.

Lenig: V knihovně neustále vyhledávám vše nové

Novinky

Lenig: V knihovně neustále vyhledávám vše nové

Další čtenářka s nickem Lenig je očividně příznivkyní knih klasických a v jejím příspěvku se dočteme výčet těch, které ji nejvíce zaujaly.

Milá redakce, milí čtenáři magazínu žena-in!

Čtu stále, čtu hodně...jen si už knížky moc nekupuji, ale chodím pravidelně do knihovny.
Už jsme tu tohle téma měli a díky mnohým z Vás, milé čtenářky a přispěvovatelky, jsem objevila zase nové spisovatele nebo tituly.
Všechny knížky, o kterých jsme si tu vloni psali a zaujaly mne, jsem si vypůjčila v naší knihovně. Teda pokud byly k dispozici. Některé mi děvčata objednala přímo
z Krajské knihovny.

Z našich spisovatelek mám ráda Kláru Janečkovou, od které jsem zatím přečetla vše, co se kde objevilo. Některé knížky vlastním, jelikož jsem členem Knižního klubu, jiné získávám z knihovny. Dále přímo hltám Táňu Keleovou - Vasilkovou, právě nyní se ke mně konečně dostal její „Ranč u dědečka“. Mladá Československá autorka píše romány ze současnosti a mnohé čtenářky se v jejích hrdinkách jistě „najdou“.

Na podzim jsem díky své rubrice „Knižní novinky“ v našich místních novinách objevila „Porodní bábu“ od Sabine Ebertové. Jedná se o historický román a všechny díly jsem hltala jedním dechem. Děj se odehrává v raném středověku, porodní bába se jmenuje Marta a sledujeme ji od jejího časného věku až k roli babičky. Tajemství, Osudy, Rozhodnutí, Kletba a Sen porodní báby, jak se jednotlivé díly pentalogie jmenují, popisuje autorka velmi poutavě. Nikdy jsem si nemyslela, že mne budou historické knížky tolik bavit. Marta se vydá se skupinou kolonizátorů do neznáma. Jak už to bývá, potká na cestách svou láskou, ale život jí neustále klade pod nohy překážky.

Další mou oblíbenou autorkou je například Sandra Brown nebo Nora Roberts, ale o jejich knížkách jsem již na ženě-in psala. Nicméně v knihovně neustále vyhledávám vše nové, co se naskytne.

Vloni mě dcera upozornila na knížku Zvuk slunečních hodin od mladé české autorky Hany Andronikové. Knížka mne velmi zaujala a i když byla situována do doby dávno minulé, byla velmi čtivá.

John Green napsal knížku: Hvězdy nám nepřály, která byla vybrána jako nejúspěšnější kniha pro mládež roku 2012. Pojednává o 16ti leté Hazel, dívce, kteoru potkalo v životě to nejhorší - má rakovinu. Seznámí se s chlapcem o rok starším, rovněž nemocným touto zákeřnou nemocí a spolu prožijí krásnou, ale bohužel velmi krátkou lásku. Knížka je napsána velice citlivě a přes smutné téma i vtipně.

Tajná dcera je další kniha, která mě velmi zaujala. Napsala ji Shilpi Somaya Gowda a jedná se o pravdivý příběh dívky narozené v Indii, které se její matka musí vzdát a miminko skončí v bombajském sirotčinci. Později je adoptovaná do Ameriky. Čteme zde nejen o adoptované Aše, ale i o jejích maminkách, jak biologické, tak té adoptivní.

Mohla bych pokračovat výčtem knih a jejich obsahů, ale více se již těším, až si přečtu příspěvky dalších čtenářek a opět načerpám nějakou inspiraci pro hledání v naší místní knihovně.

