Tak přesně takhle se jmenovala kuchařská kniha, kterou dostala pisatelka Lenka k desátým narozeninám. V příspěvku se dozvíte nejen od koho ji dostala, ale také jak je na tom s vařením dnes.

Kuchařek mám doma spoustu, ale moc je nepoužívám. Nejčastěji listuji v kuchařkách, do kterých jsem si postupem času posbírala a sepsala recepty sama. Víc než psaných receptů tam, mám ale spoustu vložených papírků s různými vyzkoušenými recepty, které čekají až si na ně konečně najdu čas a doplním je do kuchařky.
První kuchařku jsem dostala, když mi bylo asi deset let od dědy. Byla to „Kuchařka kačera Donalda“.
Kuchařku už sice nemám, ztratila se nám při stěhování, ale jeden recept mi zůstal. Pečeme ho s dětmi na Vánoce i během roku. Jsou to dukátky Magiky von Čáry a děti je mají moc rády.

Kuchařku jsem zatím ještě nikomu nekoupila, ale už jsem jednu sepsala manželovi. Můj manžel je chlap, který nevaří. Zvládne sice pár základních jídel jako čaj :o), špagety, řízek, ale to je vše.
Jednou jsem mu řekla, že by se mi líbilo, když by mi občas uvařil. Souhlasil s tím. Jenomže mě pak neustále volal do kuchyně a ptal se na takové věci, že by bylo rychlejší kdybych si uvařila sama. Sepsala jsem mu nakonec malý sešitek s recepty, kde je vše dopodrobna napsáno. A když myslím dopodrobna, tak skutečně dopodrobna: jako třeba vezmi ten a ten kastrůlek nalij tam tolik a tolik mléka, dej ho na sporák, zapni sporák... Byla to spíš jen taková recese, ale od té doby mi manžel alespoň někdy uvaří.:o)

Teď už mám ale i jiného pomocníka v kuchyni. Moji dvou a půl letou dceru strašně baví mi pomáhat. Tento týden už jsme spolu udělali dvoje vánoční cukroví. Sice jsme ho dělali třikrát tak déle než bych ho udělala sama, ale to nám nevadí. Cukroví nadchlo i pětiletého syna, který opustil svůj svět dinosaurů a šel nám také pomáhat. Byla bych moc ráda, kdyby ho bavilo i ostatní vaření a něco jsem ho naučila. Vím, že by mi za to byla jednou jeho nastávající vděčná.

Lenka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

No vidíte, je nejvyšší čas myslet na vánoční cukroví. Škoda jen, že nemám takové šikovné pomocníky, ti moji mají už jiné zájmy :(
Děkuji za Váš milý příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne: Kuchařská kniha

 • Máte doma nějakou kuchařskou knihu?
 • Máte jich víc?
 • Vzpomenete si, kdo vám dal tu první?
 • Kupujete si kuchařské knihy i vy samy?
 • Kupujete je druhým?
 • Podle čeho vybíráte jejich obsah?
 • Experimentujete s cizokrajnými kuchařkami?
 • Vaříte podle kuchařky?
 • Jak často?
 • Máte nějakou nejoblíbenější, nejvíc používanou?
 • Našly jste v ní recept, který se stal vašim oblíbeným?
 • A naopak recept, který se nevydařil?

Tolik pár záchytných bodů, jinak pište samozřejmě vlastním stylem, jak chcete, ale aby se to týkalo kuchařské knihy a jejího využití - nebo nevyužití.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky, a aby těch kuchařek nebylo málo, jedné pisatelce další kuchařskou knihu pošleme. Blíží se Vánoce, může se hodit (i to nakupování s rozumem :)).

kucharkakniha

Reklama