Také čtenářka Lenka má různé zkušenosti s gynekology. Některého by bylo potřeba snad nakopat i do ... Více již v dalším tematickém příspěvku.

Je mi 31 let a už mám třetího gynekologa, nebo spíše gynekoložku, paní doktorku Ježkovou, za žádného jiného doktora bych jí nevyměnila, kamkoli by si přestěhovala ordinaci, tam bych za ní dojížděla i kdyby to mělo  být třeba 50km. Je skvělá!!! Když jsem chtěla otěhotnět, tak se mě na nic nevyptávala (jak dlouho se snažíme s manželem to jí nezajímalo) a hned mi předepsala hormony aby jsme to uspíšili, nedařilo se  a tak mi dělala všelijaké vyšetření, vždy mi dopodrobna řekla co mi bude dělat a co při tom budu cítit.  Je na mě vždy milá a vždy je mi ochotná odpovědět na jakékoli otázky :-) Na preventivní prohlídky chodím pravidelně a nemám problém, s tím že bych se měla před ní stydět.

No a teď mé zkušenosti s předešlýma dvěma gynekologama. V 17 letech mi můj první gynekolog řekl, že mám cystu a musím hned do nemocnice, protože musí jít ven. Jenomže já jsem měla těsně před zkouškami, tak jsem mu říkala, že teď nemůžu do nemocnice, tak on že dobře, ale hned po zkouškách, že mám přijít a on mě pošle do nemocnice. Po zkouškách jsem k němu přišla a on mě ani neprohlídl, podíval se do PC a řekl, že je to se mnou vážné a že mám přijít za půl roku na kontrolu. Vyšla jsem z ordinace jako omráčená a nevěděla jsem co si mám myslet. Když jsem to řekla tehdejšímu příteli, tak mě hned odvezl k jinému gynekologovi, ten mě prohlídl, udělal mi ultrazvuk a zeptal se mě jestli je na tom ultrazvuku, to co mi ukazoval můj gynekolog, že musí jít ven, když jsem mu to ukázala, tak mi řekl, že to jsou vaječníky a kdyby mi je můj gynekolog odstranil, tak bych už nemohla mít děti. A tak jsem už k prvnímu gynekologovi do ordinace nikdy nevkročila.

No a druhý gynekolog mi odmítl udělat vyšetření jestli můžu mít děti, protože jsem nebyla vdaná, řekl mi že až se vdám tak mám přijít a udělá mi veškeré vyšetření, to mi tehdy bylo dvacet. Tak jsem si řekla, že k takovému staromódnímu lékaři chodit nebudu.

Všem ženám přeji skvělého gynekologa a jestli ho právě nemají, tak ať ho vymění, není nad to jít na gynekologickou prohlídku a nebýt nervózní, ono to není samo o sobě nic příjemného, co si budeme povídat.

Lenka

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

___________

Leni, děkuji za příspěvek. No, ze začátku nic veselého, co si budem povídat. Ale všechno zlé k něčemu dobré - bez toho zlého byste nenašla paní doktorku Ježkovou. Děkuji, že jste napsala a přeji hezký den.
Saša

Tématem dnešního vydání 14. listopadu je: Můj vztah ke gynekologovi a přístup k prohlídkám

  • Jaký je váš gynekolog?
  • Je to muž či žena?
  • Jste s ním spokojená?
  • Jste spokojená s gynekologickou péčí a prostředím?
  • Chová se k vám váš gynekolog přátelsky nebo komisně?
  • Vyměnila jste více gynekologů?
  • Stydíte se před gynekologem?
  • Chodíte na pravidelné prohlídky?
  • Jaké jsou vaše špatné zkušenosti z prohlídek?
  • Myslíte, že se tento obor a přístup od minulých dob výrazně změnil?

Víc ženské téma už snad ani vymyslet nelze. Moc se těším na vaše příspěvky z gynekologického prostředí.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z „pacientek“ odměním malým dárkem. Aby byla hezky upravená dole i nahoře :) pošlu ji pro intimní hygienu Lactacyd – sprchovou emulzi a kapesníčky. A k tomu žhavou novinku pro vlasy od firmy Schwarzkopf – bezoplachový šampon ve spreji .

darekk

Reklama