Chtěla jsem psát něco veselého, ale omlouvám se... nejde to. Není to proto, že bych neměla spoustu krásných vzpomínek na psaní ježíškovi... není to ani v tom, že bych chtěla být v tuto chvíli smutná... to ne. Ale jen jsem otevřela mail a chtěla začít psát na toto téma vybavil se mi jeden dopis Ježíškovi, který mám dodnes schovaný. Je to dopis, který jsem pomáhala psát mé sestřičce.

Byla o 4 roky mladší než já, bylo jí pouhých šest let a Ježíška už se toho roku nedočkala.

Zemřela začátkem prosince následkem té nejodpornější nemoci, která existuje... i když, která nemoc vlastně není odporná. Omlouvám se.. opravdu se omlouvám, že jsem z veselého tématu vlastně udělala smutné... ale dívám se na ten dopis a v očích mám opět slzy.

Je to už dávno, tak dávno, že v běžném denním shonu už si popravdě ani nevzpomenu, že jsem měla sestru, které jsem kdysi pomáhala psát dopis Ježíškovi. Přála si chodící panenku.

Ta panenka na ní dodnes čeká... život jde dál a panenku zřejmě jednou dostane moje dcerka. A určitě z ní bude mít stejnou radost jakou by z ní měla má sestra.

Nechci nikoho dojímat, nechci ani rozdmýchat žádné diskuze... chci jen poděkovat.

Děkuji za to, že jsem si moha připomenout vzpomínku... vzpomínky nejsou zlé... a já jsem přesvědčená, že bychom neměli zapomínat ani na to špatné co se nám událo... o to víc si pak člověk váží věcí, které má... třeba i tak obyčejné věci, že může se svým dítkem napsat dopis Ježíškovi...

Až bude dcerka větší určitě s ní tuto činnost dělat budu... a nejen tu... pokusím se jí vždy dělat tak krásné vánoce jako je dělali rodiče mě... a to i přes všechny problémy, strasti... přes všechny bolesti a trápení, které měli...

Milý ježíšku jestli tě mohu poprosit, dej ať mohu trávit vánoce se všemi svými nejbližšími co nejdéle to jen půjde. Děkuji.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Žádné téma jsi nezkazila Lenko. Čím bychom byli, kdybychom nebyli schopni účasti a empatie s druhými. Přeji pohodové svátky a hodně radosti s dcerkou. Míša

Máte dopis proJežíška? Nebo vaše děti? Chcete mu něco vzkázat? Napište mu to na redakce@zena-in.cz. Nejhezčí přání odměníme. Ježíšek jistě odmění všechna.

Reklama