Bulvár

Lepší jedna cigareta než jedna krabička denně, ne?


Dobrý den všem čtenářkám a redakci,
kouřila jsem zhruba od svých 14 let. Kouřit jsem začala ze známého důvodu - abych zapadla do party starších kamarádů… Kupodivu mě pak začali brát vážněji.

Vždy jsem kouřila ráda a chutnalo mi to. Přestala jsem kouřit ze dne na den ve svých šestnácti po seznámení  s mou první láskou - zapřisáhlým nekuřákem.
Vydrželo mi to tři roky, pak jsem si zapálila natruc po ošklivém rozchodu. Pěkná hloupost, já vím. Zajímavé je, že předtím jsem neměla problém přestat, vlastně jsem si na cigaretu během naší lásky ani nevzpomněla.
Pak začala různá období přestávání a zase začínání. Byla jsem na akupunktuře ucha, žvýkačky, náplasti, prostě jsem vyzkoušela skoro vše, abych přestala.
Jednou jsem se naštvala, že nemám pevnou vůli, a přemýšlela, proč to nedokážu. Uvědomila jsem si, že mi cigareta opravdu chutná, kouřím strašně ráda a mé pokusy přestat byly vlastně jen zástěrka před sebou samou. Balamutila jsem samu sebe, abych si mohla říct, že nemám pevnou vůli a nedokážu to. Měla jsem pocit, že bych se vzdala kusu svého života.
Před novým rokem se hodně mluvilo o dalším zdražování cigaret. Vzhledem k tomu, že jsem kouřila víc jak krabičku denně, tak jsem se docela vyděsila… Nemám peníze na to, abych mohla kouřit.
Uvažovala jsem, jak to dokázat, a uvědomila si, že je pro mě strašně problémové si nedat tu první ranní.
Již jsou to dva měsíce, co nekouřím. A jak jsem to zvládla? Tu první ranní, pro mě tolik důležitou, si bez výčitek dám. Celý den pak už nemusím kouřit. A myslím si, že pořád lepší jedna cigareta denně než jedna krabička denně, ne?

Vaše čtenářka odlaska


Milá odlasko,
právě podle ranní chuti na cigaretu se prý pozná opravdová závislost. Co kdybyste to začala oddalovat a posouvat čas, kdy si zapálíte? Takhle jsem postupně přestávala já.

   
23.02.2007 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [9] Martina59 [*]

  Elektronické cigarety mohu jen a jen doporučit

  superkarma: 0 23.04.2013, 13:04:29
 2. [8] jasnenkam [*]

  Já jsem dostala jako dárek k narozeninám elektronickou cigaretu. Kouřila jsem totiž denně dost cigaret, někdy i celý balíček, ale elektronická cigareta je skvělá v tom, že mě nenutí tak často kouřit. Uspokojím tělo a je to.

  superkarma: 0 30.12.2012, 14:24:28
 3. [7] Benito277 [*]

  http://zdravi.idnes.cz/vase-telo.asp?c=A070628_165243_koureni_bad K tomuto sa hodi clanok...JEDNA CIGARETA NEBO  CELA KRABICKA?TO JE JEDNO!

  superkarma: 0 03.02.2010, 21:41:08
 4. avatar
  [6] edith1975 [*]

  myslím, žes to vyřešila bravurně , mě ta první taky chutná nejvíc

  superkarma: 0 25.02.2007, 22:10:05
 5. avatar
  [4] cibulicka [*]

  mám švagrovou,která si dá taky jen jednu ráno,to aby se prý lépe vyprázdnila,a pak už celý den nemusí kouřit a to ani ve společnosti,kde se kouří hodně.Asi záleží na pevné vůli,kterou já ovšem nemám.

  superkarma: 0 23.02.2007, 19:15:33
 6. avatar
  [3] Suzanne [*]

  ta 1 nikoho nezabije

  superkarma: 0 23.02.2007, 16:59:47
 7. avatar
  [1] AJENKA [*]

  Já nekouřím 5 let,a přestala jsem ze dne na den...asi jsem chytla ten správný den D. Ale to když si člověk zapálí, ta vůně, mě láká dodnes, taky mi to chutnalo...ani nevím jak jsem to dokázala, nedá se to popsat, vím že to je mooooc těžké PŘESTAT s něčím, co mi voní a co mi chutná. Já si prostě nesmím zapálit, jinak bych byla tam, kde jsem skončila!!!U mě je to jako s alkoholikem, UŽ ANI ŠLUKA...Fandím ti!

  superkarma: 0 23.02.2007, 14:00:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme