Domácnost

Lepidlo místo jehly s nití

 

Na našich stránkách se ode dnes budete setkávat se seriálem, který pro vás má přichystaných mnoho praktických rad. Dozvíte se, jak si snadno a samostatně poradit s různými opravami či úpravami vašeho domova.

Není nad to si umět sama poradit, že…

 

Na problémy s lepidlem

Ve srovnání s klasickými metodami spojování (nýtování, svařování, šroubování, sešívání apod.) poskytuje lepení velké kombinační možnosti a dovoluje získat spoje takových tvarů a vlastností, které nejsou dosažitelné jinými způsoby spojování.

 

Lepení umožňuje jak pevné a současně pružné spoje, tak i vrstvení materiálů na sebe. Lepit můžeme téměř všechny materiály, a to mezi sebou navzájem, i s jinými materiály.  I když některá lepidla, např. epoxidová, kontaktní  nebo vteřinová lze s úspěchem použít k lepení velké řady materiálů, nelze je přesto považovat za univerzální.

 

 

 

Jaká lepidla si koupit?

 

Na opravu a dekoraci

S rozbitou skleničkou si poradí velmi rychle skloCeys – lepidlo na sklo a křišťál. Zachráníte s ním mnoho nepostradatelných maličkostí. Můžete se s ním však pustit i do skvělých dekorací. Oproti vteřinovým lepidlům se při styku s vodou nerozlepí!

 

Na věšák či zrcadlo

Pokud potřebujete tmel a lepidlo v jednom, sáhněte po fixačním lepidlu - fixCeys, které vám tyto požadavky splní. Jelikož dokáže slepit téměř všechny materiály, určitě se vám vyplatí mít ho doma vždy po ruce.

 

Veškeré domácí opravy

Pro práci s dřevem, papírem, keramikou, plasty, apod. budete potřebovat lepidlo hobbyCeys, které je určeno pro domácí práce. Spoje po zaschnutí zůstávají transparentní a pružné.

 

Makety a modely

Pokud je vám blízké lepení modýlků nebo čehokoliv podobného, musíte vyzkoušet lepidlo na modely a makety modelCeys, které je speciálně určeno na tvrdý polystyren. Právě s ním je velice rychlá a spoje zůstávají transparentní.

 

Bez jehly a nití

Pokud neumíte dobře zacházet s jehlou, zvolte jiný způsob opravy. TextilCeys je speciální lepidlo určené na tkaniny – přírodní i syntetické. Po zaschnutí odolává vodě, vysokým teplotám. Je transparentní a pružné.

 

Dále pod značkou Ceys najdete na pultech obchodů následující:

 

SuperCeys – jsou sekundová lepidla, které velmi usnadňují a urychlují práci. Lepí okamžitě, velmi jednoduše se s nimi pracuje a spoje jsou velice pevné. Po zaschnutí jsou transparentní, což umožňuje neviditelné spoje.

Sekundová lepidla SUPERCEYS spojují téměř všechny materiály – plasty, gumy, porcelán, mramor, tvrdá dřeva, keramiku, karton, sklo, kovy, apod.

 

Dvousložková epoxidová lepidla – vytváří velmi pevné spoje – často pevnější, než je lepený materiál. Lze s nimi lepit téměř všechny materiály – kov, keramiku, polystyren, sklo, termoplasty, stavební materiály, dřevo, kůži, plsť, tkaniny apod. Odolávají kyselinám, zásadám a roztokům solí, olejům a rozpouštědlům. Jsou nehořlavá.

 

Vyberte si kvalitu ve formě lepidel značky Ceys a váš život bude soběstačný a bezstarostný!

 

 

 

Soutěžit můžete ZDE

   
20.06.2005 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] jasnenkam [*]

  lepidlo používám skoro na všechno Sml16 Je to můj hlavní domácí pomocník...

  superkarma: 0 27.06.2012, 08:02:34
 2. avatar
  [8] Riccione [*]

  zn0uz4: Není náhodou sekunda a vteřina to samý???

  superkarma: 0 22.06.2005, 14:39:53
 3. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  bednaroi: normos. Ten okraj byl teda tvrdsi, ale kdo by sahal na lem zavesu, ze?

  superkarma: 0 20.06.2005, 13:35:01
 4. avatar
  [6] breberka [*]

  lepit lepit a zase lepit.

  superkarma: 0 20.06.2005, 10:59:23
 5. avatar
  [5] bednaroi [*]

  Eva_Fl: to zní zajímavě, jak to šlo? a jak to dopadlo?

  superkarma: 0 20.06.2005, 09:24:37
 6. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  Bez jehly a nití

  Jsem ,,entlovala" zavesy - lepidlem Herkules.

  superkarma: 0 20.06.2005, 01:23:10
 7. avatar
  [1] zn0uz4 [*]

  co to je, vterinovy lepidlo? to jsem jeste nevidel.. leda sekundovy, to ano.. btw - muze mi nekdo rict,jak se kyanoakrylatovy lepidlo (zminovany vterinovy) muze rozpustit ve vode?

  ja bych teda preferoval pevny spoj od pruzneho, zvlast, pokud bych lepil treba keramickou vazu - takze to "pruzne" lepidlo na hobby bych fakt asi nevyuzil :)

  superkarma: 0 20.06.2005, 00:29:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme