Zdraví

Lepší nálada i potence? Maralí kořen zvládne vše!

Máte špatnou náladu, jste unavená a bez života, trápí vás vysoká hladina cholesterolu a vaše mužská polovička ke všemu trpí problémy s potencí? Co s tím? Pěstujte Maralí kořen a bude vám hej!

Zlepšení adaptace na stres, snížení hladiny cholesterolu, vyplavení nebezpečných toxinů z krve (včetně alkoholu), lepší potence, zvýšení optimismu, větší chuť k jídlu a mnohé další divy dokáže léčivá bylina, kterou můžeme znát pod názvem Parcha saflorová neboli Maralí kořen. Pojďme se o jejích pozitivních účincích na náš organismus přesvědčit!

erfa

Místo původu:

Tato léčivá bylina pochází z jižní Sibiře, kde ji objevili první osadníci a to přesně na Altaji. Zjistili totiž, že na podzim jelen maral (odtud pochází její název) ze sněhu vyhrabává kořeny rostliny, která mu umožňuje přežít krutou sibiřskou zimu a navíc zajišťuje lepší výkonnost při reprodukci. Tamní obyvatelé se zvířaty nechali inspirovat a onu zázračnou bylinu začali využívat v lidové medicíně i jako vhodný prostředek při úbytku sil. Místním nejlépe sloužila jako afrodiziakum, z čehož logicky plyne, že extrakty z této rostliny se začaly používat v léčení.

Nač maralí kořen účinkuje?

Dle MUDr. P. Šáchý z lékařské poradny Symbinatur má pozitivní vliv na činnost jater, odstraňuje nechutenství a podporuje trávení. Jeho silné povzbuzující účinky se používají i při doléčování nemocí, jako jsou nádorová onemocnění, mononukleóza či borelióza. Nejúčinnější lékovou podobou je tinktura, která působí tonizačně, má povzbuzující účinky podobné ženšenu. Výzkumy z posledních let navíc potvrzují, že má pozitivní vliv na nervovou soustavu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, velmi dobře působí například při astenii, depresích či bolestech hlavy. Extrakt z maralu se navíc v moderních potravinových doplňcích používá velmi hojně, neboť vyladí celé tělo na nejvyšší výkon a je vhodný pro muže i ženy.

Jak jej pěstovat?

Dobrou zprávou pro nadšené pěstitele je, že se v našich podmínkách se mu daří dobře. Pěstitel byliny Václav Nezmar si Maralí kořen nemůže vynachválit. „Pěstuje se velmi snadno, jediné, co mu vadí, jsou přespříliš horká a suchá léta, což v našich klimatických podmínkách není až tak časté. Potřebuje tedy ideálně teplé a slunečné místo. Na jeho květ si ale musíme počkat tři roky, kdy se sklízí kořen, v předchozích letech jen nať.“

rger

A co jeho užívání?

„Nejčastěji piji během dne čaj, je to nejpraktičtější, jen pozor na jeho večerní užívání – způsobuje nespavost. Velmi sem si jej oblíbil, Maralí kořen piji dlouhodobě, samozřejmě s přestávkami, abych si nezpůsobil závislost. Jakožto student pociťuji daleko lepší účinky na paměť a jakožto muž taktéž na potenci. Bylina se mi velmi osvědčila,“ prozrazuje Michal Laciný, pěstitel a pravidelný uživatel.

Jak si Maralí kořen připravit?

Nejpraktičtějším a nejjednodušším způsobem je konzumace v podobě čaje, který připravíme z listů následným způsobem:

„Jednu čajovou lžičku listů dáme spařit do ¼ litru vody a necháme 15 minut louhovat. Je možné si jej přisladit například medem. Po třítýdenním užívání je však nutné si udělat minimálně 20 denní přestávku, aby si na něj naše tělo příliš nepřivyklo,“ doplňuje zkušený bylinkář Václav Nezmar.

Čtete také:

   
30.07.2014 - Zdraví - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [5] zwiki [*]

  Tuto bylinku jsem užíval jako kapky / na výdrž/Sml58

  superkarma: 0 03.08.2014, 16:55:49
 2. avatar
  [4] Milala [*]

  Taky neznám,ale moc mě zaujal.Dá se koupit někde jako třeba sušená bylina?

  superkarma: 0 30.07.2014, 10:27:15
 3. [3] Zuza70 [*]

  Tak tento kořen neznám.

  superkarma: 0 30.07.2014, 10:22:41
 4. avatar
  [2] Léthé [*]

  Čajíčky moc nemusím, neprodává se třeba ve formě kapslí ? Prostě polknout a jít.....na toSml30

  superkarma: 0 30.07.2014, 09:05:53
 5. avatar
  [1] glady [*]

  maralí kořen neznám,ale účinky má opravdu zajímavé Sml22

  superkarma: 1 30.07.2014, 05:45:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme