Není nic jednoduššího, než vznik přezdívky Lenig. Jenže čtenářka Lenig má ke vzniku moc krásné vyprávění o jejích začátcích s internetem - začtěte se také...

Vysvětlení vzniku přezdívky čtenářky Lenig je prosté...


Milá redakce, milé žínky, přeji všem překrásný pátek :-)

Jak vznikla moje přesdívka? No to je děsně těžké a složité :-)

Ne, ale začnu trochu někde před 7,5 lety. Dcera studovala v Praze a stále do mě hučela, abych si pořídila internet, počítač jsem doma již měla, hrála karty a ukládala například fotky a dokumenty. Leč internetu jsem se stále bránila, protože jsem slyšela, jaký je to žrout času...A je, že? Jistě mi dáte za pravdu.

Nicmémě jednou jsem již konečně řekla ANO a nechala si „natáhnout“ internet. Učil mě pán, který mi to přišel udělat. Alespoň ty první základní kroky. Nastavil mi poštu (Outlook Express), ukázal mi, jak hledat něco na netu a taky mi zřídil mou první e-adresu. Tu jsme udělali s celým mým jménem. Pak odešel a já se učila...

Za pár dní mi přišla poštou jakási brožura, kde bylo napsáno ono kouzelné: „Najdete nás na adrese: www. neco. cz“. A tak jsem najela na tyhle stránky a hle, ono to po mně chtělo, abych se zaregistrovala. A tak já, hloupoučká, vidíc různá jména, jsem si zkusila dát své jméno: „Lenka“...no kdeže, těch už bylo na internetu na začátku roku 2005 asi 500 zaregistrovaných s různými číslicemi a dodatky (01Lenka nebo Lenka6+, apod.)...takže tudy cesta „nevedla. Když jsem už u této činnosti strávila asi 2 hodiny a opravdu jsem dala zapravdu všem, že je internet žrout času, vymyslela jsem si „Leníček“...
a to byl můj úplně první nick někde na netu. Jenže mělo to svoje jenže... Někdo si myslel, že jsem muž a nebylo to ono.

Za pár dní mi přišel kamarád, aby mi nainstaloval nějaké potřebné programy, já už měla net asi 3 týdny? Nepamatuji se už přesně, ale vadilo mi, že když píšu někam, kamkoli, co není úřední, všude se objevuje moje celé jméno a tak jsem se ho ptala, co s tím mohu udělat. A on mi navrhl, což jsem jako nováček nevěděla, že mohu mít několik e-adres a na různých stránkách (třeba kromě seznamu atlas nebo centrum) a že teda zřídíme další a ta už bude tzv. krycí. 

A zde, milé čtenářky, vznikl můj nick LENIG, který mi zůstal na mnoho a mnoho let. Je odvozen od jména Leni (tak mi říkají přátelé) a od mého tehdejšího příjmení, které začínalo na G. Je to jednoduché, že, ale já to prostě umím „okecat“ mnoha odstavci (na přání Jakuba :-))) ! 

Nyní se již nejmenuji na G, takže pokud se někde nově registruji, používám zase jiný nick, ale tento svůj první hezký si nechávám všude tam, kde jsem byla celé roky. Navíc radím i manželovi, že nejlepší je mít stále stejný nick a heslo, nebť to aspoň nezapomeneme.

Přeji krásný den s úsměvem

Vaše Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

  • Jak jste přišla ke své přezdívce v magazínu ŽENA-IN.cz?

Své historky o přezdívkách mi zasílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději v pátek 9. listopadu 2012 do 15.00 hodin. Přijdou-li příspěvky později, hrozí, že nebudou uveřejněny. Stejně tak pravděpodobně nebudou uveřejněny, pokud budou kratší než tento odstavec textu. Pište mi tedy nejen strohé odpovědi, typu: „Vymyslel mi ji partner.“ ale rozviňte (v takovém případě) úvahu, proč ji asi vymyslel, jestli za tím byla nějaká konkrétní událost, nebo třeba nějaká vaše konkrétní vlastnost...? A abych neškudlil, odměním tentokrát všechny uveřejněné příspěvky. Podle jejich počtu mezi jejich autorky rovným dílem rozdělím celkem 321.123 extra bodů do listopadové části našíVěrnostní soutěže (zaokrouhlovat budu podle matematických pravidel na celé číslo). Vzhledem k tomu, že vítězka listopadové části VS získá 10.000 korun, je to slušná nabídka, co říkáte?

listopad.jpg

Reklama