Přeji všem milovníkům knih krásné dny.
Lenig

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

No panečku, Vy jste vzorná čtenářka. Díky takovým, jako jste Vy, knihovny snad nikdy nezkrachují. A to je dobře.
Děkuji také za knižní tipy. Mějte se moc hezky.
Saša

Téma dnešního dne: Kniha, přítel člověka ve všech podobách

 • Jste čtenářkou knih?
 • Jaký je váš názor na knihy v pevné vazbě a knihy v elektronické podobě?
 • Porovnejte, posuďte, pochvalte i zkritizujte.
 • A můžete rovnou přidat tip, co právě čtete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme - jak jinak, knihou. Jedna je od spisovatelky H. M. Körnerové Kočár do neznáma a jedna od mé maličkosti: Nelehký život Zorky Kohoutové s hudebním skladatelem Karlem Valdaufem: Nevybouřené mládí.

knihhhhh

   
14.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [11] dadma [*]

  pinokio — #8 Díky za tip.Jsem členem knižního klubu,tak se hned podívám a knihu si koupím.

  superkarma: 0 14.01.2014, 17:23:31
 2. avatar
  [10] lenig [*]

  pinokio — #8 tu knížku Druhý život Marýny v knihovně nemáme, ale čekáme na nějaké novinky, tak třeba bude....a děkuji za typy

  superkarma: 0 14.01.2014, 16:15:24
 3. avatar
  [9] lenig [*]

  pinokio — #8 I Magdu Váňovou a Zdenku Frýbovou čtu, tu druhou hlavně starší knihy, z nichž mnohé jsem měla doma...(rozdala jsem za posledních 10 let asi 1000 knížek, tak si nejsem jista, zda ji tu ještě mám)

  superkarma: 0 14.01.2014, 16:04:55
 4. [8] pinokio [*]

  Doporučuji vám knihu Druhý život Marýny G..Spisovatelka vyhrála s totuto knihou soutěž v Knižním klubu,určitě ji budou mít.Četla jsem jí jedním dechem.Připomíná mi styl

  Sabine Ebertové.Mi se kniha velice líbila,a jelikož zde máte vyjmenované knihy a spisovatele,které mám ráda,budeme mít hodně podobný vkus.Já taky šílím nedočkavostí,až se zase objeví na trhu nová knížka Magdy Váňové,taky skvělá autorka,píšící psychologické romány ze současnosti.Nemůžu si vynachválit i paní Zdenu Frýbovou.

  1. na komentář reaguje lenig — #9
  2. na komentář reaguje lenig — #10
  3. na komentář reaguje dadma — #11
  superkarma: 0 14.01.2014, 15:17:07
 5. avatar
  [7] lenig [*]

  V19 — #5 taky to mám tak. Odpočívám a čtu, televize mě moc nebaví, nikam večer nechodíme (to už musí být), takže čtu denně, bez knihy si život nedokážu představit Sml23

  superkarma: 0 14.01.2014, 15:12:45
 6. avatar
  [6] lenig [*]

  marde — #1 Díky mo za další spisovtaelky, z tebou uvedených tu mám na papírku (až zase půjdu lovit do knihovny) jen Sabrinu Jeffries, ostatní mi nic neříkají...super Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 14.01.2014, 15:11:44
 7. [5] V19 [*]

  Sml67  aj pre mňa je kniha "najlepší priateľ" - keď som bola v kúpeľoch tak za tri týždne pobytu som prečítala 22 kníh.

  Pani v knižnici neveriacky krútila hlavou, že taká mladá /v tom čase/ a čítam knihy namiesto "zábavy"...

  1. na komentář reaguje lenig — #7
  superkarma: 1 14.01.2014, 11:33:08
 8. [4] knihovna [*]

  Téda, Vy jste čtenářka. Snad bude více času a taky se začtu...

  superkarma: 0 14.01.2014, 10:56:48
 9. avatar
  [3] Jindriska8 [*]

  Chválím!Sml67

  superkarma: 0 14.01.2014, 10:53:11
 10. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml67

  Já jsem asi kulturní barbar, do jisté míry se stydím a to jsem do zhoršení zraku přečetla, co mělo pésmenka.

  superkarma: 0 14.01.2014, 10:07:06
 11. avatar
  [1] marde [*]

  Brown i Roberts také čtuSml22Podobně píší i Sabrina Jeffries, Amanda Quick, Nicole Jordan, Stephanie Laurents...Sml16

  1. na komentář reaguje lenig — #6
  superkarma: 0 14.01.2014, 09:47:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme