatar
  [23] novinka [*]

  já s tímhle problémy nemám.Mám dobrou paměť a vím dobře, jak mě těmahle řečma (jak popisuje Dana-o zádech, nastydlých vaječnících ..atd šla mamina na nervy), takže to nedělám....a dnešní moda se mi líbí, takže kdykoliv někam jedu, většinou na něco hezkýho padnu a (16, 13,13 let)přivezu. A nikdy se mi nestalo, že by se jim to nelíbilo..naopak.Občas tedy neodhadnu velikost, páč to nesmí mít moc volný,ale jinak v poho

  superkarma: 0 19.10.2005, 09:35:14
 11. avatar
  [22] Májík [*]

  Do doby tak před rokem jsem tvrdila, že mého syna je lepší šatit, teď už si bohužel nevyberu. Žere jak německej zájezd, dokáže toho spořádat 3x víc než manžel a oblečení? To už jsem mu také přestala kupovat bez jeho vědomí, protože by mi to hodil na hlavu, o gelech na vlsy, lacích na vlasy, pleťových vodách raději mlčím a kupuju a kupuju. Naštěstí hraje závodně fotbal, takže ho nechávají v klidu dlouhé vlasy z důvody nepraktičnosti, když si je musí denně po tréninku mýt, ale zkouší to na nás s obarvením. Já bych až tak proti nebyla, nějakej lehkej melírek, proč ne? jenže manžel je zásadně proti, takže má chlapce zatím smůlu, ale obávám se, že jednou to stejně udělá, aniž by se o tom dopředu zmínil, takže manžu asi klepne pepka

  superkarma: 0 19.10.2005, 09:34:43
 12. avatar
  [21] Aja [*]

  Moje děti jsou už od mala dost konzervativní. Asi jsem pro ně odstrašující příklad!

  superkarma: 0 19.10.2005, 09:11:23
 13. avatar
  [20] Suzanne [*]

  Mám 14tiletého kluka a rozhodně je lepší ho živit. Hadříky si vybírá jak manekýn, aby to ladilo, tohle k tomu ne, tohle k tomu jo, tohle je styl "mrtvej farář", tohle snad... Rozhodně s jídlem toho moc nenadělá, aspoň někde to vynahradí

  superkarma: 0 19.10.2005, 08:52:09
 14. avatar
  [19] Midsummer [*]

  Pokud se to vyvíjí "jenom" takhle je to prima. S dcerou jsme vždy byly kamarádky a respektovala jsem její názor, jenom jsem se jí snažila vysvětlit, že co si na sebe dá, to pak taky musí "ustát" - třeba ve škole (střední). Takže vývoj: 1) piercing v pupíku, 2) tetování na zádech, 3) zářivě modré vlasy - žádný přeliv, ale kvalitní barva + účes ježek. To horší: nevhodný partner, kterého si nedala nijak vymluvit, nic jí neodradilo - nyní je od něj několikanásobně zbitá, šílená strachy a "na útěku" - tolik ve zkratce. Ale to už je o něčem jiném. Takže slovy Eriky Jongové: "matka, nevědouc co rukama, se může pouze modlit, ať to dopadne dobře, nic jiného totiž stejně nezmůže".

  superkarma: 0 19.10.2005, 08:50:24
 15. avatar
  [18] mufly [*]

  Já poslední dobou ulítávám na barevných nadkolenkách (ve 24 letech) .o)

  superkarma: 0 19.10.2005, 08:49:30
 16. avatar
  [17] Gabi [*]

  Ale Dano, ve skládaných sukýnkách jsme si nelibovala a nelibuju ani teď a nepředpokládám, že je budu někdy nutit dceři. Zas nejsem tak stará, abych si nepamatovala, co jsme nosily my holky v průběhu osmdesátých let: "metalácké" pruhované kalhoty, "plesnivou" džínovinu, síťované přehozy, kecky k minisukni a barevným punčocháčům, obrovskou bižú, co nám trhala uši, děsivé líčení, svítivě zelené nehty, barevné přelivy, dvacet náušnic v uchu a trošku drsnější mluva. Růžence, medaile, placky, pánské košile, návleky a podkolenky k lodičkám. Holé břicho, záda, úplně průhledné halenky s nátělníky nebo podprdou, šátky a šály všeho druhu, pánské klobouky. Jé nebo moje sako po strejdovi s ohrnutými rukávy a padesáti našitými knoflíky - to jsem nosila s pýchou ještě na začátku devadesátých let na VŠ.
  P.S.: a záněty mají obvykle příčinu bakteriální, takže výrazy "nastydlé vaječníky" apod. mě docela rozesmívají.

  superkarma: 0 19.10.2005, 08:39:31
 17. [16] Pidulina [*]

  sharonka: zvláštní jsme na tom podobně. Starší 15-letá je celkem v pohodě, v oblečení se skorem shodnem, nakupovat chodíme často spolu nebo jde sama s kámoškama. Zato mladší 7-letá to je někdy opruz. Vybírá si co nosit snad za nás všechny tři ženský, co jsme doma. Snaží se vždycky sladit do jedný barvy a to je horor - třeba bílý tričko kalhoty ponožky - kde by měla takovej výběr v prádelníku

  superkarma: 0 19.10.2005, 08:25:13
 18. avatar
  [15] sharonka [*]

  samozřejmě seStra

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:59:02
 19. avatar
  [14] sharonka [*]

  Moje má teprve 10, ale přesně k tomuhle už má náběh. Nemůžu bez ní koupit žádné oblečení (málem ani v sekáči za pár korun), protože si pak doma vyslechnu, že je to takové a makové . Takže jsem to vzdala a radši jí to vždycky zamluvím a jde se podívat se mnou. má 16 a na žádné výstřednosti si nepotrpí. Sice se taky občas netrefím a "to tričko je moc teplé" nebo tak něco, ale většinou je spokojený. Ona mi to jeho mladší setra bohatě vynahradí.

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:57:53
 20. avatar
  [13] Kačena1 [*]

  Kluci - sežerou jako kyselina a prostrojili by klidně obě výplaty! Lak na vlasy si před nimi schovávám , mape-up na beďáry a pudr na nakrémovanou pusu už je přešly, ty už zase spávají v koupelně na veřejném místě , tužící gel na vlasy si asi mažou na chleba, protože bychom ho mohli kupovat v kýblech a škoda, že si při každém odchodu do továrny nemůžu ledničku přibalit s sebou .

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:57:12
 21. avatar
  [12] malenina [*]

  EvaH: mně to taky nic neříká, na tohle jsem asi už stará, v mý pubertě to nebylo k vidění kdyby s tím přišel syn, nevím jak bych to řešila zatím si postavil hlavu jen co se vlasů týká

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:44:52
 22. [11] EvaH [*]

  svetluszka:Nevím jako u koho, ale drobné tečičky má dcera v uších stále, i když moc vidět to není (nehledě na to, že si mohla napíchnutým bodem něco porušit), ten piersing v bradě byl asi špatně udělán (i když ve studiu). No a pokud se ho někdy vzdá syn, nevím co s tím udělá, protože v uš. lalůčcích
  má otvor možná 1 cm.Chce to asi decentnost,jdou i takové, ale já osobně to považuji spíše za poškození kůže.

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:38:36
 23. [10] EvaH [*]

  No a se synem to nebylo lepší. Jenže toho to nepřešlo, jeho styl oblékání nemá obdoby, piersingu se vzdát nemíní, s tetováním se nedá už nic dělat - což taky ani nemíní. S výživou to má ujasněný, zelenina, ovoce a sója 100x jinak. Jeho "hlavou proti zdi" trvá, vzhledem k jeho věku je to už i na pováženou. Ach jo.

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:33:56
 24. avatar
  [9] svetluszka [*]

  EvaH: Takže po piercingu vždycky něco zůstane..?

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:33:36
 25. [8] EvaH [*]

  Jo, je mi to hodně povědomé. Dcera propadla pubertě den ze dne a z princezny se stala rebelka. Nahodila odrbané džíny, opásala se řetězy, obula bagančata a oblékla mikinu s kapucí.Na svých dlouhých vlasech si nechala od kamarádů vytvořit dredy, do kterých zakomponovala nějaké matičky či co. Že při jejich výrobě propálili židli pominu. Uši si propíchala pomalu odshora až dolů, nějaké body ji v tu dobu vůbec nezajímaly. Vyvrcholilo to piersingen na bradě. Bylo to s ní na mrtvici, ale naštěstí to netrvalo dlouho. Dnes je z ní maminka, která se ráda pěkně a kultivovaně oblékne. Jen piersing zanechal stopu,i když ho dávno vyndala, zůstala poničená dáseň a tu si teď musí nechat chirurgicky spravit.

  superkarma: 0 19.10.2005, 07:28:03
 26. avatar
  [7] svetluszka [*]

  taky nakupujem oblečení společně, jen sem vezmu něco sama, když vím že to v nejhorším unosím já....
  A ohledně piercingu.... ...no, fakt nevím. ... Mě osobně se to líbí, ale na někom jiným, protože mám strach - ono v nosu nebo na jazyku to asi ze zdravotního hlediska nebude to pravé.... .......jsme s holkou domluvený, že naušnic si může nastřelit kolik bude chtít, ale jedinej piercing, kterej jí schválím bude v obočí..... ......

  superkarma: 0 19.10.2005, 06:59:22
 27. avatar
  [6] malenina [*]

  Mám sice syna, ale o takových 12 let, už si taky netroufnu koupit to, co se mi líbí. Není přehnaně vybíravý, ale stane, že některá trička mi zůstanou jako domácí ohoz Na piercing naštěstí zatím nedošlo

  superkarma: 0 19.10.2005, 06:44:32
 28. avatar
  [5] RenataP [*]

  Než "šáličku s puntíky" tak radši nastydlou ledvinu
  Ovšem pruhovaný svetřík bych si dala líbit...

  superkarma: 0 19.10.2005, 06:42:45
 29. [3] mamoutek [*]

  Naše dcera má piercing v jazyku a já ho nemám, čím to asi je? Třeba kdyby to "frčelo" v době kdy jsem já byla v jejích letech, taky jsem si nechala propíchnout jazyk.

  superkarma: 0 19.10.2005, 06:24:34
 30. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Dobre. Mladsi chlapecek ve veku svych 12ti let poprve pracoval u sveho starsiho brachy ve firme. Nic jsem netusila, lezela jsem 3 tydny ve spitale a kluci to prede mnou zatloukli. Mladej se tenkrat celej ohodil v Benettonu. Pak ho nejaky cas oblikal starsi bracha - a pak se uz snazil sam. A tak to zustalo. Nastesti. Dava si na obleceni tuuuuuuuze zalezet, jen tak v necem by nesel, ale protoze si to financuje sam...
  Tezka sportovni elegance...

  superkarma: 0 19.10.2005, 00:55:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme